Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man vol. 2 » Web of Spider-Man vol. 2 #2

Web of Spider-Man vol. 2 #2

Postacie
Zapowiedź

W związku z tym, że Electro pojawi się w Amazingu w ramach "The Gauntlet", w Web Fred Van Lente i Barry Kitson przybliżą jego początki. Dodatkowo - Spider-Girl i burmistrz Jameson.

Cytat

Max (o pochodzeniu swoich mocy): "Freak accident... Got hit by lightning... Made me some kind of human capacitor!"
Magneto: "...That's preposterous. Surely you can't believe that."

Streszczenie

Pewna deszczowa noc, dawno temu. Samochód dostawczy Stark Industries wjeżdża na małe urządzenie, które wysysa energię z akumulatora. Po chwili za furgonetką zatrzymuje się kolejny samochód, a jego kierowca wysiada i idzie w stronę vana. Pracownik firmy Starka celuje w niego ze specjalnej broni skonstruowanej przez korporację, tajemniczy osobnik wyjaśnia więc, że chciał tylko spytać, czy potrzebują pomocy. Gdy jednak tylko uzbrojony mężczyzna zwraca się do swojego kolegi, zostaje porażony prądem, a napastnik sięga po jego broń i strzela do kierowcy furgonetki.

Nieco później. Max Dillon wchodzi do domku na Staten Island, gdzie buduje sporej wielkości maszynę, i podłącza do niej skradzione nadprzewodniki Starka. Sądzi, że pomogą mu one osiągnąć moc wystarczającą, by bez problemu wytwarzać wyładowania. Następnie sam podłącza się do urządzenia i zaczyna się ładować. Nagle zauważa w pomieszczeniu inną osobę i poraża ją. Okazuje się, że był to Quicksilver, który przybył tu razem z Magneto i Scarlet Witch. Przywódca Brotherhood of Evil Mutants oświadcza, że wyczuł zakłócenie w polu elektromagnetycznym i przybył to zbadać. Dillon chce zaatakować intruza, ale Mistrz Magnetyzmu oplata go przewodami z jego własnego urządzenia i pyta, kim jest. Max wyjaśnia więc, że pewnego dnia, podczas pracy na słupie wysokiego napięcia, został porażony przez piorun i dzięki temu uzyskał nadludzkie moce. Magnus zgaduje, że błyskawica jedynie obudziła istniejący u Dillona uśpiony gen, ani ludzki, ani do końca mutancki. Mimo to proponuje mu połączenie sił – razem, władając oboma stronami elektromagnetyzmu, będą niepokonani. Wściekły, Max uwalnia się z więzów i krzyczy, że przez całe swe życie był popychadłem, ale teraz, gdy zdobył moc, role się odwróciły i nie zamierza słuchać niczyich rozkazów. Magneto stwierdza więc, że traci tylko czas i odchodzi ze swoimi podkomendnymi. Pietro stwierdza, że Dillonem może zainteresować się ich przeciwnik, Magnus go jednak uspokaja – nie zwróci na niego uwagi ani Xavier, ani nikt inny – mimo wielkiej mocy nadal pozostaje bowiem małym człowiekiem.

Następnego dnia Max wraca do swojego mieszkania, gdzie zastaje swego sponsora i bukmachera, który żąda zwrotu swoich pieniędzy. Odwiedził budynek na Staten Island, za który zapłacił, i odkrył tam tylko graciarnię, a do tego w mieszkaniu Dillona znalazł jedynie dziwaczny kostium. Domyślając się, że jego "partner w interesach" nie ma pieniędzy, postanawia uregulować dług w inny sposób i sięga po broń. Zostaje jednak porażony prądem przez rozmówcę. Sprawdzając natężenie swego pola elektrycznego Max stwierdza, że jest gotowy."Like A Fury Scorned"

Postacie:
* Spider-Girl [May Parker], Peter Parker, Mary Jane Watson-Parker
* Spider-Girl [April Parker], Fury
* Davida Kirby, Courtney Duran, Wes Collins, Gene Thompson, Simone DeSantos
* Rene DeSantos, Kaine, Darkdevil
* Don Silvio, Black Tarantula

Mayday wraca do domu, gdzie czekają już na nią rodzice. Dowiaduje się od nich, jakoby zadzwoniła do nich kilka godzin temu z informacją, że April na zawsze zniknęła z ich życia, a także, że Spider-Girl jest poszukiwana w związku z zabójstwem Gwen Reilly. Na domiar złego April nie wróciła na noc.

Znajduje się ona w kryjówce Fury, uwięziona specjalnej komorze negującej moce symbionta. Goblin Queen wyjaśnia, że to ona zabiła Gwen Reilly, a raczej Connie Fredrickson, bo tak naprawdę się nazywała, po tym, jak przestała ona być potrzebna – podobnie, jak April pozbyła się oryginalnej May, by zająć jej miejsce. Przypomina, że dziewczyna jest tylko klonem prawdziwej Mayday i że w oczach Parkerów zawsze nim pozostanie.

Gdzie indziej. Silvermane i Black Tarantula zgadzają się, że wojna gangów jest nieopłacalna i że należy ją zakończyć. LaMuerto proponuje więc, by Manfredi dołączył do niego i został jednym z jego komendantów.

