Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #230

Iron Man #230

Iron Man #230

"Stark Wars” Chapter 6: “The day the hero died”

Postacie
Streszczenie

Generał armii USA, Edward Cord, i senator Boynton oglądają mężczyznę w symulatorze zbroi Firepower. Ćwiczący mężczyzna walczy z wirtualnym Iron Manem i wygrywa. Jednak podczas testów pilot, Jack Taggert, popełnia błąd, który w rzeczywistości skończyłby się skażeniem nuklearnym połowy miast Detroit. Generał przypomina pilotowi, że straty wśród cywilów mają być jak najmniejsze. Mężczyzna następnie zwraca się do Corda i senatora mówiąc, że wojsko zbudowało zbroję Firepower z myślą o kolejnej wojnie, ale także żeby mieć ofensywną broń, którą mogliby skierować przeciw tak zwanym "super bohaterom", gdyby ci działali na szkodę kraju. Ostatnie działania Iron Mana są tego doskonałym przykładem. Wojskowy ma nadzieję, że jego zniszczenie będzie dla innych przestrogą.
Stark Enterprises. Tony przegląda gazetę, której nagłówek krzyczy, że Iron Man jest mordercą. Ma ochotę na drinka, jednak nie wypija go. Żałuje, że Gremlin zginął, ale jak mówi Jimowi, był to akt samoobrony.

Ośrodek badawczy Assutech. Zimmer zadzwonił po Starka, bo ma dla niego dobrą wiadomość. Mężczyzna wpadł na pomysł, jak nie pozwolić na dalsze wykorzystywanie skradzionej technologii Starka - opracował komputerowy wirus, który skasuje dane w komputerach na całym świecie. Abe wysyła wirusa. Po chwili w fasadowej firmie Hammera, który kupił skradzione dane Starka od Spymastera, z komputerów zaczynają znikać dane. Tony jest zadowolony z pracy, jaką wykonał Zimmer.

W bazie wojskowej Taggert testuje zbroję Firepower w warunkach bojowych. Jego przeciwnikami są zdalnie sterowane czołgi i odrzutowce. Niecałe dwanaście sekund później jest po walce, bojowe maszyny są kupą złomu.

Stark Industries. Tony ubiera zbroję Iron Man. W danych, dzięki którym wiedzieli, komu Hammer sprzedał skradzioną technologię, była dziura, która może oznaczać, że ktoś jeszcze jest w posiadaniu technologii Starka. Tony, aby się o tym przekonać, będzie musiał stawić czoła staremu koszmarowi. Udaje się na orbitalną stację kosmiczną, którą sam zbudował i został zmuszony ją porzucić. Uruchamia jej obwody i szuka na Ziemi śladów swojej technologii. Od razu znajduje źródło, co oznacza, że ktoś w tym momencie używa jego skradzionej wiedzy.

Stark wraca na Ziemię, chce wyruszyć na poszukiwania obiektu, który wykrył z kosmosu, wcześniej jednak musi porozmawiać z niespodziewanymi gośćmi. Senator Boynton w asyście wysokiej rangi wojskowych przybył zaprosić Starka do programu ścigania Iron Mana. Przy okazji senator wspomina o tym, że mają zbroję Firepower, zdolną zniszczyć wroga. Dodaje, że chcą założyć pułapkę na Iron Mana na pustyni i chcą, żeby Tony, jako jego były pracodawca, im pomógł. Stark zgadza się. Wojskowi zadowoleni wychodzą.

Nazajutrz. Pustynia. Tony przylatuje w śmigłowcu. Ma zamiar utrzymywać przed wojskowymi wrażenie, że ciągle będzie w maszynie, podczas, gdy tak naprawdę zakłada zbroję i rusza do walki. Ląduje tuż koło Firepowera i atakuje go promieniami. Taggert nie próbuje nawet zrobić uniku. Laser Tony'ego nie robi na nim żadnego wrażenia. Tony musi za to uciekać przed potężnymi laserami wroga i następnie przed jego rakietami. Iron Man wlatuje do kanionu licząc, że przeciwnik zaatakuje go frontalnie, jednak Firepower przebija się przez skałę i atakuje Starka zza jego pleców. Tony strzela w skałę i wielki kawał gruzu spada na Taggerta. Jednak nie na wiele się to zdaje, Firepower szybko wydobywa się spod gruzu, topiąc go laserami. Starkowi udaje się zbliżyć do przeciwnika i umieszcza na nim urządzenie, które niszczy skradzioną technologię. Wojskowy jest jednak na to przygotowany, jego zbroja pozostaje funkcjonalna. Taggert łapie Iron Mana w stalowy uścisk. Drugą ręką zadaje mu potężny cios. Iron Man odrzucony siłą uderzenia spada w znacznej odległości od przeciwnika, z trudnością wstaje z powrotem na nogi. Uszkodzona zbroja pozwala Starkowi jedynie na powrót do helikoptera.

Jim zdejmuje Tony'emu hełm. Stark wygląda źle. Rhodes nadaje wiadomość, że Iron Man wziął ich jako zakładników. Jednak wojskowi są ich w stanie poświęcić, więc Tony, aby ratować przyjaciela, ma zamiar wylecieć z maszyny. Po chwili faktycznie Iron Man oddala się od maszyny Starka, Firepower bierze go na cel i posyła w jego kierunku rakietę z ładunkiem nuklearnym. Rakieta trafia w cel i Iron Man spada na ziemię w kawałkach.

Autor: redevil

Galeria numeru

Iron Man #230

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.