Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #120

Thunderbolts #120

Thunderbolts #120

"Caged Angels" - part 5

Postacie
Zapowiedź

W Górze Thunderboltów walka trwa na całego, kiedy drużyna telepatów zabawia się z umysłami tych, którym dali się schwytać. Venom jest na wolności, Swordsman podąża w ślady ojca, barona Struckera, a Norman Osborn jest na skraju szaleństwa. Ale telepaci za wcześnie uznali jednego z Thunderboltów na niegroźnego, a o jeszcze innym zupełnie zapomnieli.

Cytat

Swordsman (na widok Green Goblina): "Mommy."
Green Goblin: "You didn't have mother! A pig coughed and you fell out!"

Streszczenie

Norman Osborn podąża do dolnych poziomów Góry Thunderboltów. Po drodze narzeka, że wszystko musi robić sam i nie może na nikogo liczyć. Jednak zawsze spodziewał się, że to on w końcu będzie musiał być bohaterem i uratować wszystkich. Mówi, że inni wymagają od niego poświęceń i dokonywania trudnych wyborów. Tak właśnie jest teraz: Venom i Swordsman szaleją w Górze Thunderboltów, a jej ochrona i grupa innych nadludzi nie potrafi sobie z nimi poradzić, więc wszystko spada na barki Normana. Marzy, że pewnego dnia będzie prezydentem Stanów Zjednoczonych, ale obawia się, że wtedy ludzie wciąż będą liczyć na to, że każdą najmniejszą sprawę będzie musiał załatwić sam. Osborn dociera do składziku i otwiera skrzynię, w której znajduje się kostium Green Goblina. Mówi, że jest tam, gdzie go zostawił, łącznie z maską, więc tak naprawdę wcześniej jej nie było w szufladzie biurka. Zaczyna go zakładać i stwierdza, że kiedy już będzie prezydentem, uczyni go swoim oficjalnym prezydenckim mundurem. Będąc gotowym postanawia, że kiedy już zabije Swordsmana, pobije jakichś przypadkowych ludzi.

Przed windą stoi dwóch strażników, z których jeden tłumaczy drugiemu, że bardzo dobrze, że są właśnie tutaj, ponieważ Venom i Swordsman szaleją zupełnie w innej części kompleksu. Nagle z windy wychodzi Green Goblin, który pyta się jednego z przerażonych strażników, gdzie dokładnie są Gargan i von Strucker, ponieważ musi ich ukarać. Skierowany w odpowiednie miejsce, wsiada na swój ślizgacz i odlatuje.

Gdzie indziej, ekipa medyczna dotarła do Venoma. Lekarka powiadamia Songbird, że miecz Swordsmana nie uszkodził żadnych ważnych organów, a symbiot i tak już zasklepił ranę i zaczął regenerować ciało swojego nosiciela. Kobietę bardziej martwi to, że Gargan mówi do siebie i twierdzi, że obcy do niego przemawia i każe mu robić różne rzeczy. Radioactive Man mówi, że powinni odwiedzić ostatnio schwytanych więźniów. Kiedy Melissa zaczyna się zastanawiać, dlaczego wcześniej o tym nie pomyślała, Chen stwierdza, że widocznie ktoś ją przed tym powstrzymywał.

W celi, Mindwave zdaje sobie sprawę, że on i jego partnerzy nie upilnowali Songbird i Radioactive Mana i wkrótce dojdzie do konfrontacji.

Tymczasem gdzie indziej, Leonard Samson pyta się Robbiego Baldwina, co według niego znaczy to, że w bezpiecznym środowisku, kiedy był spokojny, okazało się, że wciąż może korzystać z mocy, którą posiadał jako Speedball. Ten nie wie, więc psychiatra wyjaśnia mu, że może wrócić do poprzedniej tożsamości i stanu. Jeżeli chce, nadal może szukać odkupienia za to, co się stało w Stamford, ale nie musi tego robić jako Penance.

Swordsman idzie korytarzem. Zamierza odnaleźć Osborna i zmusić go, aby oddał mu jego siostrę i pozwolił uciec z kraju. Nagle za sobą słyszy szaleńczy śmiech. Odwraca się, ale nie widzi nikogo, tylko zielony dym. Jako przyszły władca Góry Thunderboltów każe się ujawnić przybyszowi. Po chwili widzi, jak w jego stronę pędzi na ślizgaczu Green Goblin, co wywołuje u von Struckera przerażenie. Osborn rzuca w niego dyniową bombą, której eksplozja posyła Andreasa na podłogę. Chwilę później zostaje trafiony kilkoma ostrzami. Próbuje trafić Normana wiązką energii ze swojego miecza, ale ten łatwo unika ataku i znów rzuca w Swordsmana bombą. Potężna eksplozja rzuca von Struckera przez ścianę i pozbawia go oręża. Osborn łamie porzucony miecz, kopie przeciwnika w twarz i mówi, że to niedorzeczne, że Andreas myślał, że może kiedyś być bohaterem, ponieważ się do tego nie nadaje. Na pocieszenie mówi mu, że jego cierpienie nie potrwa już długo.

Songbird i Radioactive Man biegną do cel. Melissa mówi, że jej plan polega na tym, aby pobić więźniów do nieprzytomności i sprawdzić, czy sytuacja w Górze Thunderboltów zmieni się, czy nie. Zatrzymuje ich strażnik, który mówi im, że Swordsman został odnaleziony i jest w ciężkim stanie, a na dodatek w bazie widziano Green Goblina. Songbird wie, że to nie wróży nic dobrego i pyta się Chena, co o tym myśli. Ten uważa, że powinien napromieniować Górę Thunderboltów i obdarzyć wszystkich obecnych nowotworami. Strażnik powala Chińczyka na ziemię kolbą karabinu i bije go nią dalej krzycząc, że nie chce mieć raka. Melissa mówi, że pierwsze dwa lub trzy uderzenia wystarczyły, po czym idzie sprawdzić, co ze Swordsmanem. Znajduje przybitego do ściany w pozycji ukrzyżowanej. Sanitariusze mówią, że von Strucker ledwo żyje. Melissa każe im go zdjąć i opatrzyć jego rany.

W celach, Bluestreak pyta się pozostałych, czy są gotowi na kolejną część planu. Caprice mówi, że tak, ponieważ wszyscy wiedzieli, co będą musieli zrobi, aby pogrążyć Thunderboltów – kazać im zabić personel złożony ze zwykłych ludzi. Dodaje, że powinni zacząć od Baldwina i Samsona, ponieważ nie przydadzą się im do niczego, a lepiej jest wyłączyć ich z gry. Mówi, że ma również odpowiednią kandydatkę do tego zadania.

Moonstone wychodzi z gabinetu Osborna i zaczyna szukać Samsona. Mówi, że od wielu lat marzy, aby go zabić.

Gdzie indziej, Green Goblin rzuca bombę w stronę grupy strażników. Jeden z nich łapie ją i pyta się pozostałych, czy rzeczywiście zbliża się Halloween. Żaden z nich nie przejmuje się zbytnio ładunkiem wybuchowym i po chwili wszyscy giną w eksplozji. Norman stwierdza, że zatrudnił naprawdę głupich strażników i teraz będzie musiał ich wszystkich zabić.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #120 Thunderbolts #120

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.