Avalon » Serie komiksowe » Young X-Men » Young X-Men #4

Young X-Men #4

Young X-Men #4

"Extinction Agenda"

Postacie
Zapowiedź

Young X-Men vs. Hellfire Club. Pojedynek, którego nie możesz przegapić.

Cytat

Mężczyzna w salonie tatuażu do Erica: „What do you need to be smarter for, anyway? I mean apart from the obvious…”

Streszczenie

La Jolla, Kalifornia. W salonie tatuażu Eric, za pomocą kolegi, tworzy tatuaż odwzorujący zmarszczki na czole profesora Xaviera. Chłopak wierzy, że dzięki temu będzie miał umiejętności zbliżone do tych, jakie ma założyciel X-Men.

Westchester, Nowy York. W dawnej bazie X-Men młodzi mutanci przygotowują się do ataku na Bractwo. Rockslide i Wolf Cube nie są pewni wyniku starcia. W tym czasie Ink wraz z Cyclopsem sprawdzają nowe zdolności chłopaka. Nie on może jednak przeczytać myśli Scotta, gdyż ten ma założone przez Xaviera blokady psioniczne. Wypróbowuje je za to na swoich kolegach z zespołu i okazuje się, że tatuaż zadziałał prawidłowo. We trójkę lecą na Manhattan, by zmierzyć się z Cannonballem i Sunspotem. W bazie został jedynie Cyclops, który ma ich wspomóc w razie kłopotów. Nagle kontakt z nim urywa się. Young X-Men nie zważają na to i rozpoczynają atak. Dwaj byli członkowie New Mutants wydają się zaskoczeni. Daje to pewną przewagę ich przeciwnikom. Santo walczy z Canonballem, a Eric i Nick z Sunspotem. Obie strony tej walki nawzajem oskarżają się o bycie po złej stronie. Sam i Roberto próbują coś wytłumaczyć młodym mutantom, ale wszelkie dyskusje kończą się, kiedy Wolf Cube rani poważnie da Costę w brzuch. Widząc to, Guthrie wpada we wściekłość i zamierza zabić wszystkich swoich przeciwników po kolei.

W Westchester tymczasem toczy się walka między Scottem a tajemniczym mutantem, który już od jakiegoś czasu obserwował X-Men. Zamierza on przeszkodzić Cyclopsowi w jego planach. Zdejmuje mu jego wizjer, ale nie powoduje to żadnej reakcji. Scott wyłącza swój transmiter obrazu. Okazuje się, że pod dowódcę X-Men podszywa się Donald Pierce.

Autor: wallenstein

Galeria numeru

Young X-Men #4 Young X-Men #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.