Avalon » Serie komiksowe » Captain Britain and MI: 13 » Captain Britain and MI: 13 #13

Captain Britain and MI: 13 #13

Captain Britain and MI: 13 #13

"Vampire State" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Zdrada goni zdradę, Spitfire dostaje ofertę przyłączenia się do wampirów Draculi, a Pete Wisdom dwoi się i troi, aby utrzymać swoich ludzi przy życiu.

Cytat

Pete Wisdom (po tym, jak Norman Osborn odmówił udzielenia mu pomocy): "Brilliant. Nothing. Except the %#@&%#$ Green Goblin thinks I'm a bit like him."

Streszczenie

Oxfordshire. Po zniszczeniu przez Draculę czaszki Quincy’ego Harkera pozostałe przy życiu wampiry wycofują się. Pete Wisdom zastanawia się, jak udało się im wejść do środka nie będąc zaproszonymi. Diana Hetherington podejrzewa, że wampiry czekały w ukryciu przed domem i słyszały, jak zapraszała przybyszów do siebie: to oznacza, że są one bardzo sprytne i ma nadzieję, że bohaterowie dorównają im na tym polu.

Księżyc. Dracula przeprowadza ostatnie przygotowania przed wyruszeniem floty latających okrętów do Anglii. Ponieważ podróż ma trwać dwa dni, każe zabrać na pokłady świeżo przemienionych ludzi, którzy akurat zmienią się w wampiry i zasilą jego szeregi. Spitfire prosi go, aby nie atakował Anglii, ale Dracula mówi jej, że wkrótce przestanie jej zależeć na ludziach. Zostawia Kapitana Fate’a, aby dokończył przygotowania, a sam udaje się do swojej kwatery, by dopracować ostatnią część inwazji.

Kwatera MI13. Na zebranie grupy Wisdoma przychodzi Union Jack, który jest niezadowolony z ich dotychczasowych działań, które uważa za porażkę. Alistaire Stuart i Blade uspokajają go mówiąc, że jeszcze nie wszystko jest stracone, ale Chapman obwinia tego ostatniego o całą sytuację, ponieważ to on doprowadził do przywrócenia do życia wszystkich wampirów oraz porwania ojca Faizy i Spitfire. Brooks wścieka się i atakuje Joe, a Pete próbuje ich rozdzielić. Hussain jest smutna, ponieważ posiada Excalibur, a nie może w żaden sposób pomóc ojcu. Brian również nie jest w najlepszym nastroju, ponieważ poprzednie starcie pokazało, że Dracula wie, jaka jest natura jego obecnych zdolności i obawia się, że w trakcie następnych walk może być bezużyteczny. Nagle rozlega się alarm ostrzegający o zbliżających się niezidentyfikowanych obiektach. Alistaire jest pewny, że to wampiry.

Później. Wisdom naradza się z szefami MI5 i MI6. Annabel Warner uważa, że nie uda się powstrzymać floty Draculi zanim dotrze do Anglii, ponieważ Chińczycy blokują działania w przestrzeni między Ziemią a Księżycem. Clive Reston mówi, że wieści o niebezpieczeństwie zostaną przekazane obywatelom dzisiaj i ma nadzieję, że zamiast paniki będzie mieć miejsce opór przeciwko wampirom, ale obawia się, że ofiary będą liczne. Pete próbuje zdobyć pomoc z zagranicy, ale na razie bezskutecznie. W końcu udaje mu się skontaktować z Normanem Osbornem, ale ten mówi mu jedynie, że nie może z nim współpracować, ponieważ wiążą go międzynarodowe umowy. Chwilę później pojawia się wizja Scarlet Witch, która przekazuje wiadomość od Hanka Pyma: Wielka Brytania została odcięta magiczną barierą od reszty świata.

Statek Draculi. Vlad cieszy się, że bariera Lilith jest skuteczna i dziwi się, że Scarlet Witch nie zamierza próbować jej przerwać. Gdzie indziej, Spitfire wreszcie ulega swojej wampirze naturze, co niezmiernie cieszy jej syna. Jacqueline wie, że przyszła pora, aby odegrała swoją rolę w planie Draculi i kontaktuje się z MI13.

Gdzieś nad Anglią. Kapitan Britain próbuje przerwać barierę. Jest pewny, że udałoby mu się to, ale nie mógłby jej zniszczyć całkowicie, a gdyby się przebił na drugą stronę, nie zdołałby wrócić. Uważa, że została stworzona ona z myślą o nim. Pete zawiadamia Briana o wiadomości od Spitfire. Braddock spotyka się z resztą grupy w wyznaczonym miejscu, gdzie Blade mówi, że Jacqueline brzmiała jak wampir i jeżeli rzeczywiście została przemieniona całkowicie, to zgodnie z jej życzeniem ma ją zabić i ma nadzieję, że nikt nie będzie próbował go powstrzymać. Po chwili Spitfire ląduje, a Eric i Brian wyczuwają, że kobieta jest chroniona przed słońcem przez magię. Nagle pojawia się cały oddział wampirów, którzy otaczają bohaterów. Wisdom wzywa wsparcie lotnicze, które zrzuca na przeciwników ładunki z wodą święconą. Jacqueline w odpowiedzi zawiadamia Lilith, która niszczy pojazdy wystrzałem energii. Spitfire mówi, że z każdą godziną coraz więcej wampirów pojawia się w Anglii, co wystarczy do pokonania ich, nawet jeżeli Dracula z głównymi siłami jeszcze nie przybył. Pete decyduje, że skoro Jacqueline tymczasowo dowodzi, to po jej pokonaniu odziały wampirów nie będą tak efektywne. Nie czekając na decyzję pozostałych, Faiza prosi Black Knighta o uratowanie jej ojca, a sama z Excaliburem w dłoni zaczyna przedzierać się przez przeciwników w stronę Spitfire. Ta jednak nie daje jej szans, wyrywając jej krtań. Widząc to, Dane wpada w szał, a Pete każe Kapitanowi zabrać Blade’a w bezpieczne miejsce. Brian chwyta Erica i chce odlecieć, kiedy zostaje trafiony przez Lilith kolejnym wystrzałem energii.

Budynek Parlamentu, później. Zakapturzona postać przedstawia stojącemu pośród ciał posłów Draculi raport z walki. Mówi, że Faiza Hussain została zabita przez Spitfire, a Kapitan Britain wyrzucony przez Lilith poza barierę bez możliwości powrotu. Po skończeniu bitwy znaleziono ciało Wisdoma oraz bezkształtną masę, która najprawdopodobniej była kiedyś Black Knightem. Pozostał tylko Blade, który ukrywa się gdzieś na północnych terenach kraju, które nie zostały jeszcze podbite. Według szacunków zajmie to jeszcze sześć tygodni, ale już teraz można uznać, że Dracula zwyciężył.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Captain Britain and MI: 13 #13 Captain Britain and MI: 13 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.