Avalon » Serie komiksowe » Annihilation » Annihilation #1

Annihilation #1

Annihilation #1

"Blood And Thunder"

Postacie
Cytat

Extirpia: "Come to gloat? Come to feast on loving Extirpia's despair?"

Nova: "I didn't come to gloat."

Peter Quill: "I did." 

Streszczenie

Annihilus, stwór ze Strefy Negatywnej rozpoczął podbój wszechświata za pomocą swojej potężnej armii insektów. Przeciwko niemu stanęła koalicja różnych istot pod dowództwem ostatniego Novy, Richarda Ridera. Ich centrum dowodzenia znajduje się na planecie Daedalus 5, która właśnie jest atakowana przez Falę Anihilacji. Pierwszy oficer Novy, Peter Quill, znany kiedyś jako Starlord, uważa, że ich sytuacja jest dosyć ciężka, głównie dlatego, że chroniące ich pole siłowe nie wytrzyma długo. Proponuje wycofanie się. Nova pyta się, jakie jest zdanie Gamory na ten temat, ale według Quilla, kobieta jest zajęta walką partyzancką. Nagle Peter dostaje raport, że pole siłowe na prawej flance zostało pokonane. Tam walczą dwa bataliony Kree pod dowództwem komandora Lar-Ki. Pod naporem przeciwnika zaczynają się wycofywać bez ładu, ale na szczęście dla nich na miejscu był Ronan. Lar-Ka nie ma zamiaru przyjmować rozkazów od kogoś, kto jest uznawany przez obecnie rządzący imperium Kree Dom Fiyero za zdrajcę, więc Ronan zwalnia go ze stanowiska zabijając go swoją bronią. Następnie zaczyna kierować odwrotem i dzięki niemu oddziały Kree, chociaż znajdowały się pod najcięższym ostrzałem, poniosły najmniejsze straty.

Peter mówi Novie, że pierwszy generator pola został zniszczony, a następne szybko podzielą jego los, więc najwyższa pora, aby się wycofać. To już trzeci raz, kiedy koalicja musi opuścić swoją pozycję, ale przynajmniej wyciągają wnioski z porażek. Poprzednim razem zostali pokonani przez atak z orbity, ale to się już nie powtórzy: z tej strony oddziały koalicji są osłaniane przez byłych heroldów Galactusa: Firelorda, Red Shifta i Stardust. Nova postanawia pozostać na froncie, bo jak nauczył go Drax, nie może dowodzić będąc na tyłach. Zakłada swój hełm i rusza do walki. Tam właśnie Drax potwierdza swoją reputację Niszczyciela i dziesiątkuje wroga. Cammi, która stara się go nie odstępować na krok, protestuje, kiedy Drax każe jednemu z Kree zabrać ją z pola walki. Wrogów jest coraz więcej i sytuacja Draxa nie jest najlepsza, ale pojawia się Nova i wyciąga go z tłumu insektów. Kosmita krzyczy, że nie mają wyboru i muszą poświęcić rannych i ociągających się z odwrotem, aby uratować większość. Nova wie, że to jedyne wyjście. Porzuca więc Draxa i zawisa w powietrzu nad czołem Fali, po czym każe zbombardować jego pozycję. Ma nadzieję, że Drax znajdzie go żywego i nie będzie chciał go wykończyć za pozostawienie go samego. Reszty Richard dowiedział się później, kiedy medycy odtwarzali mu jego nogę. Podczas gdy koalicja wycofywała się, Firelord zaatakował okręt flagowy i pokonał jedną z królowych Annihilusa, Extirpię. Niestety sam przy tym wyczerpał swoją energię i znajduje się w stanie krytycznym. Po wyłączeniu królowej z akcji, zgodnie z przewidywaniami jej armia, pozbawiona jej kontroli, popadła w chaos.

Okręt flagowy Annihilusa. Władca jest wściekły na Thanosa, że Extirpia została pokonana przez jednego z heroldów Galactusa, którzy mieli zostać zniszczeni. Tytan przypomina, że rozkaz mówił o pojmaniu, ponieważ heroldzi byli potrzebni mu w odkryciu biologicznego aspektu kosmicznych mocy, którymi obdarza Galactus. Teraz jednak ma już to, co chciał, więc pozostali heroldowie nie są mu już potrzebni. Annihilus każe więc Ravenousowi zabić ich, co bardzo cieszy pozostałe królowe chcące pomścić swoją towarzyszkę.

Nova budzi się obok Gamory i mówi jej, żeby jeszcze odpoczęła, ponieważ on musi porozmawiać z Peterem. Quill zdaje Riderowi raport. Fala poniosła duże straty po utracie królowej, była nawet możliwość odepchnięcia ich, ale Peter nie chciał ryzykować. Red Shift i Stardust przynieśli Firelorda, który był wpół żywy. Shi’Ar wciąż odmawiają pomocy i twierdzą, że czekają na rozwój sytuacji. Nova chce zajrzeć do Firelorda, a potem odwiedzić pojmaną Extirpię. Idąc, przechodzą obok Draxa i Cammi. Dziewczyna stwierdza, że jako Niszczyciel, Drax powinien być na froncie i zabijać wroga. Kosmita mówi, że na dzisiaj już ma dość. Cammi wie, że Drax bierze udział w tej wojnie tylko dlatego, że ma nadzieję zmierzyć się z Thanosem. Ten po chwili zastanowienia szeroko się uśmiecha i przyznaje jej rację.

W ambulatorium Mari mówi, że nie ma pojęcia jak pomóc Firelordowi, ponieważ nie jest w stanie zrozumieć, w jaki sposób Galactus tworzy swoich heroldów. Może jedynie monitorować jego stan i izolować go na wypadek niespodziewanej reakcji ciała Firelorda. Wychodząc, Nova uważa, że Pyreus przyda się koalicji zarówno jako bohater, jak i męczennik, bez znaczenia czy przeżyje, czy nie. Bardzo martwi go to, że coraz łatwiej mu myśleć w takich kategoriach. Następnie razem z Quillem idą do miejsca, gdzie więziona jest Extirpia. Richard każe jej powiedzieć to, co ma do powiedzenia. Królowa oznajmia, że podczas walki na Daedalusie 5, starożytne istoty, Aegis i Tenebrous, z którymi sojusz zawarł Thanos, zaatakowały Galactusa i jego obecnego herolda, Silver Surfera. Dwoje olbrzymów miało do wyrównania rachunki z Pożeraczem Światów, ponieważ to on uwięził ich dawno temu. Aegis pokonała Norrina Radda, a potem zadała ostateczny cios zmęczonemu walką z jej towarzyszem Galactusowi. Extirpia mówi, że jeżeli nawet Pożeracz Światów został pokonany przez siły Annihilusa, to nikt inny również mu się nie oprze i ta wojna z koalicją równie dobrze mogłaby się skończyć. Peter pyta się Novy, czy wierzy królowej. Richard odpowiada, że łatwo będzie to potwierdzić, ale w myślach jest pewny, że to prawda, a to oznacza, że ich szanse na zwycięstwo są bardzo mizerne.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Annihilation #1 Annihilation #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.