Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man vol. 2 » Web of Spider-Man vol. 2 #3

Web of Spider-Man vol. 2 #3

Postacie
  • * Rhino
  • * Naukowcy
    * Rebelianci, dyktator
Zapowiedź

Rhino będzie kolejnym przeciwnikiem Spider-Mana podczas "The Gauntlet" - w tym miesiącu jednak punkt widzenia przestępcy przedstawią Fred Van Lente i Barry Kitson. Ponadto, ciąg dalszy przygód Spider-Girl oraz historia z udziałem May i Jaya Jamesonów.

Cytat

Rhino: "Hey. Geek. Don't call me stupid."
Naukowiec: "What? When I asked you to sign our release form, you put down 'pisces'! You once told us to meet you at the corner of 'walk' and 'don't walk'! I caught you studying for your blood test! Calling you stupid would be an insult to stupidity! You're a completely dim ignorant vacuous imbecilic IDIOT BRAINDEAD CRETINOUS MORON!!"

Streszczenie

Niegdyś, jedno z ogarniętych wojną domową państw Ameryki Środkowej. Wioska rebeliantów, używających jako swego symbolu czerwono-biało-zielonej flagi ze skierowaną w dół ręką dzierżącą piorun pośrodku, zostaje postawiona na nogi z powodu zbliżających się tajemniczych odgłosów. Nagle z dżungli wypada Rhino, który nic nie robiąc sobie z lecących w jego stronę pocisków w kilka chwil równa osadę z ziemią. Niedługo później z ukrycia obserwuje, jak na miejsce trafia dywizja czołgów. Z jednego z nich, ozdobionego zielono-biało-czerwoną chorągwią ze skierowaną w górę ręką dzierżącą piorun pośrodku, wychodzi miejscowy dyktator i podziwia obraz zniszczenia. Wracając do swojej tymczasowej kryjówki Aleksei wspomina, jak się tu znalazł – jego szef dał mu namiary na dwójkę naukowców zbiegłych z Rosji, którzy chcieli przetestować swój prototyp kombinezonu bojowego na człowieku, a on zgodził się, licząc na szczodrą zapłatę. Dlatego razem udali się do tego państewka, w którym naukowcy otrzymali zlecenie, i połączyli pancerz z ciałem Sytsevicha.

Gdy Rhino wraca do bazy, naukowcy już na niego czekają i wściekli informują, że zostali wynajęci właśnie przez rebeliantów. Okazuje się, że Aleksei źle odczytał mapę, a zdjęcie flagi, które miało mu pomóc zidentyfikować cel, cały czas trzymał do góry nogami. Teraz nie dość, że nie otrzymają zapłaty, to są poszukiwani przez powstańców, a wszystko przez jego głupotę. Rhino ostrzega, żeby nie nazywać go głupkiem, ale uczony go nie słucha i używa kolejnych inwektyw. Sytsevich w końcu traci cierpliwość i zabija go, po czym niszczy cały budynek.

Niedługo później w pociągu dyktatora rozlega się alarm. To Rhino szarżuje w ich stronę po torach, zamierzając tak czy inaczej wykonać zlecenie."Whom Gods Destroy"

Postacie:
* Spider-Girl [May Parker], Darkdevil, Kaine, Arthur Weadon
* Fury, Spider-Girl [April Parker], Simone DeSantos
* pan Slattery, Mary Jane Watson-Parker, Davida Kirby, Courtney Duran, Wes Collins
* Black Tarantula, Chesbro, Araña

Spider-Girl wydostaje się z płonącego budynku i widzi Fury uciekającą razem z Simone i spadającego Wesa. Przeklinając brak wyrzutni sieci, bohaterka skacze w kierunku chłopaka i łapie go w locie. Problemem pozostaje jednak lądowanie, Mayday próbuje więc spowolnić upadek najpierw skacząc po koronach drzew, a potem – przyczepiając się do ściany budynku szkoły. Udaje jej się zatrzymać na parę metrów nad ziemią, jednak przepłaca to wybitym barkiem. W następnej chwili pojawiają się przy niej Darkdevil i Kaine, który ma jej za złe, że tak ryzykowała i bez ceregieli nastawia rękę. Nagle pojawia się policja, chcąc przesłuchać Spider-Girl w związku z popełnionymi niedawno morderstwami, Reilly teleportuje się więc razem z bohaterką, Kaine zaś pokazuje funkcjonariuszowi swoją odznakę agenta federalnego. W tej sprawie jakiś czas później kontaktuje się z nim agent Weadon, klon Spider-Mana oświadcza więc, że sytuacja jest wyjątkowa – Fury zaatakowała przywódcę nowojorskiej komórki Order of the Goblin – i proponuje zapewnienie DeSantosowi "opieki" pod czujnym okiem agentów.

