Avalon » Serie komiksowe » Annihilation: Nova » Annihilation: Nova #4

Annihilation: Nova #4

Annihilation: Nova #4

"Ten Minutes And Counting"

Postacie
Cytat

Cammi: "What do you think's going on up there?"

Drax: "Dunno. But there'll be a fan involved. A fan -- and something hittin' it."

Streszczenie

Patrząc, jak ostatni statek z uchodźcami opuszcza planetę, Cammi pyta Draxa, czy nie powinno ich być na pokładzie. On twierdzi, że wkrótce stąd odlecą, ale na pytanie, co dzieje się tam na górze może odpowiedzieć tylko tyle, że ma wrażenie, jakby coś miało wpaść w wentylator.

Quasar próbuje powstrzymać Novę przed manewrem, który wydaje mu się samobójczym. Worldmind przekazuje jego wezwania i dodaje, że całkowicie je popiera, ale Richard nie zamierza się wycofać, bo wie, że od tego, jak długo zdoła skupić na sobie uwagę przeciwników, zależy życie milionów kolonistów. Worldmind oblicza, że przebycie korytarza podprzestrzennego zajmie wszystkim około dwunastu minut, więc Nova oświadcza, że właśnie tyle muszą im dać. Widząc, że statki wroga atakują tyły konwoju uchodźców, zawraca i atakuje. Ponieważ nie jest w stanie zwracać uwagi na wszystko, prosi Worldmind o pomoc, jednak szybko okazuje się, że komunikacja werbalna jest zbyt wolna, więc muszą zdać się na bezpośrednią transmisję danych i działanie instynktowne. Przynosi to całkiem niezłe efekty, ale kiedy wlatuje w strefę bombardowania, nie daje rady uniknąć wszystkich eksplozji. Na szczęście pojawia się Quasar, który osłania go polem energetycznym, chociaż nie omieszka przy tym dodać, że Richard chyba zwariował skoro liczy, że frontalny atak się uda. On jednak wcale na to nie liczy - chce tylko wytrzymać kolejne dziesięć minut, których potrzebują koloniści i teraz prosi Wendella o pomoc. Quasar twierdzi, że z pomocą Nova Force i Quantum Bands mogą zrobić z tego niezapomniane dziesięć minut i ochoczo zabiera się do rozwałki. Po chwili odbierają komunikat od Draxa, który mówi, że wszyscy koloniści opuścili planetę, a oni zamierzają pójść w ich ślady, ale wcześniej ma dla nich radę: zamiast rozwalać drobnicę, powinni uderzyć w statek flagowy i w Annihilusa, bo jeśli go zabiją, mają szansę zatrzymać go tu i teraz. Richard nie bardzo kojarzy, kim jest Annihilus, ale Drax mówi, że nie mają teraz czasu na biografię - wszystko, co musi wiedzieć to, że Fala Anihilacji działa jak ul i jeśli zabiją przywódcę, reszta się zatrzyma.

Annihilus wścieka się, widząc jak jego statki są niszczone, a już zupełnie wpada w szał, gdy dowiaduje się, że sprawcą tego są dwie osoby. W jednej z nich wyczuwa grawimetryczną energię, na którą ostrzy sobie zęby, drugą natomiast traktuje jako apetyczną przystawkę. Rozkazuje więc zmienić formację i dopuścić ich do swojego statku, by mógł osobiście się nimi pożywić.

Nagle, Drax traci łączność z walczącymi. Twierdzi, że to z powodu zakłóceń, zaś Cammi wykazuje się wyjątkową troską, stwierdzając, że zostali tam całkiem sami. Drax jest pragmatykiem, więc dodaje, że równie dobrze mogą już nie żyć.

Nie przejmując się zbytnio utratą łączności, Quasar i Nova namierzają statek dowodzenia, a ten pierwszy wyrywa się do ataku. Richard dogania go i przypomina, ze muszą to zrobić wspólnie, a w odpowiedzi słyszy, że mogą go wspólnie staranować, co też czynią. Jednak gdy przebijają się przez mostek, Annihilus zaskakuje ich i atakuje, odrzucając na ściany. Nova na chwilę traci przytomność, ale Quasar szybko się podnosi i stawia barierę z solidnej energii. Annihilus jednak bez problemu sięga przez zaporę, by wchłonąć jego moc. Quasar stara się wytrzymać jak najdłużej, ale zostaje porażony energią, która anihiluje jego ciało, a Annihilus wchłania wyzwoloną moc. Teraz zamierza zabrać się za Novę, ale zauważa, że ten gdzieś zniknął. Nagle, Richard atakuje go z boku i zaciskając dłoń na jego gardle, grozi śmiercią. Worldmind ostrzega go, że Annihilus przewyższa go w tym momencie pod każdym względem, a to grozi zniszczeniem ich obu i oddaniem Nova Force w ręce wroga. Richard każe mu się zamknąć i zapoznać z planem w swoich myślach, ale na sekundę traci przy tym koncentrację, a to wystarczy, by Annihilus dosięgnął go. Rażony energią, Nova każe Worldmindowi wykonać plan, a gdy ten wypełnia polecenie, atak Annihilusa nagle ustaje. Zaskoczony pyta, co się stało, więc Richard wyjaśnia, że kiedy nawiązali kontakt, Worldmind przejął dowodzenie nad jego ulem. Potrwa to zaledwie chwilę, ale wystarczy, by skierować jego siły przeciw sobie. Teraz zamierza wykorzystać okazję, by wykończyć króla robali, ale Worldmind ostrzega, że jest zbyt osłabiony i stanowczo doradza odwrót. Tym razem Richard postanawia go posłuchać, bo ma wrażenie, jakby miał za chwilę się przewrócić. Kiedy odlatuje, Annihilus domaga się raportu, a słysząc, że prawie dziewięćdziesiąt statków zostało opanowanych przez wroga, rozkazuje zniszczyć je natychmiast i zarządzić taktyczny odwrót.

Richard odzyskuje przytomność po jakimś czasie, słysząc wezwania Worldmindu, który oświadcza, że jego rany zostały wyleczone i jest jedyną żywą istotą w najbliższym otoczeniu. Richie prawie się cieszy, że wygrali bitwę, ale Worldmind podkreśla, ze wojna nie jest skończona, chociaż dodaje, że jest z niego dumny. W tej sytuacji, Nova arbitralnie stwierdza, że zamierza zignorować dyrektywy i pozostać jednością z Worldmindem na dłużej, skoro razem mogą tyle zdziałać, a ten wyraża zgodę. Po chwili odbiera transmisję od Draxa, który znalazł jakiś statek i wybrał się na poszukiwanie Novy. Richard docenia jego troskę, ale ten chłodno stwierdza, że potrzebuje wrót, żeby się stąd wynieść. Po wciągnięciu na pokład, Nova mówi, że Quasar nie żyje, a Annihilus ma jego Quantum Bands, czyli zdobył jeszcze większą potęgę. Dlatego, zgadza się użyczyć swoich zdolności do transportu, ale podkreśla, że to zapłata za dalsze nauki u Draxa. Najwyższy czas, by nauczył się niszczyć.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Annihilation: Nova #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.