Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #283

Iron Man #283

Iron Man #283

"Put the Hammer down"

Postacie
Cytat

Jim: "Break a leg."
Iron Man: "I might do that Jim, but it won't be one of mine."

Streszczenie

Masters of Silence i ubrany w zbroję War Machine Iron Man wyskakują z lecącego ponad kilometr nad Pacyfikiem śmigłowca. Mistrzowie Ciszy są wyposażeni w ufundowane przez Stark Enterprises aeropaki. Kierują się w stronę sztucznej wyspy Justina Hammera.

Nieco przestarzały sprzęt Hammera nie jest w stanie zarejestrować Inazumy, Kaze, ani Kaminariego. Mieszkańcy wyspy myślą więc, że Iron Man przyleciał sam. Justin wydaje rozkaz zestrzelenia pilotowanego przez Jima helikoptera. W jego kierunku wypuszczone zostają dwie naprowadzane na ciepło rakiety. Rhodey wykonuje błyskawiczny nawrót, po czym korzystając z własnego działa tworzy w powietrzu małą eksplozję, która przyciąga pociski. James wycofuje się na bezpieczną odległość.

Bohaterowie lądują na wyspie. Iron Man prosi Hammera o rozmowę. W odpowiedzi zostaje zaatakowany przez połączone siły żołnierzy Hammera, Hydry, Roxxon i Hand. Wszyscy oni zostają już po chwili wyeliminowani. Człowiek z Żelaza dostaje się do szybu windy i kieruje się na niższy poziom. Oglądający te wydarzenia na ekranie monitora Justin uświadamia sobie, że Avenger nie przybył sam. Wydaje rozkaz uruchomienia mandroidów.

Na niższym piętrze Iron Man z łatwością przedziera się przez kolejne systemy zabezpieczeń. W końcu napotyka trzy mandroidy. Również one nie są dla Maszyny Wojennej wyzwaniem. Gdy Avenger dostaje się do kolejnego korytarza, przez interkom odzywa się Hammer. Proponuje zawarcie ugody pomiędzy nim, a Starkiem. Bohater bez słowa niszczy komunikator, po czym rusza dalej, w kierunku pancernych drzwi. Przedzierając się przez nie, trafia wreszcie do centrali, w której przebywa Justin. Podczas, gdy Iron Man rozprawia się z ostatnim mięsem armatnim, starzec ucieka w głąb kompleksu. Drogę odcinają mu jednak Masters of Silence. Hammer zmuszony jest do kapitulacji.

Niedługo potem, w gabinecie Hammera. Iron Man pyta, w jaki sposób Justin wmanipulował w ten bałagan Stane International. Mężczyzna odpowiada, że od chwili śmierci Obadiaha jest właścicielem firmy. Avenger przedstawia swoje warunki. Po pierwsze: starzec publicznie oczyści Starka z zarzutów. Po drugie: wpłaci bezinteresowną kwotę na konto Akane, jako zadośćuczynienie. Po trzecie: sprzeda Tony'emu za jednego dolara posiadane akcje firmy Stane'a. Po czwarte: jeśli jeszcze kiedykolwiek będzie sprawiał kłopoty, odpowie przed Mistrzami Ciszy. Przyciśnięty do muru, Hammer zgadza się na wszystko.

Rhodey śmigłowcem zabiera bohaterów z wyspy.

Bohaterowie lądują na dachu siedziby Stark Enterprises. Masters of Silence znikają, zanim Iron Man zdążył podziękować im za pomoc. Po chwili Tony słabnie. Neurowzmacniacz osiągnął swój limit. Jim zabiera słaniającego się na nogach szefa do doktor Sondheim.

Lekarka dobitnie daje do zrozumienia Tony'emu, jak głupim pomysłem było wystawienie się na działanie neurowzmacniacza. Nazywa nawet urządzenie elektroniczną amfetaminą. Ze łzami w oczach wykrzykuje, że Starkowi nie zostało już zbyt wiele czasu. Mężczyzna przeprasza za to, że był takim trudnym pacjentem. Gdy wzburzona kobieta opuszcza pomieszczenie, milioner otwiera w komputerze przygotowaną wcześniej listę priorytetów, po czym załatwia, punkt po punkcie, wszystkie sprawy. Łączy się z Abem, Felixem i Liebowitzem. Omawia z nimi swój ostatni tajemniczy projekt, do wykonania którego potrzebuje szczególnego sprzętu. Ma nadzieję wykonać plan przed śmiercią. Gdy połączenie dobiega końca, Tony zastanawia się, czy nie przegapił żadnego szczegółu. Nic nie przychodzi mu do głowy, powinien więc czuć się komfortowo. Jest jednak zaniepokojony.

Gdzieś indziej. Trwa spotkanie pozostałych członków koalicji próbującej zniszczyć Starka. Omawiana jest właśnie porażka Hammera. Justin wziął na siebie pełną odpowiedzialność. Ich istnienie pozostaje więc w dalszym ciągu tajemnicą. Starzec zostaje jednak usunięty z grupy. Spotkanie zostaje zamknięte, a zebrania organizacji odroczone na jakiś czas.

Autor: Don God

Galeria numeru

Iron Man #283

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.