Avalon » Serie komiksowe » Union Jack » Union Jack #2

Union Jack #2

Postacie
Cytat

Romany: "Where's the suit, hero?"
Joey: "Laundry day."
Romany: "About time."

Streszczenie

Londyn. Union Jack udaje się do Muzeum Historii Naturalnej, gdzie jest przechowywany przedmiot uważany przez wielu za św. Graala. Spotyka się tam z kuratorem muzeum i przyjacielem, Nigelem Grinchgibbonsem. Ten mówi Chapmanowi, że Graal ma zostać wysłany do nowojorskiego muzeum lada moment. Nigel opowiada Joeyowi legendę o Graalu i jego poszukiwaniach oraz znalezieniu starego dokumentu w Glastonbury, który podobno należał do kultu wampirów, jest w jakiś sposób powiązany z Graalem i który został skradziony miesiąc temu. Daje Jackowi dyskietkę z tekstem dokumentu. Joey i Kenneth następnego dnia spotykają się z Romany Wisdom, która po przejrzeniu tekstu uznaje, że przetłumaczenie zajęłoby jej kilka lat. Po jej odejściu Chapman zauważa, że Crichton znajduje się kilkanaście kroków od niego w towarzystwie Baronowej. Biegnie w jego stronę, ale gdy mija przechodniów i dociera na miejsce, wampirzycy już nie ma, a Kenneth nic nie pamięta. Joey rozmawia później z Jacqueline o całej sprawie, obawiając się, że wszystko łączy się Baronem Bloodem, ale kobieta uważa, że to przypadek, a jej wuj dawno nie żyje i powinno się o nim zapomnieć.

Gdzie indziej. Wampirom Baronowej wreszcie udało się odczytać datę, w której muszą napić się ze św. Graala, aby uzyskać odporność na słońce i srebro: tegoroczne Boże Narodzenie. Kobieta cieszy się, że marzenia Barona Blooda wreszcie się spełnią, a jego następca będzie stał wraz z nią na czele nowego porządku. Wampir pyta się, czy to znaczy, że ma sprowadzić Kennetha, ale Baronowa mówi, że on sam do niej przyjdzie. I rzeczywiście tak się dzieje, ponieważ Crichton przybywa do hospicjum św. Marii i prosi o uleczenie.

Joey dzwoni do nowojorskiego muzeum, podając się za Nigela i dowiaduje się, że tamtejsi ludzie wcale nie oczekują na św. Graala. Dzwoni do prawdziwego Grinchgibbonsa, aby nie pozwolił nikomu zabrać przedmiotu, ale ktoś przerywa jego rozmowę. Union Jack spieszy do muzeum, ale jak się okazuje, przybywa za późno: Graala nie ma w gablocie. Chwilę później znajduje martwego i zawieszonego pod sufitem Nigela i zostaje zaatakowany przez kogoś w stroju Barona Blooda. Po niełatwej walce z silniejszym przeciwnikiem Chapmanowi udaje się powalić go na podłogę i chce go zabić srebrnym nożem, ale ten hipnotyzuje go. Baron ściąga maskę i ujawnia się jako Kenneth Crichton, po czym szykuje się do ukąszenia nieruchomego Union Jacka.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Union Jack #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.