Avalon » Serie komiksowe » Young X-Men » Young X-Men #2

Young X-Men #2

Young X-Men #2

"New Mutants"

Postacie
Zapowiedź

Czym jest nowe Bractwo Złych Mutantów i co Dani Moonstar i Magma mają z nim wspólnego. Cokolwiek by nie knuły, Cyclops wezwał już Young X-Men.

Cytat

Cyclops: „Times have changed. In addition to persecution and prejudice, mutants now face extinction. In the wake of that new reality, some have given up on Xavier’s dream and become more ruthless. Forcing the rest of us to become more ruthless as well.”

Streszczenie

3 tygodnie później. Young X-Men otaczają dom, w którym przebywają członkowie nowego Bractwa Złych Mutantów. Rockslide, Dust i Wolfcub znajdują się na dole, na dachu do ataku przygotowuje się Ink. Jednocześnie rozpoczynają szturm budynku. Byli członkowie New Mutants nie dają im jednak zbyt dużego pola do popisu. Canonball od razu wylatuje razem z Santo poza miejsce walki. Moonstar i Magma pokonują Dust. Jedynie Wolfcub wydaje dawać sobie radę z Wolfsbane. Niestety, kiedy przychodzi jej do pomocy Sunspot, wilkołak nie ma szans. Zwłaszcza że Roberto wcześniej pozbawił przytomności Inka. Wtedy Cyclops kończy program treningowy. Pyta młodych mutantów, czego się nauczyli. Santo i Nicolas samokrytycznie stwierdzają, że dowiedzieli się po raz kolejny jak dać skopać sobie tyłki. Eric z kolei mówi, że walka nie była do końca fair, bo Wolfsbane nie ma wśród Bractwa, a Dani straciła swoje moce. Sooraya nie sądzi, żeby było to dla nich aż tak wielką pociechą. Scott pyta po raz kolejny, czego się nauczyli. On chce, żeby walczyli jak zespół. Ten scenariusz treningowy pokazał, że byli New Mutants po miesiącu wspólnego treningu tylko pokonaliby ich bez wysiłku. Teraz zabiliby ich. Najważniejszym pytaniem teraz jest, czy po trzech tygodniach intensywnych treningów X-Men są w stanie zabić ich. Rockslide pyta, jak to się stało, że ludzie, którzy byli w New Mutants, przeszli na drugą stronę. Jak to jest, że teraz oni, X-Men, mają zbijać. Cyke odpowiada, że to wszystko przez Genoshę, M-day, dziecko. Czasy się zmieniły. Teraz mutanci muszą stawić czoła nie tylko nietolerancji i prześladowaniom, muszą zmierzyć się z groźbą zagłady. W takich warunkach część z nich porzuciła marzenie Xaviera, stając się bardziej bezwzględnymi. Reszta się musiała do nich dostosować. To nie jest łatwe, ale przetrwanie nigdy nie jest.

Kilka godzin później Sooraya i Ruth kładą się spać. Dust pyta koleżankę, czy dobrze się czuje. Ona odpowiada, iż wyczuwa coś złego, że mają wilka w stadzie. Jej wizje mówią jej, że ktoś ich zdradzi, ale ona nie wie kto. Całej rozmowie przysłuchuje się Nick.

Następnego dnia Cyclops zbiera zespół. Po ostatnich treningach doszedł do wniosku, że czas na zmianę taktyki. Będą starali się wyeliminować New Broderhood of Evil Mutants pojedynczo. Na pierwszy ogień idą najsłabsze ogniwa. Magma i Moonstar. Young X-Men zostają podzieleni na dwa zespoły: złoty i niebieski. Złoty, czyli Rockslide, Dust i Wolfcube, zajmie się Amarą. Ink i Blindfold polecą do Dani. Obie grupy dostają detektory mutantów i najnowsze odrzutowce od Starka.

W samolocie niebieskiej grupy Eric próbuje nawiązać rozmowę z Ruth. Ona mówi, że co prawda jest niewidoma, ale potrafi widzieć bez oczu. Dziewczyna uważa też, że chłopak nie jest taki, za jakiego się uważa.

Baza dowodzenia. Scott przekazuje informacje o Magmie złotej drużynie. Od zawsze była na krawędzi, ale po M-Day ją przekroczyła. Teraz ma wolny weekend i spędza go w Los Angeles. Dani z kolei jest w Boulder w Colorado. Tam udali się Ink i Blindfold. Wylądowali na polanie nieopodal drewnianej chatki. Oboje podchodzą do niej. Eric rozbija ścianę i atakuje zaskoczoną Moonstar. Ta niespodziewanie skutecznie broni się, potem chwyta za strzelbę i strzela w kierunku chłopaka.

Los Angeles. Złota drużyna przygotowuje się do walki z Amarą. Młodzi mutanci nie bardzo wiedzą, jak zabrać się do wykonania zadania. Próbują pochwycić ja w locie, lecz Magma zauważyła podlatujący samolot i ściągnęła go na ziemię strumieniem lawy. X-Men wychodzą ze zniszczonego samolotu, a naprzeciw nich staje płonąca Amara. Oni z miejsca ją atakują. Amara ostrzega, że stopi ich ciała.

Boulder, Colorado. Dani złapała Ruth i przystawiła jej lufę do skroni. Grozi, że strzeli jej w głowę, jeśli Ink się ruszy. Niespodziewanie jednak Blindfold unieszkodliwia przeciwniczkę. Eric pyta się jej, jak działają jej moce. Jak widzi przyszłość. Ona odpowiada, że widzi ją wtedy, kiedy musi. Chłopak stwierdza, że nie jest w tym zbyt dobra, skoro nie przewidziała tego. I uderza ją kolbą strzelby.

Autor: wallenstein

Galeria numeru

Young X-Men #2 Young X-Men #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.