Avalon » Serie komiksowe » War Of Kings » War Of Kings #1

War Of Kings #1

Postacie
Zapowiedź

Po zakończeniu Inwazji Skrullów Black Bolt prowadzi Inhumans ku przywróceniu potęgi ich królestwu. Nie jest to spokojna droga, zwłaszcza, że na jej środku staje imperium Shi'Ar i jego szalony władca, Vulcan.

Cytat

Gladiator: "Ehs'Tyl, by the way, is a Shi'Ar word that means literally 'bursting cranium'. Headshot, if you will."

Streszczenie

Starjammer przecina kosmiczną pustkę, pędząc z prędkością nadświetlną, by umknąć ścigającemu go krążownikowi Shi'Ar. Havok próbuje nawiązać kontakt z dowództwem Kree, prosząc o otwarcie dla nich bariery oddzielającej imperium od reszty wszechświata, jednak nie może doczekać się odpowiedzi. Dowódca krążownika zdołał już namierzyć uciekinierów i wydaje rozkaz zniszczenia statku. Ponieważ prośby Alexa pozostają bez odpowiedzi, Lorna zabiera głos i powołując się na pokrewieństwo z Quicksilverem, żąda, by umożliwiono jej wstęp na królewskie wesele. Kilka sekund później, w barierze otwiera się niewielki przesmyk, umożliwiając przelot Starjammerowi, jednak ścigający go niszczyciel nie jest w stanie się w nim zmieścić i rozbija się o zaporę.

 

Jakiś czas później, Hala. Polaris rozmawia z Crystal podczas przygotowań do ceremonii. Nie potrafi zrozumieć, dlaczego zgodziła się wyjść za Ronana, a argumenty, że Inhumans chcą zająć należne im miejsce w elicie i objąć władzę nad Kree, nie przemawiają do niej. Twierdzi też, że jeśli tylko wystawią nosy poza swoją barierę ochronną, Shi'Ar będą pierwszymi, którzy staną im na drodze. Crystal odpowiada, że nie zna planów Black Bolta, a jeśli chodzi o małżeństwo z Ronanem, to ma ono wyłącznie charakter polityczny, bo nic do niego nie czuje. Słowa te słyszy przyszły pan młody, który stoi pod balkonem z kwiatami, a teraz oddala się, najwyraźniej nimi dotknięty. Crystal zauważa także, że przybycie Lilandry ze Starjammers może wywołać pewne napięcia.

 

A skoro o tym mowa, to Lilandra właśnie staje przed Black Boltem, prosząc o azyl w jego imperium. Maximus od razu ostrzega, że to ściągnie im na głowy tego psychopatę Vulcana, ale Medusa przywołuje go do porządku, przypominając, kto ma prawo przemawiać w imieniu władcy. Lilandra twierdzi, że niezależnie od tego, co postanowią w jej sprawie, konflikt z Shi'Ar jest tylko kwestią czasu, bo Vulcan nie zaprzestanie swoich podbojów. Medusa dumnie zauważa, że jego osławiona Gwardia Imperialna nigdy nie spotkała się z elitą Inhumans.

 

Tymczasem. Vulcan dokonuje inspekcji Gwardii Imperialnej, która została postawiona w stan gotowości w pełnym składzie. Towarzyszący mu Gladiator skwapliwie stara się ukryć niechęć do imperatora, podkreślając na każdym kroku swoją lojalność wobec imperium, niezależnie od tego, kto jest u władzy. Vulcan jest zadowolony z wyniku inspekcji oraz swojego weselnego prezentu dla władców Kree.

 

Królewskie wesele odbywa się tradycyjnie w pałacu wyrzeźbionym w lodowcu Gon-Ket. Goście zjechali się ze wszystkich zakątków wszechświata, choć zauważalny jest brak oficjalnej reprezentacji Shi'Ar. Jednak w czasie gdy Black Bolt prowadzi siostrę do ołtarza, w odległej stolicy plan Vulcan zostaje wcielony w życie, gdy zmiennokształtny sabotażysta wysadza się w wieży kontrolującej działanie zapory. Błysk towarzyszący jej opadnięciu widoczny jest w lodowym pałacu i zakłóca przebieg ceremonii. Niemal natychmiast Marvel Girl wyczuwa zagrożenie i sygnał teleportacji, a kilka sekund później z nieba spada desant Imperialnej Gwardii Shi'Ar.

 

W tym samym czasie, na granicy imperium. Flota Shi'Ar przygotowuje się do ataku na najbardziej zewnętrzne kolonie Kree. Vulcan jest raczej znudzony taktyczną stroną inwazji, dopóki nie słyszy, że któryś z dowódców prosi o pozwolenie na użycie nega-bomb. Ponieważ jego admirał uważa tę broń za zbyt okrutną, rozkazuje użyć jej jak najwięcej.

 

Gladiator przewodzi osobiście manewrowi Ehs'Tyl, którego nazwa oznacza tyle co strzał w głowę. Jego armia bez problemu niszczy roboty Sentry strzegące zamku i przebija się przez pierwszą linię obrony. Pewnym zaskoczeniem jest dla nich nowa broń kumulująca siłę głosu Black Bolta i w wyniku zaskoczenia tracą kilku członków. Do boju stają Starjammers i królewska rodzina Inhumans. Black Bolt osobiście atakuje Gladiatora, ale ten ma do pomocy White Noise, która potrafi zniwelować każdy efekt dźwiękowy. Zaskoczony władca Inhumans zostaje powalony, a wraz z jego upadkiem zapada się cały lodowy pałac. Próbujący przyjść mu z pomocą Gorgon traci nogę w wyniku podstępnego ataku od tyłu. Niedaleko, Ch'od stara się chronić Lilandrę, ale gdy odpiera intruzów, ta zostaje uprowadzona przez Mentora, który natychmiast teleportuje się z nią w nieznane. Ch'od próbuje chwycić ją w ostatniej chwili, ale zamykający się portal obcina mu dłoń. Crystal zostaje zaatakowana przez Starbolta, a gdy Ronan próbuje przyjść jej z odsieczą, zostaje zmiażdżony przez Titana. Gdy nikt już prawie nie stawia oporu, Gladiator oświadcza, że zrobili swoje, i wzywa Gwardię do odwrotu. Pokonani powoli podnoszą się z pobojowiska, opatrując rannych i opłakując zabitych. W samym środku masakry Medusa w imieniu Black Bolta wykrzykuje obietnicę zemsty i ogłasza wojnę z Shi'Ar.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

War Of Kings #1 War Of Kings #1 War Of Kings #1 War Of Kings #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.