Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #290

Iron Man #290

Iron Man #290

"This Year's Model"

Postacie
Cytat

Wiadomość na automatycznej sekretarce telefonu Jima Rhodesa: "Yo. Leave a message after the stupid noise. Unless you're Tony Stark, in which case, you can drop dead. Again."

Streszczenie

Stark Enterprises, laboratorium medyczne. Podpięty do aparatury podtrzymującej życie Tony Stark myślą tworzy system operacyjny swojego sztucznego układu nerwowego. By mógł normalnie funkcjonować, kod musi być idealny. Zgromadzeni naukowcy mogą się tylko przyglądać. Tony otwiera oczy i prosi, by odłączono go od aparatury. Gdy dr Sondheim wykonuje jego polecenie, jego ciałem wstrząsają konwulsje. Po chwili jednak jego stan się stabilizuje. Stark naprawił mały błąd w kodzie i teraz wszystko jest w porządku. Następnie pyta lekarzy o rokowania na przyszłość. Ci oznajmiają, że jego życiu nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Pomimo to ciągle jest sparaliżowany. Musi przygotować się, iż może to być stan trwały.

Noc. Tony nie ma zamiaru się poddać, znajdzie sposób, by wrócić do pełnej sprawności. Teraz musi sobie poradzić ze skutkami ubocznymi sztucznego układu nerwowego. Jego zmysły są wyczulone, odczuwa i zauważa więcej, niż normalny człowiek. Jest przytłoczony, musi się nauczyć to kontrolować. Odcina się od otoczenia i skupia uwagę na sobie. Jest w stanie dokładnie śledzić wszystkie procesy swojego organizmu. Stark uspokaja się i postanawia zadzwonić jeszcze raz do Jima. Chce go przeprosić za to, że nie powiedział mu o tym, iż jego śmierć była upozorowana. Niestety łapie się na automatyczną sekretarkę, na której Rhodey zostawił specjalnie dla niego wiadomość [patrz cytat numer - Don David].

Jim jest w domu, gdy Stark do niego dzwoni. Nie podnosi słuchawki, a gdy Tony chce nagrać wiadomość, przeklinając chwyta telefon i rzuca nim o ziemię.

Stark może i oszukał śmierć, ale zapłacił za to wysoką cenę. Nie ma zamiaru się nad sobą użalać. Fizycznie jest bezbronny, ale ciągle może wykorzystać swój intelekt. Rozkazuje, by połączono go telefonicznie z Abem Zimmerem.

Jakiś czas później. Abe odwiedza Tony'ego. Udało mu się zdobyć to, o co prosił - headset, przy pomocy którego Stark będzie miał dostęp do systemów jednej ze swoich fabryk. Dzięki temu Tony może zbudować nową zbroję Iron Mana. Tym razem taką, którą będzie mógł sterować myślą na odległość. Stark doskonale wie, iż to może być bardzo niebezpieczne.

Sala konferencyjna biurowca gdzieś w Los Angeles. Przedstawiciele konkurencyjnych firm chcą usunąć Jima Rhodesa ze stanowiska prezesa Stark Enterprises. Morgan Stark ze swoim spiskiem nie podoła temu zadaniu. Powinni spróbować bardziej bezpośredniego podejścia. Ich mocodawca dostarczył im środki, dzięki którym są w stanie zabić Rhodesa. Nie powstrzyma ich nawet Iron Man.

Budynek Stark Enterprises. Ekipa rozładowująca ciężarówkę zauważa, że w środku skrzyń coś się rusza. Nagle pakunki wybuchają. Chwilę potem do budynku zbliża się nowoczesny czołg, trzy uzbrojone roboty bojowe i niewielki pojazd latający. Sieją zniszczenie, strzelając do wszystkiego w zasięgu. W budynku włącza się alarm. Tony obserwuje na monitorze rozwój sytuacji. Nadeszła pora, by wypróbował możliwości swojej nowej zbroi.

Dzięki specjalnemu headsetowi Stark czuje się, jakby był wewnątrz pancerza. Iron Man szybko staje naprzeciwko atakujących budynek robotów. Od razu staje się obiektem silnego ostrzału. Trafia go potężna salwa z czołgu. Roboty zostawiają go pogrzebanego pod gruzami i ruszają na poszukiwania głównego celu, Rhodesa. Tony podłączony do systemów zbroi odczuwa ogromny ból. Gdyby została zniszczona, sprzężenie zwrotne mogłoby go zabić. Jednak potrzeba dużo więcej, żeby uszkodzić ten nowy model. Iron Man wygrzebuje się z rumowiska i rusza w pościg. Tym razem błyskawicznie atakuje naziemne jednostki pełnym uzbrojeniem. Następnie podlatuje do wrogiego pojazdu latającego, chwyta go i ciska prosto w czołg. Pojazd ulega zniszczeniu, ale czołg nie jest nawet lekko uszkodzony. Tony jest pod wrażeniem.

Tymczasem pod dom Jima podjeżdża ciężarówka. Z jej wnętrza wychodzi druga grupa robotów bojowych. Ich cel to zlikwidować Rhodesa.

Autor: Don David

Galeria numeru

Iron Man #290

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.