Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates » The Ultimates #11

The Ultimates #11

The Ultimates #11

"The Art Of War"

Postacie
Cytat

Captain zagrzewając ludzi do walki: "Your country needs you."

Streszczenie

Mikronezja. Zniszczenia po wybuchu są ogromne. Cała wyspa zasłana jest wrakami heli-carierów i ciałami żołnierzy.

Triskelion. Kleiser każe swoim ludziom ponownie obejrzeć obszar wybuchu. Chce mieć pewność, że Captain zginął. Technicy potwierdzają, iż w promieniu stu mil nie ma żywego człowieka.

Rezerwowy pokój kontrolny. Jan siedzi na ziemi załamana. Nagle wielkie metalowe drzwi, wraz z kawałkiem ściany, wpadają do środka pomieszczenia. Wepchnął je tam Kleiser własnymi dłońmi. Mówi do kobiety, że nie ma gdzie uciec. Janet mimo to próbuje. Zmienia swój rozmiar. Obcy jednak łapie ją w powietrzu i wrzuca do przygotowanego zawczasu pojemnika. Odchodząc wydaje rozkazy żołnierzom, aby dokonali niezbędnych napraw i poinformowali ekipę powietrzną o dziesięciominutowym opóźnieniu. Kleiser wychodząc z budynku rozmawia z Jan. Potwierdza, że zajęli kluczowe pozycje w Triskelionie i S.H.I.E.L.D. A te dwadzieścia tysięcy poległych żołnierzy, nie było zwykłymi żołnierzami. Należeli do tajnych oddziałów i podpisali specjalną klauzulę. Dla świata zewnętrznego nie było zagrożenia obcymi, a ludzie ci nie pracowali dla wojska. Janet pyta się, jak wyjaśni zniknięcie Ultimates. Obcy odpowiada, że jakąś przekonującą bajeczką. Władają teraz S.H.I.E.L.D. więc nagłówki w gazetach będą brzmiały tak, jak im się spodoba. Oznacza to także, że będą mogli się rozbudowywać bez przeszkód. Kleiser dodaje, że inwazja zawsze miała być bezkrwawa. Chcieli wyleczyć tylko ludzkość z niezależnego myślenia. Każe wyobrazić sobie kobiecie wszechświat jako żyjący organizm, którego poszczególne komórki pracują ze sobą. Ludzka wolna wola zakłóca ich współdziałanie. Należy to powstrzymać zanim problem rozszerzy się dalej. Chitauri robią to od zarania świata. Dodaje, że to co robili na Ziemi w czasie II Wojny Światowej było tylko malutkim wycinkiem tego, co dzieje się w galaktyce. Wyjaśnia, że Chitauri nie prowadzą wojny. To tylko proces naprawczy realizowany wobec wyizolowanych komórek. Czyste działanie bilogiczne. Chitauri są jak system imnuologiczny wszechświata.

Pustynia w Arizonie. Kilka godzin później. Kleiser przybywa do wojskowej bazy. Ubrany jest w mundur oficerski. Pozdrawia witających go żołnierzy w swoim ojczystym języku. Gdy, wraz z Jan, wchodzą do hangaru widać więcej żołnierzy Chiaturi. Porozwieszane są także hitlerowskie flagi, które Kleiser przechowywał od czasu wojny. Obcy pokazuje kobiecie cysterny z substancją, którą dodają do pitnej wody, już od dłuższego czasu. Kolejnym etapem zniewolenia ludzkości jest program wyposażania telefonów komórkowych w specjalne chipy. Jeden z techników mówi, że pod koniec dekady cięzko będzie znaleźć człowieka potrafiącego zdobyć się na niezależną myśl. I to wszystko bez jednego wystrzału. Wasp każe skończyć Kleiserowi z hipokryzją. Przecież wie, że nie zależy im na ludzkim życiu. Gdyby było inaczej nie wspierałby nazistów i ich obozów śmierci. Pyta się także dlaczego używają niemieckich imion. Skoro mogą zmieniać kształt to dlaczego nazywają się niemieckimi imionami. Przecież tam skąd pochodzą nie mają tożsamości. Kleiser tłumaczy, że ludzka forma ułatwia egzystencje w trzech wymiarach. A co do nazwisk, to były to nazwiska ochotników, którzy oddali swoje ciało. Aby Chitauri mógł się przeobrazić potrzebuję skonsumować wpierw osobę w którą chce się zmienić. Pyta się kobiety, czy zgadnie kim stanie się teraz. Jan jest tym zszokowana i przerażona.

Rozmowę przerywa operator radaru. Informuję Kleisera, iż właśnie coś wkroczyło w ziemską atmosferę i zmierza w kierunku bazy. Nad miastami w pobliżu wojskowego kompleksu przelatują obce statki. Jest ich bardzo dużo. Nadlatują nad bazę i przykrywają niemal całe niebo. Część statków jest wyraźnie uszkodzona. Kleiser porozumiewa się z przybyłymi Chitauri. Pyta się dlaczego nie używają urządzeń maskujących. w odpowiedzi słyszy, że w całym wszechświecie są atakowani. Nie ma czasu, aby zasymilować Ziemię. Należy ją zniszczyć detonując bombę. Następnie Chitauri mają zamiar ukryć się w dolnym czwartym wymiarze.

Na ekranach telewizorów ludzie oglądają statki obcych. Prezydent Bush wygłasza orędzie do narodu prosząc o spokój. W jednej ze stacji pada pytanie dlaczego wojsko nie reaguje na zagrożenie?

W bazie Pym wykrzykuje do Kleisera. iż zniszczą Ziemię. Ten odpowiada, że właściwie mają zamiar unicestwić cały system słoneczny. Kleiser dodaje, że to wielka szkoda, gdyż miał zamiar poeksperymentować z kobiecą formą.

Do wybuchu bomby zostało czterdzieści pięć minut. Agenci z Triskelionu informują Kleisera telefonicznie o odkryciu jakiego dokonali. Po przeanalizowaniu zdjęć z Mikronezji wychwycili anomalię o średnicy pięciuset metrów. Zadają pytanie, czy Iron-Man wyposażony był w pole siłowe.

Niebo nad bazą zasnuwają chmury. Spadający piorun zabija obcych żołnierzy. Z teleportacyjnego błysku wynurzają się Ultimates i grupa żołnierzy. Kleiser poruszony kieruje się ku nim. Wypuszcza z ręki pojemnik z uwięzioną Wasp. Ten rozbija się o ziemię . Kobieta jest wolna. Captain wydaje rozkaz ataku. Tony i Thor wzbijają się w powietrzę. Pozostała na ziemi reszta żołnierzy zaczyna ostrzeliwać wroga. Steve każe Starkowi otworzyć wszystkie wojskowe częstotliwości i przedziera się przez linie wroga. Poprzez mikrofon jaki pozostał mu z misji informuje piechotę, lotnictwo i marynarkę o sytuacji. Mówi, że ich dowódcy słuchają rozkazów wydawanych przez obcych. Każe im je zignorować. prosi ich, aby wzięli każdą dostępną broń i przybyli im na pomoc. Dodaje, że "kraj was potrzebuję".

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.