Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #12

Mighty Avengers #12

Postacie
Zapowiedź

W końcu otrzymamy odpowiedź na pytanie, które nurtuje fanów od długiego czasu. Gdzie podziewał się Nick Fury? Cofając się do czasów Secret War, podążymy za Nickiem, który składa do kupy swoje życie i zaczyna odnajdywać wskazówki, które doprowadzą go do sekretu Secret Invasion, przez co stanie się celem numer jeden! Ważne odkrycie Skrulla na stronach tego numeru.

Cytat

Nick Fury: "Except that I've been watching you for three days."
Spider-Woman: "I thought it was two."
Nick Fury: "It's been a week."

Streszczenie

Parę miesięcy wcześniej. Logan rozpruwa właśnie brzuch Nicka Fury'ego krzycząc, żeby ten nie bawił się jego umysłem. Daisy Johnson powstrzymuje go, używając swoich mocy. Wszyscy patrzą na poszarpane ciało, a agentka tłumaczy, że porucznik wycofał się, jak tylko zagrożenie minęło, a to, co widzą, to Life Model Decoy [niezwykle zaawansowany robot, którego praktycznie nie można odróżnić od człowieka - dop. Gamart]. Używając głośnika, prawdziwy Nick Fury nadaje ze swojej kryjówki mówiąc, że rozumie ich złość, ale to był jego wielki finał. Nigdy więcej go już nie zobaczą, a on nie może już tutaj więcej nic zrobić. Może pewnego dnia zobaczą świat takim, jakim on go widzi i zrozumieją, że postąpił właściwie. Po tych słowach rozłącza się.
[Cała scena ma miejsce na zakończenie "Secret War"]

Miesiąc później. Do apartamentu ukrywającego się Fury'ego wchodzi przebrana Contessa Valentina Allegra de Fontaine. Nick pyta się, jak radzi sobie świat bez niego. Contessa tłumaczy, że wszyscy agenci S.H.I.E.L.D., którzy go znali, oprócz Dum Dum Dugana, zostali zawieszeni. Nawet ona. Kobieta mówi, ze zrobił to, co musiał, a historia mu to wynagrodzi. Po chwili oboje, komentując jeszcze ogoloną głowę Nicka, padają sobie w ramiona i lądują w łóżku.

Rano Contessa zakłada perukę i mówi leżącemu nadal w łóżku Fury'emu, że przyniesie mu śniadanie, po czym opuszcza apartament. Podąża uliczkami miasteczka, nie zdając sobie sprawy, że Nick, używając maskowania w swoim zegarku, które zapewnia mu niewidzialność, śledzi każdy jej krok. Kobieta spotyka się z tajemniczym mężczyzną, któremu tłumaczy, że zdobyła już zaufanie Fury'ego i dostaną kody do jego prywatnych plików S.H.I.E.L.D. w jakiś tydzień. Czarnoskóry mężczyzna każe jej po wszystkim zabić pułkownika. Contessa każe rozmówcy powiadomić o wszystkim królową, po czym odchodzi.

W hotelu trafia na Nicka, który celując do niej z pistoletu pyta, kim tak naprawdę jest. Contessa pyta się, czy coś brał, po czym każe mu odłożyć broń albo wyjdzie. Nick pyta ostatni raz, kim tak naprawdę jest. Kobieta próbuje powiedzieć, że się zawiodła, jednak nie dane jest jej dokończyć zdania, ponieważ kula ląduje w jej głowie, zalewając podłogę zieloną krwią. Nick Fury pochyla się nad ciałem martwego Skrulla, który powraca do swojej prawdziwej postaci. Jakiś czas później, Fury używając zegarka do ukrycia się, nagrywa telefonem, jak nieznane osoby zabierają ciało martwego Skrulla. Nagle czarnoskóry mężczyzna, z którym wcześniej spotkała się fałszywa Contessa, kieruje wzrok na dach, gdzie stoi Nick.

