Avalon » Serie komiksowe » Captain Britain and MI: 13 » Captain Britain and MI: 13 #5

Captain Britain and MI: 13 #5

Captain Britain and MI: 13 #5

"Hell Comes To Birmingham" - prologue

Postacie
Zapowiedź

Blade powraca! Jak zareaguje na nowe wcielenie Spitfire? Poza tym, zapraszamy na herbatkę z Joe Chapmanem, Union Jackiem.

Cytat

Captain Britain: "But why come over here now? Didn't you want to stay and fight the Skrulls?"
Blade: "Skrulls? Skrulls're just the weather. They'll pass. Demons and vampires: they're ours. Always."

Streszczenie

Kwatera główna MI-13 w Whitehall. Kapitan Britain trenuje z agentami ubranymi w metalowe zbroje. Skończywszy, on i Pete Wisdom dowiadują się od Alistaire'a Stuarta i O, że obecnie poziom mocy Briana jest związany z jego emocjami i teoretycznie są one nieograniczone. Braddock pyta się Wisdoma, czy przyjął medal za uratowanie Brytanii przed Skrullami, ale on mówi, że nie, dopóki reszta świata wciąż walczy z kosmitami. Dodaje, że ma jeszcze dwóch kandydatów do głównej drużyny, a jeden z nich jest już w drodze. Chwilę później ląduje samolot lecący z Manhattanu, który z trudem uniknął ataku Skrullów podczas drogi. Z pojazdu wysiada Blade, który wkrótce dołącza do Kapitana i Wisdoma. Brian pyta się go, dlaczego nie chciał zostać w Stanach i walczyć ze Skrullami. Brooks odpowiada, że kosmici są chwilowym problemem, a jego interesuje walka z demonami i wampirami. Pete opowiada, że ich plan polega na tym, że ludzie będą wiedzieć, że nowa grupa super-bohaterów nad nimi czuwa, ale mają nie zdawać sobie sprawy, z jakimi zagrożeniami mają oni do czynienia.

Gdzieś w Dulwich. Spitfire, Union Jack i oddział agentów walczą z Sons of Serpent. Joe mówi, że nie dołączy do MI-13, ponieważ podoba mu się w MI-5, po czym pyta się Jacqueline, czy wszystko z nią w porządku. Ona odpowiada, że jej wampiryczne zdolności nie sprawiają jej problemu, ale woli póki co utrzymywać je w tajemnicy przed resztą zespołu. Chapman stwierdza, że być może nie powinni byli ze sobą zrywać, ponieważ czuje, że powinien się opiekować kobietą. Jakiś czas później, Spitfire odwiedza grób Johna Skrulla w Liverpoolu. Nagle zauważa cień sięgającej po nią dłoni, ale kiedy się odwraca, nikogo nie ma.

Chelmsford. Faiza Hussain idzie z Danem Whitmanem do swojego domu opowiadając mu, jak bardzo podoba się jej w MI-13. Rodzice lekarki, Yusuf i Farida, nie są zadowoleni z tego, że ich córka dołączyła do agencji rządowej. Black Knight opowiada o odwadze Faizy w walce ze Skrullami i mówi, że chce, aby została ona jego giermkiem. Wyjaśnia również, że działalność grupy jest trzymana w tajemnicy, ponieważ będzie ona walczyć z istotami nadprzyrodzonymi. Faiza pokazuje rodzicom Excalibur, który pozwolił jej się wyrwać z ziemi. Yusuf mówi, że gdyby przed nim stanął taki zaszczyt, zrobiłby to samo, co jego córka.

Whitehall. Do kwatery MI-13 dociera meldunek od Kapitana Midlands, który zawiadamia o pojawieniu się demonów w Birmingham. Chwilę później transmisja się urywa. Brian natychmiast rusza na pomoc. Wisdom, Blade i oddział agentów ruszają do transportowca. Black Knight i Faiza zostają zawiadomieni o niebezpieczeństwie, po czym oboje wsiadają na Stridera i zmierzają na wyznaczone miejsce. Spitfire dołącza do grupy Wisdoma. Pete przedstawia jej Blade'a, który natychmiast przebija Jacqueline kołkiem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Captain Britain and MI: 13 #5 Captain Britain and MI: 13 #5 Captain Britain and MI: 13 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.