Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #17

Mighty Avengers #17

Postacie
Zapowiedź

Dziedzictwo Captaina Marvela. Powrót Mar-Vella przyniósł ze sobą więcej pytań, niż odpowiedzi. W tym specjalnym tie-inie do Invasion, na wszystkie te pytania dostaniemy odpowiedzi. Dodatkowo Marvel Boy stanie naprzeciw swojemu prawdziwemu przeznaczeniu.

Cytat

Skrullpym: "They will get past this. They will rise from this"

Streszczenie

W jednym z przydrożnych barów w Oregonie, Hank Pym zamawia kawę z gorącą czekoladą. Mówi właścicielowi, że był tu przed laty i kawa dalej smakuje wspaniale. Prosi o jeszcze jeden kubek na drogę. Wyjeżdża i chce przez szacunek powiedzieć właścicielowi coś, o czym nie powinien, ponieważ to i tak nie robi różnicy, gdyż niedługo nastąpi koniec. Mężczyzna odpowiada, że Pym kogoś mu przypomina. W tym momencie wymiana zdań zostaje przerwana przez Dum Dum Dugana, który zwraca się do Hanka po nazwisku, a ucieszony właściciel nie może uwierzyć, że w jego barze jest Yellowjacket.

Pym mówi, że chce porozmawiać z królową, czy tam Jessicą, nieważne, jak się na nią teraz mówi. Dugan tłumaczy, że jest teraz zajęta swoimi sprawami i w świecie, gdzie dopiero co skończyła się Civil War, wszyscy powinni grać swoje role. Hank przerywa agentowi mówiąc, że plan nie wypali i powinni się wycofać. Ludzie są mądrzejsi, niż się wydaje i poradzą sobie z atakiem jak zawsze, po czym szybko się pozbierają. Dugan tłumaczy Skrullpymowi, że dzieli umysł z człowiekiem mądrzejszym i bardziej bohaterskim od siebie. Facetem, który bił żonę i stworzył Ultrona. Musi pamiętać, kim naprawdę jest. Jest Criti Noll, Skrullem. Ma siedzieć spokojnie i zbierać informacje. Zdenerwowany Henry mówi, że to właśnie robi i z jego informacji wynika, że mają plan skazany na porażkę. Nie wiedzą, gdzie jest Fury, podobno wrócił Thor i do tej pory nie odnaleziono Scarlet Witch. Po raz kolejny mówi, że chce porozmawiać z królową.

Właściciel przygląda się, jak Dugan wyprowadza Yellowjacketa i idą w stronę pojazdów wojskowych. Nagle cały budynek wylatuje w powietrze, a mężczyzna przygląda się, leżąc w zgliszczach powiększonemu Pymowi walczącemu z agentami S.H.I.E.L.D., który gdy ten nagle kurczy się i zaczyna uciekać. Dugan w tym czasie zabija właściciela. Grupa z Dum Dumem na czele rusza w pościg za Yellowjacketem i używając podczerwieni namierzają go i nawiązują walkę. Nagle niektórzy z agentów przybierają swoje oryginalne formy, przez co narażają się na gniew Dugana, który po chwili zostaje rzucony o drzewo przez znów powiększonego Pyma. Skrullpym tłumaczy, że chciał tylko, aby go wysłuchano. Super-Skrullowie robią z jego twarzy miazgę w czasie, gdy krzyczy, że naprawdę mu zależy i ten plan nie może się udać. Po chwili Dugan zabija go strzałem w głowę.

Stojąc nad ciałem Skrullpyma, jeden ze Skrullów pyta się, ilu jeszcze Hanków Pymów będą musieli zmienić. Dugan mówi, że tylu, ilu potrzeba, ponieważ to właśnie zastąpienie Pyma wydaje się być ważnym elementem planu. Każe sprawdzić satelity, czy nie namierzyły tego, co tu się stało i zabić wszystkich świadków, którzy nie należą do ich rasy. Rankiem agenci zabezpieczają miejsce i trzymają z dala zebranych ludzi, którzy pytają, co się stało. W tym czasie jedna z kobiet robi telefonem zdjęcia Dum Dum Dugana. Jeden z agentów widzi to mówiąc, że nie można robić zdjęć, lecz zanim zdąży podejść do kobiety, zostaje otoczony przez tłum, a ona znika.

W innym miejscu zostaje powołany do życia nowy Skrullpym. Veranke tłumaczy mu, że nie jest pierwszym Henrym, którego zrobili i wymaga od niego improwizacji w działaniu. Jakiś czas później do mieszkania Henry'ego, który zabawia się z Tigrą, wpadają agenci S.H.I.E.L.D. tłumacząc, że wzywa go była żona.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.