Avalon » Serie komiksowe » Union Jack » Union Jack #3

Union Jack #3

Postacie
Cytat

Baron Blood: "I am even stronger than you. More than a man..."
Union Jack: "You're not a man at all."

Streszczenie

Muzeum Sztuki Naturalnej, Londyn. Baron Blood próbuje ugryźć Union Jacka, ale jego uniform jest pokropiony wodą święconą, co osłabia wampira. Joey dochodzi do siebie po hipnozie i słyszy odjeżdżającą ciężarówkę, ale zamiast próbować odzyskać Graala, rusza za Kennethem. Walczy z nim, dopóki nie pojawia się strażnik, którego Baron chwyta za gardło. Joey mówi przyjacielowi, że zmienia się w potwora. Ten po chwili milczenia zgadza się, po czym zmienia się w mgłę. Union Jack zaczyna ścigać na motocyklu ciężarówkę. Dogania ją, dostaje się do na jej tył i walczy z wampirami, ale ci zrzucają go mówiąc, że się spieszą, ponieważ muszą zniszczyć pewne przyjęcie.

W bazie wampirów Baronowa mówi Kennethowi, że dostarczając jej Graala spełnił największe marzenie jego wuja, a teraz, jako ostatni z jego rodziny, będzie mógł zrobić to, czego ona pragnie.

W swoim mieszkaniu Joey opowiada Romany, co się stało i mówi, że teraz będzie musiał zabić wszystkie wampiry. Kobieta pyta się, czy ktoś inny nie może tego zrobić, ale Chapman odpowiada, że to jego zadanie. Do drzwi puka Percy, lokaj Crichtonów, który przynosi Joeyowi smoking na przyjęcie. Chapman orientuje się, że właśnie o to chodziło wampirowi i spieszy do dworu Falsworthów. Tam wraz z Jacqueline i jej służbą przeszukuje posiadłość, ale nie znajduje niczego podejrzanego. Kobieta wraca do gości, a Union Jack postanawia czuwać dalej. W końcu znajduje wampira podkładającego bombę i zabija go. Zauważa, że krwiopijca chciał zniszczyć jeden z głównych wsporników budynku i zaczyna sprawdzać pozostałe. Zabija kolejne wampiry, ale przy ostatnim znajduje całą ich grupę. Dochodzi do walki, która przenosi się do sali, gdzie przebywają goście i gospodyni. Union Jack ostrzega Jacqueline przed bombą. Wszyscy zaczynają uciekać, a chwilę później następuje wybuch. Joey zostaje uratowany przez Jacqueline, która w samą porę chwyta go i wylatuje z nim na zewnątrz. Chapman chce się dowiedzieć od umierającego wampira, gdzie są Baronowa i Kenneth, ale on nic nie mówi. Christopher Sinclair za to wyjawia, że wszyscy udali się do Glastonbury, gdzie posiądą moc Graala. Zapytany, dlaczego mu pomaga, Sinclair stwierdza, że chociaż oddał wampirom swoją krew, nie jest jednym z nich.

Glastonbury, tuż przed świtem. Union Jack zastanawia się, co zrobić, ponieważ jest pewien, że nie zdoła pokonać takiej ilości wampirów. Baronowa ogłasza nadejście nowej ery i pije ze św. Graala. Wschodzące słońce nie robi jej krzywdy, ale pozostali zaczynają odczuwać jego skutki. Proszą, aby podała im kielich, lecz Baronowa niszczy go i upewnia się, że będzie jedyna w swoim rodzaju. Promienie słoneczne spalają ciała reszty wampirów, w tym Kennetha. Joey podbiega do przyjaciela, ale nie może mu już w żaden sposób pomóc. Po chwili z Crichtona zostaje tylko popiół. Baronowa rozpływa się mówiąc, że będzie żyła wiecznie. Union Jack obiecuje sobie, że pomści Kennetha.

Osiem miesięcy później, budynek na pustyni Mojave. Baronowa oczekuje dziecka, które będzie spadkobiercą rodu Barona Blooda.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Union Jack #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.