Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 3 » The Punisher vol. 3 #5

The Punisher vol. 3 #5

The Punisher vol. 3 #5

"Even Worse Things"

Postacie
Cytat

Mamuśka Gnucci: "I am putting ten milion dollars on the head of the animal that did this to me... ."
Mężczyna: " You-- you want us to put a hit on the bear?"

Streszczenie

Mamuśka Gnucci żyje. W wyniku obrażeń zadanych przez niedźwiedzie straciła ręce i nogi. Nie straciła jednak krwiożerczości. Reaguje gniewem na pytanie: "jak się czujesz" zadane przez Steviego, odwiedzającego ją kuzyna. Wydaje rozkaz zabicia go. Gdy wskazany przez nią, do tego zadania, oprych nie wykonuje rozkazu każe zabić i jego. Gdy kolejny mężczyzna odmawia zabicia kolegi podpisuje na siebie wyrok. W końcu kolejny wskazany oprych zabija całą trójkę. Jak widać pani Gnucci nie straciła posłuchu wśród swoich ludzi. Po uprzątnięciu ciał rozmawia ze swoją prawą ręką [gra słów zamierzona - redevil]. Każe mu ogłosić, iż oferują za głowę Punishera dziesięć milionów dolarów nagrody.


Blok mieszkalny Franka. Strażacy wydostają z mieszkania pana Bumpo przez wybitą dziurę w ścianie. Mężczyzna nie mógł być wyniesiony przez sanitariuszy, bo nie mieścił się w drzwiach.

Później. Rany po postrzale zagoiły się na tyle, iż Frank ma zamiar wyruszyć w nocy na akcję. Wie, że Gnucci przeżyła. Rozmyślanie przerywa pukanie do drzwi. To Joan, przyniosła Frankowi ciasto, tłumacząc się, iż upiekła go za dużo.

Lucky's Bar. Martin i Molly jedzą obiad. To ulubiona knajpa Soapa. Jest wyludniona. Powodem może być obrzydliwe żarcie i kucharz grzebiący sobie w nosie. Dwójka policjantów rozmawia o pracy. Molly ma plan. Chce znaleźć kryjówkę mamuśki i obserwować ją. Wcześniej, czy później pojawi się tam Punisher. Wystarczy przeczekać główne zajścia i aresztować tych, którzy przeżyją. Soap po namyśle zgadza się na tak śmiały plan.

Kościół. Ojciec Redondo morduje właśnie kolejną osobę. Przychodzi staruszka sprzątająca kościół. Wie, że kobieta nie dosłyszy i nie widzi wykrzykuje więc, że właśnie zabił człowieka. Odkąd znalazł, w gazecie, wzmiankę o Punisherze jest szczęśliwy. Wie, że nie jest sam. Wie, że jest ktoś jeszcze, kto pełni taką misję jak on.

Biurowiec. Trwa zebranie zarządu. Do sali wchodzi zamaskowany, uzbrojony mężczyzna. Nazywa siebie Mr. Payback. Przyszedł tu, aby ukarać zebranych ludzi. Ludzi, którzy zarabiają zabijając przy tym innych. Mówi im, że są gorsi, niż największe oprychy z ulicy. Są winni i nadszedł czas zapłaty. Strzałami z karabinu zabija wszystkich zebranych.

Bogata dzielnica. Piątka mężczyzn wjeżdża tam swoim samochodem. Są dilerami narkotyków. Zatrzymują się przy ubranym w biały garnitur, zamaskowanym, mężczyźnie, który mówi o sobie Elite. Dodaje, że nie są tu mile widziani. Ta dzielnica nie potrzebuje ludzi takich jak oni. Każe im odjechać. Gangsterzy świetnie się bawią, sądząc, iż mają do czynienia z wariatem. W momencie, kiedy jeden z nich wysiada, aby ukrócić jego błazenadę Elite wyciąga pistolet i zabija całą piątkę i spokojnie odchodzi. Po drodze mija kobietę wyprowadzającą psa na spacer. Pies sika na chodnik. Elite zabija go jednym strzałem mówiąc kobiecie, że to porządna dzielnica i byłoby miło, gdyby tak zostało.

Castle spaceruje zaułkami Nowego Jorku. Jest inaczej niż jeszcze pięć lat temu. Program "zero tolerancji" zdaje się skutkować. Na szczęście dla Franka nie wszędzie. Pojawia się za nim mężczyzna uzbrojony w nóż. Chce obrabować Castle'a. Po chwili ląduje martwy w kuble na śmieci. Frank postanawia, iż nazajutrz ostatecznie rozprawi się z mamuśką Gnucci.

Kryjówka pani Gnucci. Jej ochroniarze przyprowadzają mężczyznę twierdzącego, iż wie gdzie znajduje się Punisher. Mówi, że ten mieszka w bloku obok niego.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 3 #5 The Punisher vol. 3 #5 The Punisher vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.