Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #289

Iron Man #289

Iron Man #289

"The Light At The End"

Postacie
Cytat

Living Lightning: "I'll kill you, do you hear?! I'll kill you! Rip your head off -- tear out your heart -- eat it whole...!"
Iron Man: "Really? Tell me bright boy -- you want fries with that?"

Streszczenie

Los Angeles, budynek Stark Enterprises, biuro Rhodesa. Living Laser pragnie zemsty, chce, by wydano mu Tony'ego Starka. Jim spokojnie wyjaśnia, że Stark nie żyje. Parks jest zaskoczony, choć tłumaczy to, czemu ludzie mu się tak dziwnie przyglądali, gdy był przebrany za Tony'ego. Niemniej jego żądza zemsty nie słabnie. Teraz żąda, by pojawił się Iron Man. Rhodey kłamie, że go zwolnił i jednocześnie proponuje Laserowi pracę. Kombinacja jego mocy i intelektu może stać się ważnym atutem dla firmy. Parks zgadza się, więc Rhodes wykonuje telefon do laboratoriów informując pracowników, że odwiedzi ich z pewnym niezapowiedzianym gościem.

Kilka minut później. Jim oprowadza Living Lasera po imponującym laboratorium. W pewnej chwili zostawia go samego, wykręcając się, iż musi wyjść do toalety. W rzeczywistości biegnie prosto do pomieszczenia ze zbroją Iron Mana. Okazuje się, że Rhodey od razu po rozmowie ze zgłaszającym sprawę pracownikiem firmy zorientował się, kto podszywa się pod Starka. Przygotował więc pancerz na tę okazję. Jest on pokryty srebrzystą powłoką odporną na promienie lasera.

Living Laser przygląda się wyposażeniu laboratorium. Dzięki tej technologii mógłby wielokrotnie zwiększyć swoją moc. Marzenia przerywa mu pojawienie się Iron Mana. Parks wybucha gniewem, Rhodes go oszukał. Jego promień laserowy jest bezużyteczny przeciwko dodatkowo chronionej zbroi. Rzuca się więc do bardziej bezpośredniej walki. Jednak i w tym przypadku Rhodey zyskuje przewagę. Laser nie zamierza dać tak łatwo za wygraną. Iron Man przebijając przeciwnikiem podłogę przenosi walkę do specjalnej komory. Wszystko przebiega tak, jak zaplanował. Z podłogi wystrzeliwuje promień lasera. Energia Living Lasera jest absorbowana przez promień i kierowana w kosmos w kierunku galaktyki Andromedy. Jim nie pozwala mu uciec, choć przeciwnik desperacko błaga o litość. Chwilę później jest już po walce. Pracownicy laboratorium gratulują Iron Manowi. Ten nie jest w nastroju do świętowania, dręczą go wyrzuty sumienia.

Później, mieszkanie Rae LaCoste. Rhodey przeprasza kochankę za najście, ale musi się przed kimś wygadać. Nie może przestać myśleć o tym, jak brutalnie potraktował Living Lasera, skazując go na wieczną samotność w próżni kosmosu. Ma dość takiej pracy. Gdyby nie pośmiertna prośba Tony'ego, by dalej kontynuował jego marzenie, już dawno by to wszystko rzucił.

Biuro Morgana Starka. Morgan informuje telefonicznie jednego z dyrektorów Moroboshi International, że udało mu się podrzucić kompromitujące dowody do mieszkania Rhodesa [Iron Man #288 – Don David]. Rozmówca ochrzania go, iż kontaktuje się przez niezabezpieczoną linię i szybko kończy rozmowę. Następnie mężczyzna telefonuje do swoich mocodawców. Oznajmia, że nie mogą już polegać na Morganie. Powinni spróbować bardziej bezpośredniego podejścia.

Stark Enterprises, biuro Rhodesa. Jim wchodzi do środka i zauważa, że Abe Zimmer zostawił mu wiadomość na automatycznej sekretarce. Prosi, by jak najszybciej przyszedł do laboratorium medycznego.

Chwilę później. Zimmer i dr Sondheim prowadzą Rhodey'a do pomieszczenia, w którym leży ciągle jeszcze osłabiony po operacji Tony. Stark wita się słabym głosem ze swoim przyjacielem. W odpowiedzi wściekły Jim oznajmia, że rzuca swoją robotę i odchodzi.

Autor: Don David

Galeria numeru

Iron Man #289

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.