Dwa tygodnie później. Helicarrier. Nick Fury włamał się do kwatery Marii Hill i pracuje właśnie na laptopie obok śpiącej kobiety. Hill budzi się nagle zaskoczona. Fury mówi, że już się kiedyś spotkali. Maria potwierdza, wspominając Madripoor, po czym każe mu przestać udawać, ponieważ wielki Fury pewnie sprawdził wcześniej wszystkie informacje z nią związane, zanim się tu włamał. Nick potwierdza, pytając, jak tam jego stare stanowisko. Maria mówi, że bywało lepiej, przy okazji informując rozmówcę, że jest aresztowany. Fury nie zwracając uwagi na jej słowa pyta, jak dostała pracę. Kobieta kontruje pytając, jak on ją stracił. Fury tłumaczy w końcu, że przyszedł jej powiedzieć dwie rzeczy. Po pierwsze, nie jest bezpieczna. Jest otoczona przez postacie, które chcą zająć jej miejsce, a znajdują się też na Helicarrierze. Radzi jej, aby przygotowała swoje Life Model Decoy. Najlepiej około dwunastu. I ma natychmiast zacząć ich używać. Ma je wysyłać, jak tylko poczuje to nieprzyjemne uczucie na karku. I nie jest to wcale związane z tchórzostwem. Po drugie, będzie ją obserwował. Jeżeli chociaż raz zauważy, że nie jest tym, za kogo się podaje, albo będzie działać przeciwko interesom naszej planety, przyjdzie do niej, gdy będzie spała i dopilnuje, aby już więcej się nie obudziła. Odchodząc mówi, aby pamiętała, że oni są pod samym jej nosem, ale jeżeli jest jedną z nich, to już to wie. Maria czeka chwilę, po czym ogłasza alarm. Agenci rzucają się za Furym, który właśnie wyskoczył z Helicarriera. Po chwili mężczyzna włącza maskowanie, gubiąc pościg. Maria Hill pyta, jak to zrobił. Jeden z agentów tłumaczy, że to dzięki maskowaniu z zegarka, które jest standardowym gadgetem dla agentów, którzy mają przynajmniej 9 poziom. Hill tłumaczy, że takiego nie dostała. Agent odpowiada, że trzeba złożyć podanie, po czym ucina rozmowę pytając, czy Fury był w jej pokoju i czy coś wziął. Kobieta nie odpowiada, wpatrując się w zdjęcie porucznika na ekranie.

Dwa miesiące później. Most Brookliński. Jessica Drew wpada na Nicka Fury'ego. Kobieta żali się mu, ponieważ wystawił ją jako podwójnego Agenta S.H.I.E.L.D. i Hydry, a potem zostawił samą przez Secret War. Tłumaczy, że potem było dokładnie tak, jak Nick jej powiedział. S.H.I.E.L.D. straszyło ją więzieniem, jeśli go nie wyda, ale gdy powiedziała, że śmiało mogą ją zamknąć, to została uwolniona, tak jak reszta. Mówi Nickowi, że całkowicie mu ufa, na co porucznik odpowiada, że on nigdy jej nie okłamał. Drew tłumaczy, że teraz dzięki niemu, gdy S.H.I.E.L.D. się od niej odwróciło, została tylko sekretnym agentem Hydry, bez żadnej drogi wyjścia. Nagle Fury mówi zdziwionej kobiecie, aby wróciła do S.H.I.E.L.D. i prosiła o przywrócenie do służby. Teraz na pewno ja przyjmą, ponieważ potrzebują agentów z umiejętnościami. Cała kampania anty-Fury'owa się nie liczy, gdy trzeba kręcić biznesem. Zaskoczona Jessica pyta, po co ma to robić. Nick odpowiada, że ona potrzebuje pracy, a on potrzebuje kogoś w środku. Spider-Woman pyta, po co mu informacje, skoro dla nikogo nie pracuje. Nick odpowiada, że robi to dla ludzkości. Zaciekawiona Jessica pyta, czego ma szukać. Nick pyta się jej czy wie, kim są Skrullowie. Tłumaczy kobiecie całą sytuację. Wie, że ona nie może być pewna jego tożsamości, tak samo jak Nick nie może być pewien, czy Jessica jest sobą. Nie mogą być pewni nikogo. Na koniec Jessica stwierdza, że tym sposobem jest potrójnym agentem. S.H.I.E.L.D., Hydry i Nicka. Fury poprawia ją mówiąc, że pracuje dla rodzaju ludzkiego. Rozwiąże tę sprawę i poskłada wszystkie kawałki w całość, a kiedy przeciwnicy się ujawnią, on będzie przygotowany.

W swojej kryjówce, Fury przygląda się zdjęciom bohaterów, którymi obklejona jest cała ściana, a kilku z nich jest zaznaczonych czerwonymi i niebieskimi kółkami.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #12 Mighty Avengers #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.