Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: The Battle of Jericho Hill » Dark Tower: The Battle of Jericho Hill #2

Dark Tower: The Battle of Jericho Hill #2

Postacie
Zapowiedź

Pękł pierwszy z promieni! Karmazynowy Król utworzył więzienie z potężnymi esperami, którzy osłabiają podtrzymujące Wieżę (i wszystkie rzeczywistości) promienie. Gilead jest w zgliszczach, Mid-World zmierza ku upadkowi, a wszystko, co stoi pomiędzy Królem a jego celem to Roland i jego ka-tet. Najpierw muszą zająć się Farsonem.

Cytat

Roland: "Randolph, it appears your information was correct."
Randolph: "Of course it was. You have no scout more skilled than I."
Roland: "Indeed, what could surpass your talent, except perhaps your boundess modesty."

Streszczenie

Mija dziewięć lat. Każda minuta każdej godziny, kiedy Farson nadal stąpa po Świecie Pośrednim, wbija się zadrą w duszę i serce Rolanda. Ale nie na długo. Nadchodzi czas, kiedy Dobry Człowiek zostanie powstrzymany. Nie można pozwolić na dalsze osłabianie Pierścieni ani na to, by technicy Farsona reanimowali kolejne pozostawione przez Dawnych technologie.

Takie jak działo laserowe, które generał Grissom właśnie przyszedł przetestować. Naczelny technik Wurtz obiecuje, że tym razem broń zadziała. Grissom nie wierzy mu na słowo więc daje sygnał do rozpoczęcia testu. Skierowany w kierunku sympatyzującego z Rewolwerowcami więźnia laser zostaje uruchomiony. Bezimienny mężczyzna umiera z obietnicą, że tak jak on teraz, Farson będzie smażył się w piekle przez wieczność.

Egzekucję z oddali obserwuje Alain, który nie może uwierzyć, że Dawni dysponowali taką potęgą, a pomimo tego zostali zmuszeni do wycofania się. Roland, Cuthbert i Randolph, zwiadowca, który odkrył to miejsce, są zdeterminowani zniszczyć laser, zanim Farson będzie miał szansę użyć go w warunkach bojowych.

Grissom chwali postępy Wurtza, ale kiedy technik próbuje zaprezentować kolejną broń, snajperska kula przeszywa mu skronie. Generał od razu odpowiada ogniem w kierunku, z którego nadleciał pocisk, ale żaden z Rewolwerowców nie zostaje trafiony. Roland czeka jeszcze chwilę, chcąc pozwolić, by kilku z żołnierzy Farsona uciekło. Dzięki ich opowieściom, zasiana zostanie trwoga w sercach ludzi Dobrego Człowieka i nadzieja wśród uciskanych wiernych Bieli. Następnie pada rozkaz odpalenia ładunków wybuchowych. Potężna eksplozja wstrząsa gruntem, słup ognia widoczny jest z wielkich odległości. Teraz nikt nie będzie miał wątpliwości, że Rewolwerowcy zaczęli działać.

Opada kurz. Generał Grissom wychodzi ze swojego czołgu i spoglądając na zniszczenia obiecuje Rolandowi i jego sprzymierzeńcom zemstę.

Nazajutrz. Chloe próbuje namówić Randolpha, by na moment się zrelaksował i poszedł z nią i ich synem Edmundem zbierać jagody. Rewolwerowiec odmawia zejścia z posterunku i prosi tylko, by żona nie zapuszczała się poza uznane za bezpieczne tereny. Chloe wyrusza trzymając synka za pulchną rączkę.

I chociaż kobieta dotrzymuje danego mężowi słowa, nie ratuje jej to. Z zarośli wyskakuje powolny mutant i atakuje matkę z dzieckiem.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: The Battle of Jericho Hill #2 Dark Tower: The Battle of Jericho Hill #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.