Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #284

Iron Man #284

Iron Man #284

"Legacy of iron"

Postacie
Cytat

dziennikarz: "Anthony Stark is dead. The well-known-- and often controversial -- multi-billionaire entrepreneur is reported to have passed away early this morning after a long illness."

Streszczenie

Jim ogląda program informacyjny w telewizji. Właśnie podawana jest informacja o niedawnej śmierci Tony'ego Starka. Reporterzy wychwalają zarówno geniusz zmarłego, jak i pamiętają o jego tendencji do mieszania się w różne skandale. Informują również o tym, że trzymał zawsze podwładnych żelazną ręką. Wzburzony Rhodey wstaje z kanapy i przy pomocy lampy rozbija odbiornik krzycząc, że media nie znały jego szefa tak, jak on.

Jim przypomina sobie ostatnie wydarzenia. Tony trafił na oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie po wielu próbach uratowania mu życia opiekujący się nim lekarze musieli dać za wygraną. Pierwszy z lekarzy, Cal, poszedł poinformować Rhodesa o śmierci przyjaciela. Drugi lekarz, Erica Sondheim, wezwała Abe'a Zimmera i nakazała mu czym prędzej zabrać ciało. Na barki Jamesa spadł obowiązek powiadomienia świata o tragedii. Smutna wiadomość w mig obiegła świat. Beth zapłakała nad zdjęciem Tony'ego. Doctor Doom wzniósł toast ku pamięci ważnego przeciwnika. Avengers opuścili flagę do połowy masztu. Pepper Potts i Happy Hogan pogrążyli się w żałobie. West Coast Avengers i Nick Fury zadumali się przez moment.

Rozmyślania Jima przerywa dzwonek do drzwi. Rhodes wpuszcza Felixa do mieszkania. Gość zjawił się w konkretnym celu. Przed śmiercią Tony poprosił go, aby w razie jego zejścia dostarczył Jamesowi pewną kopertę [mężczyźni umówili się na spotkanie w poprzednim numerze - przyp. DG]. Wewnątrz znajduje się karta dająca dostęp do całego kompleksu Stark Enterprises i tajemniczy dysk z instrukcją, aby otworzyć go w biurze Starka. Rhodey bezzwłocznie udaje się w to miejsce.

Po uruchomieniu płyty, przed Jimem pojawia się hologram Tony'ego. Jest to zapis, który Stark dokonał tuż przed swoją śmiercią. Mężczyzna bez ogródek prosi przyjaciela, aby przejął po nim spuściznę Iron Mana. Patrząc z perspektywy czasu, uważa bowiem zbroję za swój największy wynalazek. To dzięki niemu dokonał najwięcej dobra. Drugą sprawą, jaką porusza Anthony, jest niedawny awans Rhodesa [Iron Man #282 - przyp. DG]. Jego obecne stanowisko, wiceprezydent do spraw operacji, upoważnia go do objęcia kierowniczego stanowiska nad całym Stark Enterprises. Nieboszczyk ma nadzieję, że Jim przyjmie choć jedną z przygotowanych dla niego ról. Jest przecież dobrym człowiekiem i wreszcie ma szansę, aby pokazać światu, jak dobrym.

Ostatnią wiadomość od Starka otrzymała również Marcy, która cały czas liczyła na posadę, którą Tony właśnie zaproponował Jimowi. Kobieta robi Rhodey'emu wyrzuty nalegając, aby nie przyjmował oferty. Według niej, to właśnie ona najlepiej nadaje się na szefa SE. James odpowiada, że nie może po prostu zignorować ostatniej woli przyjaciela. Według Marcy jednak, Tony musiał być niestabilny umysłowo, gdy przekazywał swoją olbrzymią firmę zwykłemu pilotowi. Kobieta daje Rhodesowi wybór - albo ona, albo Stark Enterprises. Następnie trzaska drzwiami i wychodzi.

Tej nocy Jim ma sen. Grupa potworów i złoczyńców atakuje i niszczy Nowy Jork. Fin Fang Foom, Dr. Doom, Justin Hammer wraz ze swoją bandą przestępców i inni przejmują władzę nad miastem. Przerażeni ludzie proszą Iron Mana o pomoc, ale gdy tylko ktoś dotyka zbroi bohatera, okazuje się, że jest ona pusta. Nie ma nikogo, kto mógłby ocalić miasto. Rhodes budzi się zlany potem.

Jeszcze tej samej nocy Jim udaje się do gabinetu Tony'ego, gdzie zakłada na siebie zbroję War Machine. Tony Stark może być martwy, ale Iron Man będzie żył ponownie. Następnie wykonuje telefon do Marcy. Informuje ją o tym, że zgodził się na objęcie posady dyrektora Stark Enterprises. Jego pierwszą decyzją jest pozbawienie jej pracy w tej firmie.

Tymczasem umysł Tony'ego kieruje się w stronę światła. Płynąc bezwładnie, mija swoich bliskich, którzy zginęli lub zmarli jakiś czas temu. Ciało Starka tymczasem znajduje się pod opieką Abe'a Zimmera. Właśnie udało mu się je zamrozić i ustabilizować.

Autor: Don God

Galeria numeru

Iron Man #284

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.