Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #286

Iron Man #286

Iron Man #286

"Dust To Dust"

Postacie
Cytat

Młody Tony Stark (bawiąc się małym, zabawkowym modelem zbroi Iron Mana): "You can't hurt me -- I'm made of Iron!"

Streszczenie

Los Angeles, budynek Stark Enterprises. West Coast Avengers są gotowi stanąć do walki z Iron Manem. Ten stara się im wytłumaczyć, że są po tej samej stronie. Jest tym, za kogo się podaje, choć mogą go nie rozpoznawać w nowej zbroi. Członkowie Avengers są jednymi z nielicznych, którzy wiedzieli, iż Tony Stark był Iron Manem. Skoro więc Stark nie żyje, w zbroi musi być ktoś nowy. Hawkeye utrzymuje to wszystko w tajemnicy. Pozornie uznaje sprawę za zwyczajne nieporozumienie. Po chwili jednak Hank Pym podając Iron Manowi rękę zmniejsza go przy pomocy "Cząsteczek Pyma". Hawkeye strzelając wybuchową strzałą ogłusza Rhodesa, a Living Lightning wybuchem energii elektrycznej wyrzuca go na zewnątrz przez ścianę. Miniaturowy Iron Man ląduje w koszu na śmieci.

Sytuacji zza policyjnych barykad przyglądają się strażacy oraz pracownicy uratowani z płonącego budynku. Pośród tłumu gapiów jest Kathy Dare. Kobieta wyjmuje z torebki pistolet.

Jim wylatuje z kosza i trafia promieniami repulsora Hawkeye'a i Pyma. Tymczasem ogłuszony Spymaster odzyskuje przytomność. Zastrzykiem z adrenaliny cuci swoich pomocników. Rhodey pomimo miniaturowych rozmiarów nawiązuje z Avengers wyrównaną walkę. Hank rzuca w niego garścią powiększonych przez "Cząsteczeki Pyma" monet. Iron Man unika ich, ale zostaje porażony przez Living Lightninga. Potyczka wygląda na skończoną, gdy do akcji wkraczają złoczyńcy Spymastera. Blacklash uderza biczem Pyma, a reszta rusza na innych Avengers, prawie tratując miniaturowego Rhodesa. Ten cokolwiek wkurzony chwyta za stopę Blizzarda i kręcąc nim w powietrzu uderza pozostałych przestępców. W tym czasie Wasp toczy walkę z Beetlem, który szybko poraża energią mniejszą przeciwniczkę. Na ratunek Janet przylatuje Iron Man, który w końcu ma okazję wytłumaczyć, iż jest po stronie Avengers. Wasp wierzy mu i przywraca go do normalnych rozmiarów. Jim potężnym ciosem ogłusza po raz kolejny Spymastera.

Stojąca wśród tłumu gapiów przyglądających się walce Kathy przykłada sobie pistolet do głowy. Na głos przeprasza Tony'ego Starka, swoją wielką miłość, za to, co mu zrobiła [próbowała zamordować Starka w Iron Man #245 i w rezultacie zapoczątkowała wydarzenia, które doprowadziły do jego "śmierci" – Don David], następnie pociąga za spust.

Słysząc strzał, Jim porzuca walkę i podlatuje do ciała martwej kobiety. Zastanawia się, czy nie przyczynił się do śmierci swoim szorstkim zachowaniem wobec niej [Iron Man #285 – Don David]. Nikt nie zasługuje na taki los, nawet ona. Rozglądając się po tłumie gapiów Rhodey zauważa w głębi pośród nich Starka. Mężczyzna po chwili znika, a Jim uznaje to za przewidzenia. Gdy podjeżdża karetka, Avengers poradzili już sobie z Spymasterem i jego ludźmi. Pym zmniejszył ich i włożył do plastikowej torebki. Ten komiczny widok nie bawi jednak w tej chwili Iron Mana.

Później, biuro Rhodesa. Jima odwiedza Rae LaCosta. Dziękuje mu za jego bohaterską postawę podczas incydentu. Następnie zaprasza go na obiad. Gdy para wychodzi z budynku, mija zamyśloną dr Ericę Sondheim.

Laboratorium kriogeniczne. Erica i Abe Zimmer rozmawiają na temat Kathy Dare. Zdaniem pani doktor kobieta była źle leczona ze swojej choroby psychicznej i właśnie to było przyczyną jej śmierci. Abe zmienia temat oznajmiając, że u zamrożonego Tony'ego wykryto aktywność fal mózgowych.

Zahibernowany Stark jest pogrążony we wspomnieniach z dzieciństwa. Technika zafascynowała go bardzo wcześnie. Była dla niego taka logiczna i łatwa do zrozumienia. W przeciwieństwie do zachowań ludzi, a zwłaszcza jego ojca. Howard w jednej chwili zachowywał się jak normalny ojciec, by nagle wybuchnąć i w ataku złości obrażać całą rodzinę. Tym częściej to robił, im częściej zaglądał do kieliszka. To właśnie jako dziecko Tony zbudował pierwszy miniaturowy, zabawkowy model zbroi Iron Mana. Chciał być taki, jak ten model. Pragnął być niezniszczalnym, żelaznym człowiekiem.

Morgan Stark wbija nóż w gazetę, na pierwszej stronie której jest artykuł o śmierci Tony'ego. Czekał dostatecznie długo, by dostać to co, mu się należy. Niedługo wszystko, co zbudował jego kuzyn, będzie należeć tylko do niego.

Autor: Don David

Galeria numeru

Iron Man #286

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.