Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #226

Iron Man #226

Iron Man #226

"Stark Wars" - Part 2: "Glitch"

Postacie
Cytat

Tony Stark: "(...) Iron Man is no longer to be associated with Stark Enterprises in any way, form or manner! Or, to put it in Laymen's terms, he's fired!"

Streszczenie

Samolot armii Stanów Zjednoczonych przewożący komponenty elektroniczne zostaje zaatakowany przez trzech Ridersów. Jeden z pilotów biegnie na tył samolotu po karabin w celu obrony ładunku. Gdy jeden z najeźdźców niszczy właz samolotu, w wyniku dekompresji pilot z karabinem zostaje wyssany na zewnątrz. Maszyna zaczyna pikować, ale pilotowi udaje się zapanować nad maszyną. Ridersi w spokoju ładują sprzęt ze skrzyń, gdy zostają zaskoczeni przez Iron Mana, który uratował wcześniej wyssanego pilota. Jeden z Ridersów atakuje Irona swoją bronią, odgrażając się, że ostatnio prawie go pokonali [patrz Iron Man #145 - przyp. Foxdie], a teraz zyskali na swojej sile. Stark bez zbędnej gadki przyczepia do klatki piersiowej agresora swój neutralizator, który natychmiast niszczy jego osprzęt. Drugi Rider wchodzi do kabiny pilota i przystawia mu swoją broń do głowy. Iron Man przeprasza mężczyznę i odlatuje. Ridersi cieszą się ze swojego zwycięstwa. W tym czasie, pilot otrzymuje przez radio wiadomość od Iron Mana, aby na jego sygnał schylił się. Gdy mężczyzna wykonuje polecenie, Stark wlatuje do samolotu przez przednią szybę, powalając kolejnego z Ridersów i montując na jego kostiumie neutralizator. Trzeci, ostatni Rider próbuje ratować się ucieczką i energetyczną siatką, która nie stanowi problemu dla nowej zbroi Iron Mana. Stark dopada uciekiniera i za pomocą neutralizatora niszczy jego osprzęt.

Hammer ogląda w telewizji wiadomości o powstrzymaniu Ridersów przez Iron Mana. Wścieka się, że Stark i jego ludzie znów próbują pokrzyżować jego plany [wcześniej miało to miejsce w Iron Man #145 i 156 - przyp. Foxdie], których częścią była aktywacja Ridersów. Hammer zaznacza, że może to opóźnić jego projekt "Firepower". Spoglądając na nowe wydanie gazety mówi, że póki co może liczyć na pomoc z nieoczekiwanych źródeł. Na pierwszej stronie owej gazety znajduje się zdjęcie Iron Mana i informacja o jego ostatniej akcji w Kalifornii [patrz poprzedni numer - przyp. Foxdie].

Iron Man ląduje w laboratorium Stark Enterprises w Los Angeles. Chwilę po tym, gdy zdejmuje zbroję i wchodzi do swojego biura, pani Arbogast zasypuje go stertą wiadomości. Większość z nich pochodzi od adwokatów i dziennikarzy zainteresowanych nowym, bardziej agresywnym działaniem Iron Mana. Do biura wchodzi Rhodey, a za nim wbiega cała gromada innych pracowników. Pani Arbogast zaprowadza porządek i jako pierwszego wpuszcza Hindela i Pearson. Hindel mówi że Stilt-Man chce pozwać firmę za nadużycie siły przez Iron Mana, a członkowie kultu Controllera wystosowują proces o naruszenie ich prawa do wiary. Tony nie może w to uwierzyć. Z kolei Pearson skarży się na problemy jej departamentu odnośnie wizerunku publicznego. Bardziej konserwatywnym inwestorom nie podoba się nowy image Iron Mana. Rozmowy przerywa telefon od Zimmera, który musi natychmiast widzieć się ze Starkiem. Tony zostawia pracowników i wychodzi wraz z Rhodeym.

