Avalon » Serie komiksowe » X-Men vs. Hulk » X-Men vs. Hulk

X-Men vs. Hulk

X-Men vs. Hulk

"The Making Of A Man..."

Postacie
Zapowiedź

Colossus to niemal niezniszczalny, odporny na wszelakie rany olbrzym o metalowej skórze. Kiedy więc Wolverine będzie chciał przetestować tą jego niezniszczalność, to kogo najlepiej do tego wykorzystać jak nie innego olbrzyma, tyle że zielonego i wściekłego. Będzie to istny podręcznik zadawania bólu, którego nigdy nie zapomnicie. A jego autorem jest legendarny Chris Claremont.
Plus, przedruk jednej z klasycznych historii Claremonta.

Cytat

Hulk: "Hulk will smash puny tin man!"

Streszczenie

Lata temu. Łańcuch górski Adirondack, północno-wschodnia część stanu Nowy York. Wolverine, Storm oraz Nightcrawler postanowili przetestować możliwości nowego na owe czasy członka X-Men - Colossusa. Życie w drużynie mutantów jest wyjątkowo niebezpieczne, dlatego chcą wiedzieć, do czego Rasputin jest zdolny. Logan podsunął mu pomysł na wizytę w tych górach, choć wiedział, że w okolicach grasuje Hulk. Wolverine zaaranżował walkę między obydwoma kolosami. Nightcrawler miał jeszcze drobne obiekcje, czy to roztropne i bezpieczne, ale pozostała dwójka go przekonała, na tyle skutecznie, że wszyscy zaczynają sobie żartować z tej sytuacji, a nawet obstawiać zakłady.

Nieco dalej. Nie wiedząc, że jest obserwowany przez towarzyszy, Colossus relaksował się na łonie natury. Wtedy znienacka, ku zaskoczeniu wszystkich, do Rasputina dołączyła Shadowcat. Słyszała o wyprawie Colossusa w góry i nie mówiąc nikomu, postanowiła się dołączyć i zabrała ze sobą Lockheeda. Trochę to krzyżowało plany Wolverine'a, ale po chwili było już za późno. Tuż obok Colossusa oraz Shadowcat wylądował, po jednym ze swoich długich susów, rozjuszony Hulk. Rasputin zareagował odruchowo, przybrał swą stalową postać i wymierzył potężny podbródkowy zielonemu olbrzymowi, lecz szybko pożałował swojej decyzji. Hulk tylko wściekł się jeszcze bardziej i oddał cios, który niemal wgniótł przeciwnika w glebę. Zielony olbrzym już chciał zmiażdżyć Colossusa, kiedy fazująca Shadowcat ukryła go wciągając pod ziemię. Jednocześnie Lockheed zaczął buchać ogniem na Hulka i odwrócił jego uwagę.

Chwilę później. Kiedy Shadowcat oraz Colossus się wynurzyli, zobaczyli leżące ciało Lockheeda. Smoczy przyjaciel Kitty był nieprzytomny, a po Hulku nie było śladu. Colossus zostawił Shadowcat, by ta mogła się zająć swoim pupilem, a sam wyruszył w ślad za zielonym olbrzymem. Spotkał go nad rzeką, gdzie Hulk próbował wodą ochłodzić swoje oparzenia, i zaatakował. Rozgorzała zaciekła walka, lecz Colossus, mimo wyrafinowanych technik, jakich nauczył go Logana, nie mógł się równać z dziką siłą zielonego olbrzyma. Hulk ponownie wgniótł go w glebę. Tym razem na nieszczęście dla Rasputina, wpadł on prosto w ruchome piaski i ziemia momentalnie zaczęła pochłaniać jego metalowe, ciężkie ciało. Colossus szybko przybrał swoją ludzką postać, aby spowolnić ten proces, a gdy po chwili stanął nad nim Hulk, zaczął żegnać się ze swoim życiem. Jednak zielony olbrzym uspokoił się, widząc, jak Rasputin zapada się w ruchomych piaskach, i wyciągnął go na powierzchnię, ratując mu życie. Następnie Hulk przekształcił się w Bannera i obydwaj mężczyźni uścisnęli sobie dłonie na zgodę, poczym rozeszli w przyjaźni. Chwilę później do Rasputina dołączyli pozostali X-Mani. Sytuacja została wyjaśniona, a gdy Wolverine wyjawił swój fortel, dostał porządnego kuksańca od Colossusa za to, że naraził go na takie niebezpieczeństwo.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również przedruk Uncanny X-Men #66 - BB]

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

X-Men vs. Hulk

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.