Avalon » Serie komiksowe » War Of Kings » War Of Kings #3

War Of Kings #3

War Of Kings #3

"The Head That Wears The Crown"

Postacie
Zapowiedź

Vulcan rozpoczyna wojnę na całego. Jaki wpływ na wydarzenia będą mieli Crystal i Gladiator?

Cytat

Smasher: "Accessing hyper-strength upload from my exospecs."

Drax, uderzając go w twarz: "Accessing fist."

Streszczenie

Gdy Vulcan szykuje się do zabicia Lilandry, Gladiator mimo wątpliwości nie sprzeciwia się. Na drodze staje mu jednak admirał Ka'Ardum, który narażając się na gniew imperatora próbuje przekonać go, że śmierć jego rywalki do tronu pogorszy tylko sprawy. Vulcan wpada w furię, ale gdy słyszy, że śmierć Lilandry uczyni jej męczennicę, zachwieje równowagą sił w imperium i otworzy drogę do tronu uzurpatorom, uspokaja się. Pyta o zdanie Gladiatora, a gdy ten staje po stronie admirała, zgadza się wstrzymać egzekucję... do czasu publicznego procesu w świecie tronowym, podczas którego Lilandra ma zostać zniesławiona i skazana na śmierć. Rozkazuje Gladiatorowi eskortować ją na Chandilar, a admirała zaprasza na naradę wojenną. Kallark znów pogrąża się w wątpliwościach co do swojej służby.

 

Crystal siedzi przy łóżku Ronana, czytając mu raporty z pola bitwy. Nie są zbyt optymistyczne, ale zapewnia, że siły Kree są na dobrej drodze do wyparcia floty inwazyjnej. Ronan niespodziewanie pyta, czy zanim zaatakowała Gwardia Imperialna, ich zaślubiny zostały pomyślnie zakończone, a ona potwierdza, że zgodnie z prawem są małżeństwem. On dziękuje za wszystko, co zrobiła w ciągu ostatnich dni dla jego ludzi i pyta, czy prace nad Programem Podniesienia posuwają się zgodnie z planem, jednak nie dostaje konkretnej odpowiedzi.

 

W drodze powrotnej do Attilanu, Crystal wspomina rozmowę, jaką rodzina królewska odbyła z Ronanem tuż po swoim przybyciu. W zamian za lojalność, przedstawili mu opracowany przez Black Bolta i Maximusa projekt wyrwania Kree z ewolucyjnej stagnacji za pomocą terrigenezy, który nazwali Programem Podniesienia. Ponieważ rządzący Kree od dawna zdawali sobie sprawę z faktu, że ich rasa zabrnęła w ewolucyjny ślepy zaułek i z czasem doprowadzi to do ich wymarcia, Ronan z entuzjazmem przyjął propozycję i przysiągł wierność nowemu władcy imperium. Gdy Crystal dociera na miejsce, próbuje zagadnąć Maximusa o postęp prac nad projektem, ale ten jest teraz zajęty pracami nad nową bronią. Karnak jednak znajduje czas, by wyjaśnić jej, że projekt został tymczasowo wstrzymany, ponieważ pierwsze testy wykazały, że Kree są niewrażliwi na działanie Terigenu. W tym momencie zjawia się Medusa, która mówi, że jedyne co mogą zrobić dla Kree, to otoczyć ich opieką i zapewnić dobre rządy, ale Crystal sprzeciwia się sprowadzaniu ich do roli Alpha Prymitywów. Medusa zapewnia, że nie to miała na myśli i mówi, że zajmą się problemem po zakończeniu wojny, lecz jej siostra zauważa, że zawsze będą jakieś konflikty i ktoś, kto sprzeciwi się ich władzy, a na to Maximus rzuca komentarzem, że jeśli nie będą mogli ich pokonać, przyłączą się do nich i zmienią. Medusa każe mu zamilknąć, a Crystal odsyła do Black Bolta, który czeka na jej raport. Ta posłusznie udaje się do sali tronowej i na wstępie mówi, że martwi się, czy na pewno działają dla dobra Kree. Spojrzenie Black Bolta zasmuca ją.

 

Podczas uzupełniania paliwa, członkowie Gwardii Imperialnej uważnie obserwują Lilandrę. Nowy Smasher ciągle gada o tym, jak dumny jest ze swojej roli i wdzięczny za nią, ale Gladiator ucisza go uwagą, by postarał się nie zawieść imperatora, to dłużej pożyje. Nagle rozlega się alarm zbliżeniowy, a z przelatującego ścigacza na pokład teleportują się Starjammers. Havok natychmiast wdaje się w walkę z Gladiatorem, a gdy ten przypomina o ich wcześniejszej porażce oświadcza, że tym razem przybyli ze wsparciem. W tym momencie, do bitwy właczają się Guardians Of The Galaxy. Rocket Raccoon dokładnie opisuje swoje kwantowe działo, stworzone specjalnie do walki ze Strontianami i natychmiast strzela do Gladiatora, powalając go na kolana. Electron z łatwością pokonuje Corvusa, przygniatając go własnym mieczem, jednak sam zostaje powalony przez Groota, który jest niewrażliwy na jego magnetyczne zdolności. Plutonia próbuje wyeliminować Majora Victory fazując przez niego, jednak pod kostiumem zastaje coś, co sprawia, że doznaje szoku. Smasher szykuje się do uruchomienia swojej zaawansowanej technologii, lecz zatrzymuje się w locie na pięści Draxa. Korzystając ze zdobytej przewagi, Starjammers uwalniają Lilandrę, lecz w tym momencie Gladiator zdaje sobie sprawę, że coś jest nie tak z działającą na niego energią i odkrywa, że tak naprawdę jest to telepatyczny atak Marvel Girl, a Rocket zamiast działa dzierży zwykłego mopa. Gdy odzyskuje pewność siebie, a iluzja rozwiewa się, przyparty do muru szop próbuje zamydlić mu oczy swoim miękkim futerkiem, ale Gladiator skupia się na Lilandrze i rusza ku niej, taranując wszystkich po drodze. Po chwili staje przed Lilandrą, a ta pyta czy zamierza ją zabić i czy tak naprawdę służy Vulcanowi, czy Shi'Ar. Gdy zjawia się Smasher z dodatkowym oddziałem i zamierza zawlec ją z powrotem do celi, Gladiator odstrzeliwuje mu głowę promieniem optycznym i oświadcza, że jest wierny prawowitej cesarzowej Shi'Ar.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

War Of Kings #3 War Of Kings #3 War Of Kings #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.