Avalon » Serie komiksowe » Young X-Men » Young X-Men #11

Young X-Men #11

Young X-Men #11

"End Of Days" - part 1: "Ashes To Ashes"

Postacie
Zapowiedź

Dust umiera. Od czasu, kiedy została zamieniona w szkło (w numerze #3) nic nie jest takie, jak być powinno. Dlaczego dziewczyna sądzi, iż Pierce może rozumieć, co się dzieje?

Cytat

Wolverine: "Y'know what I like about you, Pierce? You're one'a the few people I can kill more than once."

Streszczenie

Katedra Łaski. Young X-Men trenują w sali ćwiczeń. Z pokoju kontrolnego obserwują ich Sunspot, Moonstar i Ink, który nie bierze udziału w akcji, ponieważ Roberto i Dani nie chcą ryzykować jakichś nieprzewidzianych zdarzeń związanych z nowymi zdolnościami Erica. Nagle słyszą krzyk Dust, która po chwili pada nieprzytomna. Moonstar zatrzymuje program treningowy i wszyscy spieszą zobaczyć, co się stało z Soorayą. Dziewczyna mówi, że jest tylko zmęczona, ale widać po jej twarzy, że zaczyna zmieniać się w szkło.

Cela Donalda Pierce’a w Marin Headlands. Po piętnastu minutach milczenia cyborg pyta się Dust, czy podjęła decyzję co do pomocy w jego uwolnieniu w zamian za uratowanie jej życia. Aby jej pomóc, przypomina jej, że i tak jest tu przetrzymywany nielegalnie, a poza tym, jego ucieczka jest kwestią czasu, więc jeżeli mu pomoże w tym, co jest nieuniknione, to przynajmniej będzie miała z tego też coś dla siebie.

Kilkadziesiąt lat w przyszłości. Wolverine, Graymalkin, Anole i Emma Frost używająca pseudonimu Diamondheart walczą z najnowszymi Sentinelami. Jonas dziwi się, że skoro na Ziemi zostało już tylko sześcioro mutantów, komuś chciało się tworzyć roboty do polowania na nich. Emma mówi, że Donald Pierce z pewnością nie chce, aby umarli ze starości, i chce przyczynić się do ich śmierci. Pokonawszy Sentinele, X-Men wracają do domu mieszczącego się na niepodległej wyspie Xavierze. Emma woła Inka, ale Logan przypomina jej, że chory Eric od dawna nic nie mówi.

Laboratorium Beasta. Hank wyjaśnia Cyclopsowi, Moonstar i Sunspotowi, że komórki Dust rozpadają się i nic na to nie może poradzić. Nie powiedział tego wcześniej, ponieważ Sooraya go o to poprosiła, a obowiązuje go tajemnica lekarska. Nagle rozlega się alarm dochodzący z celi Pierce’a.

Zmierzając do hangaru, Dust tłumaczy, że wyłączyła zabezpieczenia, ale z pewnością system potrafi namierzać cyborga i dlatego włączył się alarm. Sooraya przypomina mu, że Pierce nie uruchomi żadnego samolotu bez jej pomocy, więc jeżeli chce ją zdradzić, to jeszcze nie teraz. Para dociera do hangaru, ale tam czekają na nich Cyclops, Beast, Wolverine, Sunspot i Moonstar. Dust przeprasza ich, ale mówi, że nie miała wyjścia. Hank mówi, że wciąż próbuje znaleźć lekarstwo, na co Pierce, że gdyby potrafił, to już by mu się udało, więc lepiej będzie dla Soorayi, jeżeli ucieknie z nim. Dust przyznaje, że Pierce jest jej ostatnią szansą, ale pomimo to nie ma zamiaru walczyć ze swoimi przyjaciółmi. Sooraya zmienia się w strumień piasku i z całej siły uderza cyborga w twarz, niszcząc mu skórę. Ten wściekły obiecuje, że to ostatni raz, kiedy to zrobiła [pierwszy był w Young X-Men #5], i atakuje X-Men. Dziewczyna tymczasem pada osłabiona w ramiona Dani.

Przyszłość. Wolverine wyczuwa obecność szóstego z żyjących mutantów, kobiety, której od dawna nie widział. Ona mówi mu, że wie, po co przyszła, i może spróbować uciekać. Logan stwierdza, że to nie ma sensu i jest gotowy, ale chciałby wiedzieć, dlaczego zginie. Kobieta odpowiada, że X-Men zabili ją, a Wolverine poprawia ją, że tylko pozwolili jej umrzeć. Dla niej to jednak to samo i po chwili z Logana pozostaje jedynie adamantowy szkielet.

Katedra Łaski. Cipher powiadamia resztę Young X-Men o sytuacji w Marin Headlands. Drużyna wsiada do samolotu, zmierza do bazy X-Men i dostając się przez dach hangaru przyłączają się do walki. Nagle Dani krzyczy, że Dust nie żyje.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Young X-Men #11 Young X-Men #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.