Avalon » Serie komiksowe » Young X-Men » Young X-Men #8

Young X-Men #8

Young X-Men #8

"The Y-Men" - part 1: "Outnumbered"

Postacie
Zapowiedź

Poznaj wszystkie sekrety młodego mutanta zwanego Ink.

Cytat

Rockslide: "Young X-Men unite!"
Anole: "Seriously? With the rallying cry?"
Rockslide: "Too corny?"
Anole: "The fact you even have to ask makes me sad."

Streszczenie

Marin Headlands. Cyclops, Sunspot i Dani Moonstar mówią Inkowi, że nie jest mutantem, ale jego zdolności pochodzą rzeczywiście od tatuaży, gdyż to ich autor, Leon Nunez, ma taką moc. Scott pyta Erica, czy zna Carlosa i Julia Rodriguezów, ponieważ ten pierwszy uwolnił drugiego z więzienia za pomocą tatuaży dających właścicielowi nadludzką moc, za którymi zapewne również stoi Leon. Ink mówi, że nigdy o nich nie słyszał i nie może też dać informacji na temat Nuneza, ponieważ praktycznie go nie zna. Cyclops oznajmia, że wysyła drużynę do Leona, ale Gitter nie jest tym zainteresowany: skoro nie jest mutantem, to nie chce należeć do X-Men, ponieważ nie czuje się już zagrożony i nie potrzebuje ochrony. Po jego wyjściu Summers nie przejmuje się, mówiąc, że teraz są ważniejsze sprawy do zrobienia. Chce, aby Sunspot i Moonstar zabrali ze sobą Young X-Men i znaleźli Nuneza. Dani zastanawia się, ilu osobom Leon zdążył do tej pory dać nadludzkie zdolności.

Katedra Łaski w San Francisco. Anole i Rockslide trenują w nowej sali ćwiczeń i zastanawiają się nad nazwą dla niej. Santo pyta Victora, dlaczego zdecydował się wrócić do X-Men, ale zanim ten może odpowiedzieć, przychodzi Dust i mówi im, że mają się przygotować do wyruszenia na misję.

W drodze do La Jolla, Rockslide pyta, dlaczego pojawiają się nowi mutanci, tacy jak Nunez, czy gadający właśnie do siebie Graymalkin, skoro po Dniu M miało ich więcej nie być. Dani wyjaśnia, że o niektórych nie było wiadomo, ponieważ nie ujawniali się ze swoimi zdolnościami.

Salon tatuażu Ink, Inc. w La Jolla. Sunspot i Moonstar mówią Nunezowi, że należą do X-Men, i pytają, czy wie, że jest mutantem. Leon odpowiada, że oczywiście, i pyta, czy ma jakieś kłopoty. Kiedy Roberto wymienia nazwisko Julio Rodrigueza, Nunez stwierdza, że nie będzie odpowiadał na dalsze pytania. W międzyczasie Anole i Dust dostają się na zaplecze i przeglądają rzeczy Leona. Po powrocie do samolotu Victor zastanawia się, dlaczego X-Men muszą teraz bawić się w detektywów, na co Sunspot stwierdza, że muszą jakoś znaleźć Rodriguezów, a Cerebra nie potrafi ich wykryć. Dust pokazuje znalezione przez siebie zdjęcie, na którym grupa mężczyzn gra w paintball. Jeden z nich ma taki sam tatuaż, jaki na zapisie kamer z więzienia miał Carlos Rodriguez. Sooraya dodaje, że dzwoniła do najbliższego miejsca, w którym można grać w paintball, i jest ono nieczynne. Mutanci dochodzą do wniosku, że tam ukrywają się Julio i reszta, więc postanawiają się tam udać.

Czterdzieści pięć minut później, park do paintballu. Anole, widząc, że Graymalkin jest podenerwowany pierwszą misją, mówi mu, żeby trzymał się blisko niego i wszystko będzie dobrze. Dani przez lornetkę zauważa Rodriguezów i dwóch innych mężczyzn z tatuażami. Sunspot decyduje się wkroczyć do akcji, pokonać przeciwników i oddać ich w ręce policji. Kiedy grupa rusza do ataku, Dust zauważa, że fragment jej reki zmienił się w szkło, ale nie mówi o tym pozostałym. Gangsterzy zaskakują X-Men i jeden z nich rani pazurami Graymalkina, Julio strzałem z oka powala Anole’a, a następnie uderza Dust, a Jesus ostrzeliwuje mutantów z uzi. Jeden z pocisków trafia Dani, więc aby szybko zakończyć walkę, Sunspot chwyta Carlosa i każe mu się poddać. Ten uważa, że nie ma takiej potrzeby i przywołuje resztę gangsterów, którzy w liczbie około stu pojawiają się w parku.

San Francisco. Pijany Ink zostaje zaczepiony przez kilku członków Kultu Hellfire. Szybko ich pokonuje, używając pięści i tatuażów. Następnie mówi napastnikom, że niepotrzebnie dali się obić, ponieważ on nie jest mutantem. Nagle pojawia się dziewczyna, która twierdzi, że pomimo to jest jednym z X-Men. Mówi mu, że jego drużyna ma kłopoty, i przedstawia się jako Cipher.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Young X-Men #8 Young X-Men #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.