Avalon » Serie komiksowe » Union Jack » Union Jack #1

Union Jack #1

Union Jack #1

"Tradition"

Postacie
Streszczenie

Kaplica przy hospicjum św. Marii, Londyn. Trzeci Union Jack, Joey Chapman, walczy z gromadą wampirów. Zabija kilka z nich za pomocą srebrnego noża i kul, ale w końcu zostaje otoczony i przytłoczony przez resztę. Na szczęście dla niego właśnie świta i promienie słoneczne dostające się do wnętrza budynku przez rozbity witraż palą krwiopijców.

Po powrocie do domu Joey przypomina sobie wydarzenie sprzed trzech tygodni, od którego wszystko się zaczęło. Razem z Kennethem Crichtonem był w kościele św. Jana na pogrzebie jego przyjaciela, Christophera Sinclaira, który podobnie jak on był anemikiem i którego poznał w hospicjum św. Marii. Chapman przyjrzał się zmarłemu, którego dziwny kolor skóry zwrócił jego uwagę, i znalazł dwa nakłucia na szyi. Wiedział, że to oznacza - że Christopher został zabity przez wampira i zastanawiał się, czy Kenneth coś o tym wie, kiedy zobaczył go w towarzystwie nieznanej kobiety. Zapytany o nią, Crichton wymijająco stwierdził, że to jakaś znajoma arystokratka. Patrząc jak odchodzi, Kenneth szeptał, że obiecała go uratować. Od tamtego czasu aktywność wampirów się zwiększyła, aż wreszcie dzisiaj Union Jack postanowił odwiedzić hospicjum. Wciąż nie wie, czego krwiopijcy tam szukali, ale sądzi, że medalion, który upuścił jeden z nich, może być wskazówką.

Gdzie indziej, do kwatery wampirów przybywa Christopher Sinclair i jest witany przez kobietę, która rozmawiała na jego pogrzebie z Kennethem, nazywaną Baronową.

Union Jack odwiedza swoją byłą dziewczynę, Romany Wisdom. Po wymianie "uprzejmości" pokazuje jej medalion i dowiaduje się od niej, że symbol na nim jest związany z organizacją fanatyków zwaną "Narodzinami Nieśmiertelnej Krwi". Wiąże się ona z rzezią urządzoną przez wampiry w miasteczku w północnej Hiszpanii w 1566r. Ponieważ tamtejszy kościół był jednym z założonych przez Józefa z Arymatei podczas jego podróży do Glastonbury, podejrzewa się, że krwiopijcy poszukiwali Świętego Graala. Joey nie wierzy w te legendy, ale Romany ostrzega go, że jeżeli wampirowi zależy na czymś bardziej niż na krwi, to jest to poważna sprawa.

Później, Joey spotyka się z Kennethem w pubie. Crichton narzeka na swoją matkę, która od kiedy odmłodniała, ciągle urządza przyjęcia. Wraz z kolejnymi browarami Kenneth zaczyna zachowywać się nieprzyjemnie i mówić o tym, że Chapman przejął rolę Union Jacka, którym on by był, gdyby nie choroba. Joey decyduje się, że czas wracać do domu. Po krótkiej szamotaninie zabiera przyjaciela do dworu Falsworthów i odstawia do jego pokoju. Jacqueline, która właśnie planuje przyjęcie bożonarodzeniowe, proponuje, aby Chapman został na noc.

Kenneth budzi się i widzi za oknem Christophera, który mówi mu, że Baronowa pomogła mu i pomoże też Crichtonowi, ale najpierw musi go wpuścić do środka. Kenneth przeciera oczy i patrzy jeszcze raz. Sinclaira już nie ma - nie dlatego, że był przywidzeniem, ale ponieważ Union Jack przewrócił go na ziemię. Christopher zmienia się w mgłę i znika. Baronowa nie jest zadowolona z niepowodzenia, ponieważ Kenneth jest potrzebny do zrealizowania jej planów, a czas nagli. Nakazuje swoim wampirom pośpieszyć się z tłumaczeniem zdobytych tekstów.

Później, Joey jeszcze raz odwiedza kościół św. Jana. Na posadzce zauważa taki sam symbol, jak na medalionie, a jeden z witraży przedstawia wizerunek św. Graala.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Union Jack #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.