Avalon » Serie komiksowe » Young X-Men » Young X-Men #3

Young X-Men #3

Young X-Men #3

"Lifedeath"

Postacie
Zapowiedź

Zdrajca osiągnął swój cel. Young X-Men stanęli naprzeciw Bractwa. Czy gdy opadnie dym po zaciekłym pojedynku, bohaterowie okażą się zwycięzcami?

Cytat

Rockslide do Amary, atakując ją: "I always wanted to hit on you…but this isn’t exactly what I had in mind."

Streszczenie

Manhattan, Nowy York. Na jakimś rumowisku ląduje samolot z Inkiem na pokładzie. Wynosi on nieprzytomną Blindfold i przekazuje komuś, kto wyszedł z tunelu. Ten dziwi się, że dziewczyna żyje. Eric odpowiada, że miał ją wyeliminować, jeśli ten ktoś chce, żeby tak zostało na zawsze, to niech sam dokończy sprawę. Pyta się, gdzie są pieniądze. Kiedy dowiaduje się, że na jego koncie bankowym, przynosi również Moonstar. Jego zleceniodawca podziwia jego zmysł handlowy. Gitter odpowiada, że do tej pory trzymał się z dala od polityki mutantów. Jeśli w to wszedł, to przynajmniej chce na tym zarobić.

Venice, Kalifornia. Trójka młodych X-Men stoi naprzeciwko Magmy. Santo pyta się dziewczyny, jak zamierza sobie z nimi poradzić. Ona zaczyna atak. Jej ofiarą staje się Dust, która pod wpływam gorąca z piasku zamienia się w szkło. Przed rozbiciem ratuje ją Wolf Cub. Amara jest rozczarowana poziomem wyszkolenia swoich przeciwników, ale wtedy od tyłu cios zadaje jej Rockslide. Dziewczyna w odpowiedzi rozbija go na drobne kawałki, gdyż potrafi kontrolować wszystko i wszystkich zrobionych z ziemi. On jednak błyskawicznie odbudowuje się i łapie Amarę. Kiedy ona zamierza zamienić go w lawę, doskakuje do niej Nick. Tnie jej ciało na wysokości nerek i Magma traci przytomność. Ręka chłopaka jest poparzona. Santo uważa, że zabił on dziewczynę. Nigdy nie myślał, że posuną się do takich rzeczy. Nick myślał tak samo, ale po tym, co Amara zrobiła Dust, nie mógł się powstrzymać. Obaj, widząc zgliszcza i zniszczenia po walce, natychmiast zabierają dziewczyny do samolotu i odlatują do bazy.

Roberto DaCosta i Sam Guthrie oglądają wiadomości z walki w Kalifornii. Sam ostrzegał kolegę, że X-Men zareagują na jego działania. On odpowiada, że Cannonball poinformował go o rozbiciu X-Men. Jednak nie mogą zapominać, że oni zawsze wracali z grobu. Sam nie ma złudzeń, nie ma kontaktu z Dani ani X’ian. Wygląda na to, że X-Men idą po nich. I to brutalnie.

Rozmowę podsłuchuje Cyclops. Nie może się nie zgodzić z Samem. Wtedy przylatuje Ink. Wciska Scottowi bajeczkę, że Moonstar odzyskała swoje moce. Blindfold stała się jej zakładniczką i prawdopodobnie nie żyje. Pyta się dowódcy, gdzie reszta. Ten opowiada Ericowi o kłopotach pozostałych. Chłopak wyraża przypuszczenie, że ich akcja była chyba zbyt wczesna. Choć z drugiej strony, nie wie, czy z przeciwnikami zdolnymi do takich rzeczy kiedykolwiek byliby gotowi. W ruinach ktoś im się przygląda. Mówi do siebie, że nie może im pomóc, nie jest jednym z nich. Na szczęście jest jeszcze Cypher. Dochodzi do wniosku, że Cyclops skrzywdził Ruth, dlatego musi go zabić.

W ruinach Blindfold powoli odzyskuje przytomność. Natychmiast jednak atakuje ją Dani, żądając odpowiedzi.

Do siedziby X-Men przyleciał samolot ze złotym zespołem. Wolf Cub i Rockslide nie wierzą, że Ruth nie żyje. Tłumaczą Inkowi, że ona miała wizje walki X-Men z Donaldem Piercem i wszyscy w niej byli. Eric pyta, czy on też, oni mówią, że tak. W końcu jest członkiem zespołu. Na koniec Santo zastanawia się czy teraz nie przydało by się zamienić pseudonimu Soorayi z Dust na Glass(z Pył na Szkło). Nick uznaje to za kiepski żart. Potem Wolf Cub przygląda się uwięzionej i już przytomnej Amarze. Podchodzi do niego Cyclops. Rozmawiają o tym, jak chłopak czuje się, będąc proszonym o zabijanie. Scott tłumaczy, że nie jest on jedynym, który prosi o takie rzeczy. Tak jak nie prosił o M-Day, Genoshe i parę innych. Oni są ostatnią generacją mutantów i muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, co są w stanie zrobić, by uniknąć wyginięcia. Na zakończenie rozmowy mówi, że jutro rano wyruszają po Sunspota i Cannonballa. Wolf Cub też musi się przygotować na to, co być może będzie musiał zrobić jutro. Eric i Santo przyglądają się jak hologramy ze sztuczną inteligencją generowane przez „jaskinię” próbują wyleczyć Soorayę. Pojawiają się na nich Beast, Mr. Fantastic, Magneto i Moira MacTaggert. Rockslide uważa jednak, że to może być za mało.

Więzienie stanowe w Pelican Bay, Kalifornia. Nagle rozbrzmiewa alarm. Wszystkie cele zostają zamknięte. W jednej z nich siedzi Julio. Jakiś głos każe mu odsunąć się od ściany. Po chwili rozbija ją znajomy Julia, Carlos. Ma on takie same moce jak Ink.

Moonstar zaciekle okłada Ruth, próbując wyciągnąć z niej, dlaczego się tu znalazła. Ona odpowiada „Donald Pierce”. Łapie on Dani za włosy. Jest bardzo zadowolony, że mogą się znów spotkać po tak długim czasie.

Autor: wallenstein

Galeria numeru

Young X-Men #3 Young X-Men #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.