Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: The List - Daredevil » Dark Reign: The List - Daredevil

Dark Reign: The List - Daredevil

Postacie
Zapowiedź

Po wydarzeniach z Daredevila #500 Norman Osborn zwraca swoją uwagę na Hell's Kitchen i wysyła Bullseye'a z misją zabicia Matta Murdocka.

Streszczenie

Matt jest oprowadzany po wieżowcu The Hand. Jest to centrum ich międzynarodowych legalnych przedsięwzięć. Na spotkaniu zarządu jest zapoznawany z wynikami finansowymi. Daredevil jest pod wrażeniem ogromu przedsięwzięcia. Po tym spotkaniu Murdock nie chce więcej czekać. Jest gotowy na przejście prób oraz inicjacji.

W Brooklynie, w ciemnej alejce, detektyw Kurtz czeka na swojego informatora. Ten jednak się nie pojawia, a w zamian przyjeżdżają dwaj inni policjanci. Byli oskarżeni o nadużywanie przemocy, dopóki nie pojawił się Norman Osborn i nie wprowadził swojej polityki zera tolerancji. Mają oni teraz pretensje do kolegi, że ten ich oczernia i niedługo ma zeznawać przeciwko nim w sądzie. W tym momencie z samochodu wychodzi sędzia, który mówi wprost. Albo policjant się zamknie, albo pożegna się z życiem. Nagle pojawia się tajemnicza postać wyglądająca jak ninja, która sieka skorumpowanych stróżów prawa na kawałki. Następnego dnia Norman wzywa do siebie Lestera. Przedstawia mu historię, która zajmuje dzisiaj wszystkie media - sędzia oraz dwóch policjantów zostali zarżnięci. To wyzwanie rzucone jego rządom, które musi zostać podjęte. Osborn jest prawem i każdy, kto go nie przestrzega, jest jego wrogiem. Bullseye pierwotnie olewa sprawę. To zadanie dla policji, a nie Avengers. Zmienia jednak zdanie, kiedy dowiaduje się, że stoi za tym Daredevil. Ślady na miejscu zbrodni wskazują na robotę ninja, a według najnowszych doniesień obecnie The Hand przewodzi właśnie ten bohater. Matt przesłał im wiadomość i Osborn ma zamiar na nią odpowiedzieć. Murdock właśnie znalazł się na jego liście i Lester ma go zabić. Hawkeye wraca do swojej kwatery śpiewając ze szczęścia. Podchodzi do szafy i wyjmuje pudełko z jego starym strojem przestępcy.

W nocy, w nieznanej lokalizacji, Daredevil wisi związany łańcuchami. Mimo wielu tortur, jakim został poddany, nie krzyczy. Tym samym przeszedł próbę tortur i zostaje uwolniony. Ledwo trzyma pion, ale zostaje poddany następnemu testowi. Ma zabić czempiona Hand, zanim on zabije jego. Matt odmawia zabijania i czeka, aż przeciwnik zada cios. Zanim do tego dochodzi, ninja pada martwy, z ostrzem wbitym w podstawę czaszki. To Bullseye postanowił wpaść na imprezę. W dodatku nie jest sam, gdyż po chwili przez dach do środka wpadają agenci H.A.M.M.E.R.. Lester i Murdock prowadzą korespondencyjny pojedynek, wymieniając przy okazji złośliwości. Kiedy ninja zaczynają przełamywać przeciwników, Bullseye łapie drabinkę rzuconą z helikoptera i ucieka. Daredevil nie zamierza pozwolić mu uciec. Rzuca swoją laską, która zaczepia o drabinkę, i rusza w pogoń.

W Hell's Kitchen trwa strajk okupacyjny w jednym z budynków. Mieszkańcy budynku nie chcą poddać się eksmisji zarządzonej przez Osborna. Na ziemi policja próbuje z nimi negocjować. Nagle nad budynek nadlatuje śmigłowiec z uczepionymi do niego Bullseyem i Deredevilem. Lester mieczem przecina drabinkę i bohater spada na dach okupowanego budynku. Zabójca specjalnie wybrał to miejsce, ponieważ chciał mieć w pobliżu dużo niewinnych osób. Matt wypomina przeciwnikowi wszystkie poprzednie starcia, stwierdzając, że zawsze wygrywa. Właśnie dlatego tym razem szaleniec nie chce walczyć. Chciał tylko sprowadzić Śmiałka do tego budynku pełnego protestantów z jego ukochanej dzielnicy. W tym momencie Bullseye wyciąga detonator i naciska go. Cały budynek wali się, a podmuch nokautuje bohatera, który bezwładnie spada na ziemię.

Całą akcję z dystansu obserwuje tajemniczy wojownik, który zabił policjantów i sędziego. Następnie po dachach udaje się do swojej kryjówki. Okazuje się, że to Lady Bullseye, która spotyka się właśnie z Kingpinem. Kobieta nie widziała ciała herosa, więc muszą przyjąć, że ciągle żyje. Liczyli na więcej, ale mimo wszystko rozgrywka toczy się według ich planu.

Na miejscu katastrofy strażacy wygrzebują ciała z gruzowiska. To istna masakra. Z dachu obserwuje to Daredevil wraz z White Tiger, Black Tarantulą oraz wojownikami Hand. Ci ludzie zginęli z powodu Matta. W momencie, kiedy Osborn objął władzę, zasady gry zostały zmienione. Czas wysłać wiadomość.

Autor: Spell

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.