Rankiem następnego dnia Mayday budzi się rześka, choć nadal obolała i pokryta sińcami po starciu z Tombstonem. Po ukryciu ich pod makijażem udaje się do kuchni, gdzie dowiaduje się, że jej wczorajszy przeciwnik został znaleziony martwy. Mówi ojcu, że nie ma pojęcia, co mogło się wydarzyć, choć w myślach stwierdza, że mogła to być sprawka April i powód, dla którego uciekła. Obiecuje też matce, że nie będzie się mieszać w wojnę gangów ani w ogóle zakładać kostiumu, przynajmniej dopóki Peter nie zbuduje jej nowych wyrzutni sieci, po czym udaje się do szkoły.

Tymczasem w swej kryjówce Fury opowiada o tym, jak i ona, i April są prawdziwymi córkami Normana Osborna, stworzonymi do zniszczenia rodziny Parkerów i odrzuconymi przez Order of the Goblin. April stwierdza, że jeśli łotrzyca chce ją zabić, to niech zrobi to teraz, ta jednak odpiera, że planuje coś dokładnie przeciwnego – powinny połączyć siły. Najpierw jednak ma coś do załatwienia.

Nad ulicami Nowego Jorku Kaine i Darkdevil obserwują limuzynę Rene DeSantosa, przywódcy nowojorskiego oddziału Order of the Goblin, który jak co dzień odwozi swoją córkę do szkoły. Tyne stwierdza, że istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś oprócz nich może go śledzić, i rzeczywiście – chwilę potem zostają oni bowiem powaleni przez atak Fury.

W szkole Mayday próbuje wmówić swoim znajomym, że jej siniaki są wynikiem meczu koszykówki. Nagle podchodzi do niej Wes, wspominając coś o wczorajszym wieczorze i wręcza jej swój numer. Nim dziewczyna jest w stanie się domyślić, o co chodzi [April podszywała się pod nią w Amazing Spider-Man Family #8 – przyp. S_O], odzywa się jej pajęczy zmysł. Widząc zbliżającą się Goblin Queen, każe swoim koleżankom schować się wraz z innymi, sama zaś udaje się "poszukać policjanta". Tymczasem Simone DeSantos wysiada z limuzyny ojca i wita się z Genem Thompsonem. W następnej chwili Fury atakuje samochód, DeSantos każe więc szoferowi uciekać jak najdalej od jego córki. Kobieta szybko dogania go i ciska autem, ten jednak zostaje złapany przez Spider-Girl. Widząc ją, Fury narzeka, że uwięziony klon ją okłamał, May domyśla się więc, że April została przez nią porwana. Bez wyrzutni sieci i z kostką nadal zwichniętą po walce z Tombstonem nie może jednak nawiązać walki z przeciwniczką i, żeby wyrównać szanse w walce, postanawia zwabić ją do jakiegoś budynku. Fury jednak, zamiast ją ścigać, ciska za Mayday jedną ze swoich bomb. Tymczasem Simone wyrywa się Gene'owi i pędzi na pomoc swojemu ojcu, a widząc to, Goblin Queen porywa ją, chcąc wykorzystać. Dziewczynę próbuje uratować Wes, ale porwany w powietrze puszcza ją i zaczyna spadać."The Irritable J. Jonah Jameson"

Postacie:
* J. Jonah Jameson
* Emil Nason

Wściekły burmistrz Jameson opuszcza zakończoną konferencję prasową, rzucając przekleństwami i zwalniając, kogo się da. Wsiada do swojej limuzyny mówiąc, jak bardzo zazdrości szoferowi, który nie ma żadnych problemów. Ten przyznaje, że wcale nie jest kierowcą burmistrza i uwalnia gaz usypiający.

Jakiś czas później Jonah budzi się związany, a jego porywacz przedstawia się jako Emil Nason. Włącza światło, ujawniając, że znajdują się w pomieszczeniu pełnym wycinków z Daily Bugle, po czym wyjaśnia, że uważa Jamesona za bohatera. Cytuje jeden z jego wstępniaków, w którym były naczelny ogłosił, że każdy posiadający siłę prędzej, czy później zacznie jej nadużywać, a Spider-Man nie jest wyjątkiem – dlatego należy go powstrzymać. I to właśnie porywacz zamierza zrobić – z pomocą Jamesona, oczywiście. Następnie prezentuje jedną z rękawic Beetle'a, którą kupił w Internecie. Jonah stwierdza, że chłopak jest szalony, ten więc odwraca się przeciw niemu mówiąc, że jeśli tak sądzi, to znaczy, że wcale nie wierzy w to, co pisał. Nagle Jameson łapie się za serce i mdleje, porywacz rzuca się mu więc na pomoc. Gdy tylko jednak rozluźnia więzy, burmistrz ujawnia, że tylko sfingował zawał, łapie rękawicę Beetle'a i wyrywa za jej pomocą kawał ściany, którym powala Nasona. Następnie przyszpila chłopaka do ściany i informuje go, że dopiero co brał udział w konferencji prasowej, przez którą znienawidził dziennikarzy, choć sam był jednym przez większość swego życia. Dzięki niemu jednak przypomniał sobie swoje priorytety i stwierdza, że tego właśnie potrzebował. Pyta swojego porywacza, czy posiada jakiś garnitur.

Następnego dnia. Burmistrz wraca do ratusza, z powrotem zatrudniając jednego ze zwolnionych pracowników i każąc mu pilnować ich nowego nabytku – Emila Nasona.

Autor: S_O

Galeria numeru

Web of Spider-Man vol. 2 #2 Web of Spider-Man vol. 2 #2 Web of Spider-Man vol. 2 #2 Web of Spider-Man vol. 2 #2 Web of Spider-Man vol. 2 #2 Web of Spider-Man vol. 2 #2 Web of Spider-Man vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.