Avalon » Serie komiksowe » Young X-Men » Young X-Men #9

Young X-Men #9

Young X-Men #9

"The Y-Men" - part 2: "Ascendant"

Postacie
Zapowiedź

Young X-Men stawiają czoła nowej generacji super przestępców. Kto może być większym zagrożeniem od złych mutantów? Odpowiedź znajdziecie w numerze.

Cytat

Sunspot: "Look."
Anole: "Is that what I think it is?"
Rockslide: "I guess that depends on whether you think that looks like the Phoenix Force."

Streszczenie

Pokład jednego z samolotów X-Men w drodze do La Jolla. Ink próbuje się dowiedzieć czegoś więcej o Cipher, ale dziewczyna nie ma zamiaru zdradzać o sobie nic poza pseudonimem. Eric przyznaje, że nie ufa jej i leci z nią tylko dlatego, że powiedziała, iż jego byli partnerzy mają kłopoty, chociaż nie rozumie, dlaczego nie udała się z tym do właściwych X-Men. Cipher mówi, że Cyclops był nieosiągalny, a innych nie zna. Ink decyduje, że powinni się udać do mieszkania Leona Nuneza. Jego nowa znajoma nie rozumie po co, ale godzi się. Na miejscu zastają mistrza tatuażu i dowiadują się, iż mężczyzna od dawna wiedział, że jest mutantem i jakie ma zdolności, a Inka używał do eksperymentów. Jakiś czas potem zaczął świadczyć usługi gangsterom za pieniądze i trwa to od sześciu miesięcy. Ink i Cipher zabierają Nuneza do jego salonu, gdzie Gitter zmusza go do zrobienia mu jeszcze dwóch tatuaży. Dziewczyna uważa, że tracą czas, ale Eric jest zdania, że to jest konieczne, jeżeli mają dać sobie radę z dużą liczbą przeciwników, której się spodziewa.

Park do paintballu. Sunspot, Rockslide, Graymalkin i Anole walczą z dużą grupą gangsterów. Santo uważa, że X-Men powinni poradzić sobie nawet, jeżeli przeciwnicy mają przewagę, a póki co się ośmieszają. Victor pyta się, jak w ogóle jest możliwe, żeby tatuaże dawały nadludzką moc, ale Roberto mówi, że nie wie, i dodaje, że powinien był zapytać Nuneza. Rockslide przypomina sobie, że wydawało mu się, jak Dani została postrzelona, a Sunspot potwierdza, że w istocie tak się stało.

Niedaleko. Dust wynosi Moonstar z pola walki. Dani każe jej wracać i pomoc reszcie, ale Sooraya odpowiada, że wypełnia rozkazy Sunspota i kiedy będzie po wszystkim, będzie mogła ustalić z nim, kto jest dowódcą grupy. Nagle na drodze staje im Carlos Rodriguez. Dust atakuje go, ale gangster osłania się dzięki wytatuowanej tarczy, a potem nokautuje Soorayę. Następnie zbliża się do osłabionej Dani i mówi, że chce się z nią zabawić, ale na jej szczęście pojawia się Ink, który silnym ciosem pozbawia Carlosa przytomności. Moonstar jest zaskoczona obecnością Erica, który używa nowego tatuażu, symbolu Kaduceusza, i uzdrawia rany kobiety. Dani bardziej interesuje drugi nowy malunek, reprezentujący Phoenix, który Gitter ma na twarzy. Ink mówi, że dowiedział się od Nuneza, iż jego tatuaże mogą dawać taką moc, jaką on sobie zażyczy, i ograniczają go jedynie jego pomysły. Eric zażyczył więc sobie moc Phoenix, będąc pewnym, że dzięki nim wygra tą walkę. Gitter koncentruje się i odbiera zdolności wszystkim gangsterom, czyniąc ich bezbronnymi.

Marin Headlands, później. Cyclops przyznaje, że nie podoba mu się, iż ktoś taki jak Ink posiada zdolności Phoenix. Sunspot i Moonstar wyjaśniają mu, że to coś innego: siła woli Leona Nuneza, którą dzielił on między właścicieli wszystkich tatuaży, które zrobił. Jednak ostatni, który wykonał na ciele Erica wyczerpał go i spowodował, że zapadł w śpiączkę, aby móc podtrzymywać zdolności Inka. Według Beasta, jeżeli się kiedyś obudzi, to Gitter na powrót stanie się zwykłym człowiekiem. Dani prosi, aby Ink mógł zostać z X-Men, na co Cyclops zgadza się, ponieważ woli go mieć na oku.

Ink rozpakowuje się w swoim pokoju. Odwiedza go Graymalkin, który wyjaśnia, że kiedy wydawało się, iż mówił do siebie, tak naprawdę rozmawiał z Cipher, którą znał od jakiegoś czasu. Dodaje, że zauważył, iż z Inkiem prawie nikt się nie przyjaźni, a ponieważ wie, jak to jest być odrzuconym przez większość, chce być jego przyjacielem. Eric przyjmuje podaną przez Graymalkina dłoń i pyta się, czy może mu powiedzieć, kim właściwie jest Cipher.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Young X-Men #9 Young X-Men #9 Young X-Men #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.