w drodze do Zimmera, Rhodey pyta się, jak poszła Tony’emu ostatnia potyczka z Ridersami. Na miejscu, Abe z przykrością stwierdza, że podczas kopiowania listy nazwisk z komputerów Hammera wystąpił błąd i jedno nazwisko zostało skasowane. Tony wysyła Zimmera na chwilę przerwy, a sam podłącza się do bazy danych Avengers i próbuje wytypować wszystkich łotrów, których zabrakło na liście Hammera, a następnie na zasadzie selekcji zdecydować, o którego konkretnie chodzi. Udaje mu się wykluczyć wszystkich poza jednym - Stingrayem. Rhodey zauważa, że osobnik ten pracuje dla rządu, ale Starka nie bardzo to przekonuje. W międzyczasie dostaje wezwanie od Avengers. Gdy helikopter Starka zmierza w stronę bazy, Iron Man leci do posiadłości West Coast Avengers. Tony tłumaczy swoim kompanom, że jego ostatnie działania są sprawą osobistą i nie zamierza im się tłumaczyć, o co chodzi, prosi tylko, aby mu zaufali. Odlatując z posiadłości Tony dochodzi do wniosku, że powinien jednak poświęcić chwilę czasu na relaks. Kontaktuje się ze znajomą, Rae Lacostą i umawia się na grę w tenisa.

Podczas gry Tony’emu udaje się na chwilę zapomnieć o kłopotach. Gdy Rea zapytuje o problemy z Iron Manem, Tony dekoncentruje się i nie trafia w piłkę. Postanawia przerwać grę.

Rhodey wraz z Marcy zasiada do romantycznej kolacji, którą przygotował. Kobieta próbuje nakłonić Rhodesa, aby zaaranżował jej spotkanie z Iron Manem, gdyż chciałaby osobiście porozmawiać o jego ostatnich wyczynach. Mężczyzna protestuje i nie chce jej również powiedzieć, o co tak naprawdę w tym wszystkich chodzi. Marcy nie ukrywa niezadowolenia, po czym wychodzi.

Rano. Tony stoi na tarasie swojego domu. Dołącza do niego Rae ubrana tylko w niedopiętą koszulę. Stark zapewnia ją o poprawie samopoczucia, a to za sprawą jej towarzystwa. W myślach postanawia zająć się jutro sprawą Stingraya.

Rhodes ze Starkiem lecą w stronę sztucznej wyspy, na której mieści się baza Stingraya. Tony chce grzecznie zapytać, czy może sprawdzić technologię Stingraya. Przynajmniej takie jest założenie.

Walter Newell znany jako Stingray pilnuje pod nieobecność East Coast Avengers ich hydro-bazy. Radar ostrzega go o nadlatującym obiekcie. Przeczucie mówi mu, że powinien założyć swój strój.

Po przybyciu, Iron Man prosi Stingraya o oddanie kostiumu w celu sprawdzenia go. Mężczyzna nie zgadza się, gdyż jest to własność rządu i bez odpowiedniej autoryzacji nikt nie ma prawa go ruszać. Iron Man mówi, że załatwienie tego oficjalną drogą zajęłoby wieki, a on nie ma na to czasu. Chce jedynie pożyczyć jego kostium, to wszystko. Stingray nie zgadza się, po czym odlatuje. Pościg przenosi się do wody, gdzie Stingray ma przewagę nad zbroją Starka. Iron Man nie jest przystosowany do działań pod wodą, przez co jest dużo powolniejszy i mniej zwinny od Stingraya. Ten z kolei ucieka w ślepy zaułek morskiego krateru. Iron Man zrzuca na niego skalną lawinę w celu wywabienia przeciwnika. Wypływając z krateru Newell zostaje porażony przez pułapkę zastawioną przez Iron Mana i traci przytomność. Stark przykłada do kostiumu przeciwnika swój neutralizator, ale nic się nie dzieje. To znaczy, że w stroju Stingraya nie użyto jego technologii. Tony już zaczyna żałować wielkiego błędu, jaki popełnił. Po wydostaniu się na brzeg, Walter dochodzi do siebie. Iron Man mówi, że to, co zrobił, było konieczne, po czym odlatuje. Stingray dodaje, że na pewno wspomni o tym w swoim raporcie.

Następnego dnia w Stark Enterprises. Tony wysłuchuje pracowników, którzy mnożą problemy związane z ostatnim atakiem Iron Mana na pracownika rządowego. Bardzo możliwe, że rząd doprowadzi do zamknięcia firmy. Tony poleca zwołanie konferencji prasowej.

Na konferencji Tony mówi, że w świetle ostatnich wydarzeń jest zmuszony podjąć decyzję o zwolnieniu Iron Mana.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Iron Man #226

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.