Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #122

Thunderbolts #122

Thunderbolts #122

"Running The Asylum" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Kapitan Marvel atakuje Górę Thunderboltów, a zaraz po nim pojawia się kolejny nieproszony gość. Czy Norman Osborn będzie potrafił utrzymać swoją pokręconą drużynę w całości, czy może rozpadnie się ona z hukiem?

Cytat

Norman: "Well, Bullseye, it appears your triumphant return will have to wait. I doubt even you can kill two billion bees one by one."
Bullseye: "Won't know until I try."

Streszczenie

Denver. Thunderbolci próbują aresztować Swarma, ale na razie nie idzie im dobrze. Na pokładzie Zeusa Norman Osborn, który postanowił osobiście obejrzeć swoją drużynę w akcji, prosi Moonstone, aby oceniła Thunderboltów. Karla mówi, że Radioactive Man, po tym jak się dowiedział, że jego kraj nie chce go z powrotem, nie może się zmotywować do działania. Swordsmana trzyma w drużynie jedynie obietnica, że Osborn przywróci do życia jego siostrę. Songbird od czasu śmierci jej matki stała się wroga i buntownicza, ponieważ podejrzewa, że Karla, Norman albo oboje ją zabili. Penance po schwytaniu Nitro i terapii z Samsonem przestał sobie zadawać ból i nie potrzebuje go do uaktywnienia swoich mocy. Po ataku Baldwina Osborn zauważa, że wewnątrz roju znajduje się szkielet von Meyera, który jest pozostałością złoczyńcy, który kontroluje pszczoły. Norman postanawia wysłać do walki Venoma. Moonstone uważa, że to zły pomysł, ponieważ znajduje się on w coraz gorszej formie psychicznej. Mac zgadza się z tym obawiając się, że nie będzie w stanie kontrolować symbionta i znów zacznie zabijać niewinnych ludzi. Osborn wykopuje Gargana z Zeusa. Ten wpada w rój i chroniony przez symbiont chwyta szkielet i odgryza mu głowę. Zagrożenie ze strony Swarma dobiegło końca i Norman zarzuca Karli, że nie chciało się jej walczyć z owadami i nie jest zadowolony z niej ani z reszty drużyny. Moonstone w odpowiedzi dokonuje jego oceny i mówi, że według niej ma predyspozycje do bycia jednym z najniebezpieczniejszych ludzi na świecie i świetnym dowódcą Thunderboltów, ale może też skończyć jako szaleniec i w tej chwili stawia na to drugie.

Kilka dni później. Moonstone zawiadamia Normana o zamieszaniu w hangarze z udziałem Swordsmana i, niespodziewanie, jego siostry, Andrei von Strucker. Osborn dziwi się, ponieważ rzeczywiście miał ją sklonować, ale jeszcze to nie zostało zrobione. Andreas wyjaśnia, że miał dosyć czekania i poprosił o wykonanie tego zadania kogoś innego. Norman się denerwuje i postanawia przeprowadzić testy na przybyłej, po których okazuje się, że jest idealną kopią Andrei. Zapytana mówi, że nie pamięta skąd się wzięła i jak znalazła się w pobliżu Góry Thunderboltów, po czym mówi bratu, że jest zmęczona i chce się położyć. Norman zabrania jej poruszać się samej po bazie, a Andreas uspokaja go i mówi, że odsłuży cały kontrakt, ponieważ nie ma zamiaru opuszczać drużyny w charakterze zbiega. Po wyjściu Struckerów Osborn i Moonstone szybko dochodzą do wniosku, że autorem klona Andrei musi być Arnim Zola, z którym niedawno się starli, a który uciekł w dziwnych okolicznościach. Norman uważa jednak za podejrzane to, że udało mu się to zrobić mu tak szybko. Dodaje, że jedyny sposób, aby Swordsman opuścił Thunderboltów przed końcem kontraktu, to jego śmierć, co z drugiej strony byłoby dosyć wygodne.

W kwaterze Struckerów, Andrea stwierdza, że teraz, kiedy już wróciła, jej brat nie musi już znosić rozkazów Osborna. On przyznaje jej rację.

Później, gabinet Osborna. Norman mówi Andreasowi, że wie o jego umowie z Zolą, ale według Radioactive Mana Szwajcar mówił, że nie będzie potrafił odtworzyć umysłu kobiety. Andreas podejrzewa, że Zola skontaktował się z jego ojcem, który znany jest z tego, że trzymał kopie swojej osobowości, ale sam przyznaje, że to tylko spekulacje. Dodaje, że odciął kawałek swojej skóry i dał go siostrze, aby mogła używać swojej mocy i nie czuć się bezbronna. Nagle pokojem wstrząsa eksplozja i przed Thunderboltami pojawia się Kapitan Marvel. Przybysz szybko odpiera ataki Swordsmana i Moonstone. Songbird próbuje z nim rozmawiać, ale Bullseye rzuca w Kapitana ostrzem, które chybia celu. Venom rusza na Marvela, ale zostaje przez niego wyrzucony daleko poza Górę Thunderboltów. Radioactive Man mówi Melissie, że wszystkie systemy bazy są wyłączone i domyśla się, że Kapitan przybył ich tu zabić. Atakuje go, mając nadzieję, że przeciwnik nie będzie mógł zaabsorbować całej radiacji, którą używa przeciwko niemu, ale Marvel w odpowiedzi powala wszystkich na ziemię. Podnosi Swordsmana i chce go wykończyć, ale nie może się do tego zmusić. Norman zauważa to i domyśla się, że nie ma do czynienia z prawdziwym Kapitanem Marvelem, po czym prezentuje butelkę alkoholu oraz dwa kieliszki i proponuje rozmowę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #122 Thunderbolts #122

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.