Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #123

Thunderbolts #123

Thunderbolts #123

"Running The Asylum" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Flota Skrullów atakuje stolicę USA, a na ich drodze stoi grupa przestępców i szaleńców, którzy ledwo mogą się powstrzymać od pozabijania się nawzajem, czyli Thunderbolci.

Cytat

Bullseye (po rzuceniu sai w żołnierza): "Whoops. Friendly fire. Does it still count as 'friendly' if I hate you?"

Streszczenie

Gabinet Normana Osborna w Górze Thunderboltów. Gospodarz przekonuje Kapitana Marvela, że wie coś o głosach mówiących mu w głowie różne rzeczy i rozumie jego konflikt wewnętrzny spowodowany przeświadczeniem, że Skrull myślał, że jest bohaterem, który powinien bronić Ziemian, a nie ich zabijać, przez co nie może wykonać powierzonego mu zadania i wykończyć Thunderboltów. Marvel ze łzami w oczach odlatuje, a Osborn każe postawić swoją drużynę na nogi, ponieważ właśnie rozpoczęła się wojna.

Na pokładzie Zeusa w drodze do Waszyngtonu Norman opowiada Thunderboltom o infiltracji przeprowadzonej przez Skrullów i nieufności, którą wprowadzili w szeregi innych grup. Uważa, że to nie osłabia jego drużyny, ponieważ jej członkowie i tak sobie nie ufają. Instruuje Thunderboltów, że jeżeli któryś z nich będzie próbował zdradzić pozostałych, on lub ona ma zostać zabity, ale ostrzega, że powód ma być dobry. Dodatkowo każe Moonstone pilnować Swordsmana i jego przywróconej do życia siostry i jeżeli ona również okaże się kosmitą, Karla ma ją zabić i skierować gniew Andreasa przeciwko Skrullom, a jeżeli to się nie uda, to on również ma zostać wyeliminowany.

Thunderbolci ruszają do ataku i zestrzeliwują kilka statków Skrullów, które bombardują Waszyngton. Pozostałe stawiają pole siłowe, więc Norman każe skoncentrować ogień na jednym punkcie osłony jednego ze statków i wbić się Zeusem w to miejsce. Gambit się udaje i ludzie dostają się do środka pojazdu, który Osborn każe przeczesać i zebrać jak najwięcej danych. Jednocześnie mówi Venomowi i Bullseye’owi, że mają wolną rękę podczas tej misji.

Kapitan okrętu wzywa na pomoc Super-Skrullów. Jeden, dysponujący mocami Songbird i Atlasa, atakuje Melissę i rzuca ją w Pomnik Waszyngtona. Drugi atakuje Venoma i wyrzuca go ze statku na ulicę. Gargan patrząc na zgromadzonych wokół ludzi sądzi, że Skrullowie ukrywają się pod ich postaciami i postanawia skłonić ich do ujawnienia się, atakując ich.

Tymczasem Struckerowie docierają na mostek okrętu. Swordsman każe im odsunąć się od sterów. Nagle Moonstone strzela mu w plecy i pyta się kosmitów, co mogą jej zaoferować za przejście na ich stronę. Gdzie indziej, żołnierze towarzyszący Bullseye'owi zostają ranni, a on sam wykańcza ostatniego z nich i cieszy się na myśl o całkowitym braku nadzoru.

W innym rejonie okrętu Skrullów Radioactive Man pochłania promieniowanie skierowane przeciw niemu przez kosmitów, kiedy nagle czuje, że w jego ciele rozpoczęła się reakcja i prosi Penance'a, aby wydostał go z Waszyngtonu. Robbie wzywa Zeusa, ale w tym momencie widzi przed sobą zjawy ofiar ze Stamford i zaczyna się załamywać. Osborn ostrzega go, że to tylko iluzja, ale chwilę później sam zauważa przed sobą różne wcielenia Spider-Mana i zaczyna się szaleńczo śmiać.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #123 Thunderbolts #123

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.