Avalon » Serie komiksowe » Annihilation: Nova » Annihilation: Nova #3

Annihilation: Nova #3

Annihilation: Nova #3

"Safety In Numbers"

Postacie
Cytat

Quasar: "You watch yourself. He's [Drax] bad news. Six months' time I don't want to have to come after you, because he's turned you into 'Evil Nova'."

Nova: "'Anti-Nova'. Seurely?"

Quasar: "Or 'Dark Nova'. 'Dark Nova' is the union-preferred form."

Streszczenie

Quasar wita nowoprzybyłych na Nycos Aristades. Ci od razu zauważają, że w powietrzu kręci się sporo statków, jakby wszyscy na raz chcieli opuścić planetę, a Wendell potwierdza, że ogłoszono masową ewakuację, gdy dotarły wieści, że zbliża się coś strasznego i od razu dziękuje Novie za to, że zgodził się pomóc, chociaż ten jest wciąż skołowany. Drax pyta, czemu mieszkańcy sami sobie nie pomogą i słyszy, że trudno skoordynować ewakuację osiemnastu milionów kolonistów w pośpiechu i chaosie. Pojawiają się kolejne wątpliwości co do przeszłości i natury Draxa, ale Nova gotów jest mu zaufać po tym, jak razem wydostali się ze zniszczonego Xandar. Quasar nic o tym nie wiedział, więc jest lekko zszokowany, ale dalsze wyjaśnienia przerywa interwencja Worldmindu, który upomina się o powrót Richarda do priorytetowych zadań. Nova protestuje jednak twierdząc, że to wcale nie jest bezpieczne miejsce, do którego miał odstawić Cammi, a do tego doszło jeszcze zagrożenie życia milionów osadników, więc nie może zostawić wszystkiego, by zająć się bezpieczeństwem Worldmindu. Słysząc to, Quasar zachęca go do współpracy przy ewakuacji, przytaczając dobrze znaną maksymę o mocy i odpowiedzialności, a po chwili ukazuje próbkę lokalnych problemów, ratując dwa statki przed zderzeniem. Nova wątpi, czy rzeczywiście uda im się coś zdziałać, skoro nie mógł zrobić nic, by zapobiec zagładzie Xandaru, więc Vaughn próbuje go podbudować mówiąc, że chodzi o przetrwanie całego sektora. Drax stwierdza, że to, co się zbliża, przerasta ich, więc Quasar sugeruje, że może wezwać Avengers, ale słyszy, że nie pomoże tu nawet cała armia, a jedynym rozsądnym wyjściem jest porzucenie uciekinierów i stanięcie do otwartej walki. Wendell twierdzi, że ci ludzie nie potrafią walczyć, ale Drax mówi, że on i Nova wystarczą, po czym ujawnia całą prawdę o połączeniu Richarda z Worldmindem i jego kłopotach z kontrolą. Richie sarkastycznie dziękuje mu za dochowanie tajemnicy, ale Drax przypomina, że chciał, by czegoś go nauczyć, więc konfrontacja z prawdą będzie pierwszą lekcją. To jest wojna, a wojny nie wygrywa się bez walki, więc jeśli chce na coś się przydać, musi pokazać, że potrafi niszczyć. Drax oddala się, by dołączyć do czekającej na niego Cammi. Dziewczyna chce wiedzieć, dlaczego jeszcze tu są, skoro coś się zbliża, on zaś odpowiada, że zna prawdziwą moc Novy i w tej chwili przebywanie w jego pobliżu to najbezpieczniejsze, co mogą zrobić. Poza tym liczy, że w przyszłości uda mu się wykorzystać tę moc do swoich celów.

Wkrótce, na orbicie pojawia się wojenny okręt, Kallis Ateratar, który ma pomóc w ewakuacji i chronić cywilów. Wiadomość, że to oni zajmą się budową portalu do ucieczki przynosi częściową ulgę w centrum dowodzenia, ale Quasar zauważa, że potrwa to co najmniej pięć dni i próbuje namówić Richarda, by skorzystał ze swojej mocy, by otworzyć większą bramę. Nova odpowiada, że Drax za dużo gada, co prowadzi do kolejnej dyskusji na temat zaufania, a gdy rozmowa zatacza krąg i wraca do punktu wyjścia, obiecuje spróbować. Jest już jednak za późno, bo seria eksplozji ogłasza nadejście Fali Anihilacji.

Pierwszym celem staje się aakoniański okręt wojenny, więc Quasar natychmiast rusza na pomoc. Nova jednak waha się i dopiero po interwencji Draxa decyduje się dołączyć do bitwy, konsekwentnie ignorując ostrzeżenia Worldmindu. Wendell tymczasem samotnie broni okrętu przed eskadrą myśliwców wroga, a gdy Nova wreszcie przybywa na miejsce, postanawia pozostać na stanowisku, by dać mu czas na otwarcie wrót. Chociaż ciągle jest uciszany w mało przyjemny sposób, tym razem Worldmind oferuje swoją pomoc i podprzestrzenny tunel zostaje skutecznie otwarty.

Otwarcie tak ogromnej bramy i towarzysząca mu emisja energii nie uszły uwadze samego Annihilusa, który najpierw dokładnie przygląda się odczytom, a potem rozkazuje udać się na miejsce, bo chce to zobaczyć na własne oczy.

Pierwsze statki przekraczają bramę podprzestrzenną, więc upewniwszy się, że jest stabilna, Nova wraca do Quasara i razem przystępują do eliminacji atakujących nieprzyjaciół. Nagle, okręt wojenny melduje, że zbliża się coś ogromnego, a chwilę potem zostaje zniszczony. Annihilus wyłania się ze swojego statku flagowego i ogłasza, że pożąda mocy, którą poczuł. Przerażenie, bądź zaskoczenie paraliżuje wszystkich, tylko Nova wyrusza mu na spotkanie.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Annihilation: Nova #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.