Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 4 » Nova vol. 4 #26

Nova vol. 4 #26

Nova vol. 4 #26

"Saving Private Robbie"

Postacie
Zapowiedź

Rich Rider znów ma moc Novy i wyrusza w sam środek Wojny Królów, aby uratować oddział centurionów Korpusu, wśród których jest jego brat, Robbie.

Cytat

Strontian: "I serve at the pleasure of emperor Vulcan, and he has personally sent me to greet you. His message begins: 'Lord, Ravenous, I commend you. Kudos. Your hosts have succeeded in denying my advance. I have, therefore, no choice but to cripple the ceded territories by means of Esh'Tyl, or Decapitation Strike. I have sent Strontian to perform this. She is quite something. Your death will be magnificent. Hugs and Kissem, Vulcan.' Or something to that effect."

Streszczenie

Oddział Nova Corps, walczący na Kaiphas został otoczony i potrzebuje posiłków. Tre Owens rozpaczliwie próbuje połączyć się z Worldmindem, ale ten nie odpowiada już od półtorej godziny, a w tym czasie straty rosną. Nagły atak zabija kolejnego centuriona. Teraz Lindy Nolan próbuje się połączyć z Worldmindem, relacjonując w skrócie ostatnie sześć godzin walki, w czasie których misja rozpoznawcza zmieniła się w piekło, gdy Shi'Ar zaczęli zrzucać na planetę Nega-Bomby, a później pojawiły się krążowniki i Gwardia Imperialna. W tej chwili cały oddział prosi tylko o możliwość odwrotu, ale odpowiada im cisza. Przerywa ją nagły atak Warstar - duetu wojowników Gwardii Imperialnej - jednak zanim zdążą wyrządzić poważniejsze szkody, potężna salwa promieni grawimetrycznych zmiata ich obu. Richard Rider - Nova Prime - każe im lecieć za sobą i uważać. Sam obiecuje zająć się wiszącym nad planetą krążownikiem Ionclad, który taranuje w odwecie za śmierć centurionów.

 

Gdy wracają na Nu-Xandar, centurioni znają już szczegóły ostatnich wydarzeń z relacji Richarda i przyjmują je - a zwłaszcza fragment o kontroli umysłów - z mieszanymi uczuciami. Największą niespodzianką jest jednak fakt, że Worldmind został zresetowany i posiada teraz osobowość Ko-Rel. Zapytany o ciąg dalszy, Rider wyjaśnia, że zamierzają wycofać wszystkich centurionów i odesłać ich na Ziemię, jednak Tre i Lindy zgodnie oświadczają, że chcą zostać i pomóc. Worldmind zgadza się, więc i Richard ochoczo przyjmuje ich propozycję. W centrum dowodzenia czekają na niego jednak złe wieści, bo Irani wciąż nie może zlokalizować najmniejszego śladu Robbiego i wyraźnie zadręcza się tym, że pozwoliła mu odejść. Wiedząc tylko, że jego brat udał się w kierunku Nil-Rast i słuchając spekulacji na temat masakry centurionów przez Imperialną Gwardię po kapitulacji Tarcela, Richard postanawia osobiście zająć się tą sprawą. Zabiera ze sobą Irani i Morrowa, a dowodzenie przekazuje tymczasowo Fraktur.

 

Po przejściu przez portal podprzestrzenny, szybko docierają do Nil-Rast. Urocza osobowość Ko-Rel wykorzystuje okazję, by pognębić Richarda wspomnieniami ich walki i jej śmierci z rąk opanowanej przez Phalanx Gamory [Nova vol.4 #6 - Gil], która miała miejsce właśnie tutaj. Morrow przekazuje najnowsze informacje o odbiciu kolonii przez oddziały specjalne Kree, a już po chwili zostają ostrzeleni właśnie przez nie. Nova Prime próbuje załatwić to dyplomatycznie, ale Tryton i jego ludzie nie zamierzają tolerować żadnych intruzów i dopiero interwencja Ra-Venn, która poręcza za Richarda, skłania ich do złożenia broni. Od niej dowiadują się o szczegółach desantu, po czym zostają zabrani do ambulatorium, gdzie zebrano wszystkich, którzy ocaleli. Wśród nich Richard znajduje uszkodzonego Ubita, ale ten nie potrafi powiedzieć, co stało się po przybyciu na planetę, bo jego pamięć krótkotrwałą została uszkodzona. Chwilę później, zjawia się Triton oświadczając, że jest coś, co powinni zobaczyć. Tym czymś okazuje się być stos hełmów, pozostałych po zamordowanych centurionach.

 

Tymczasem, na otoczonym przez flotę Shi'Ar Kree-Lar, Ravenous rozważa możliwość zawarcia sojuszu z Kree przeciwko najeźdźcom, błyskawicznie zajmującym jego terytoria. Jego doradca twierdzi jednak, że to zbyt pochopna decyzja, bo siły Shi'Ar są wyczerpane i w ciągu doby szala zwycięstwa przechyli się na ich stronę. Nagle, coś przebija się przez ścianę twierdzy, zabija doradcę i atakuje samego Ravenousa. Napastnikiem okazuje się Strontian, która przekazuje sponiewieranemu Ravenousowi wyrok śmierci, wydany przez Vulcana. Jej pierwsze uderzenie nie przynosi efektu i zachęca władcę planety do kontrataku, który jednak błyskawicznie zostaje odparty. Strontian stwierdza, że chciała się pobawić ofiarą i dopiero teraz zamierza wykonać wyrok. W tym momencie, uderzenie promieni grawimetrycznych przygniata ją do ziemi - centurion Robert Rider przybył, by aresztować ją za zbrodnie wojenne.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Nova vol. 4 #26 Nova vol. 4 #26 Nova vol. 4 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.