Jakiś czas później Mary Jane zjawia się w gabinecie dyrektora Slattery'ego. Nauczyciel stwierdza, że w związku z wydarzeniami odwołali lekcje, ale niektórzy uczniowie mogą chcieć porozmawiać z pedagogiem. Sam, wstrząśnięty niedoszłą śmiercią Wesa, zaczął się zastanawiać nad rolą super-bohaterów w społeczeństwie i patrzeć na nich milszym okiem. Po wyjściu z pokoju kobieta w myślach zgadza się ze Slatterym, stwierdzając, że świat potrzebuje ludzi takich jak May. Na korytarzu MJ spotyka grupkę znajomych córki, którzy informują ją, że nie widzieli jej od chwili ataku.

Tymczasem Spider-Girl i Darkdevil pędzą tropem Fury. Reilly stwierdza, że bohaterka jest przemęczona i kontuzjowana, radzi więc, żeby wezwać na pomoc Kaine'a lub Avengers, May stwierdza jednak, że nie mają na to czasu – musi ocalić April i Simone.

Tymczasem Fury informuje porwaną dziewczynę, że jej ojciec dowodzi komórką przestępczą, po czym usypia ją i związuje w swojej kryjówce. Przy okazji informuje uwięzioną April, że prawdziwa May nadal żyje, a słysząc to, dziewczyna podświadomie zmienia kolor swego stroju na niebieski [do tej pory używała oryginalnego, czerwono-niebieskiego deseniu – przyp. S_O]. Stwierdza też, że Mayday prędzej czy później ją znajdzie, a gdy Goblin Queen odpiera, że właśnie na to liczy, klon ujawnia, że posiada urządzenie dostrojone do pajęczego zmysłu Spider-Girl.

W swojej bazie Black Tarantula informuje Chesbro i Arañę o tym, jak poszło jego spotkanie z Don Silvio. Stwierdza, że wkrótce powinien otrzymać od niego odpowiedź – i rzeczywiście, chwilę później apartament, w którym się znajdują, eksploduje.

Tymczasem Spider-Girl traci trop Fury i załamuje się. Darkdevil stara się ją pocieszyć, ale dziewczyna odpycha go przypominając, że zawsze uważał ją za nie nadającą się do roli superherosa. Reilly próbuje ją przekonać, że stała się jedną z najlepszych bohaterek, gdy nagle odzywa się pajęczy zmysł May.

Niedługo później docierają na cmentarz, nieopodal którego znajduje się kryjówka Goblin Queen. Darkdevil nadal uważa, że powinni wezwać kogoś na pomoc, Mayday nie zamierza jednak czekać. Reilly postanawia więc pomóc jej wślizgnąć się do bazy łotrzycy i teleportuje ich oboje do wnętrza. Niestety, okazuje się, że Fury już na nich czekała, razem z uwolnioną i upodobnioną do Venoma April."Love and Marriage"

Postacie:
* May Jameson, J. Jonah Jameson Senior

Hotel na Hawajach. Dwie sprzątaczki stoją przed drzwiami apartamentu. Jedna z nich narzeka na mieszkających tam nowożeńców, którzy od trzech dni nie ruszyli się z pokoju, druga próbuje ją jednak przekonać, że młodość musi się wyszumieć. Nagle z pokoju wygląda J. Jonah Jameson Senior, prosząc, żeby się uciszyły. Następnie wraca do łóżka, gdzie czeka na niego May. Kobieta stwierdza, że woźne miały trochę racji i przypomina, że są na Hawajach – powinni nacieszyć się widokami.

Jakiś czas później państwo "młodzi" spacerują brzegiem morza. Jay znajduje śliczną muszlę, gdy jednak po nią sięga, wypada mu dysk. Przerażona May chce biec po pomoc, okazuje się jednak, że jej mąż tylko żartował. Następnie porywa on swoją żonę i wrzuca ją do oceanu, ku uciesze obserwujących sytuację plażowiczów.

Jakiś czas później. May pisze list do swojego bratanka. Opisuje wszystkie miejsca, które zwiedziła razem z Jay'em – Londyn, Rzym, Paryż. Zapewnia, że jej nowy mąż bardzo o nią dba i że dzięki niemu czuje się szczęśliwa. Porównuje go do Petera – obaj są w pewnych momentach cisi i spokojni, by w innych dowcipkować i wpadać na szalone pomysły. Tak jak teraz, gdy ni z tego, ni z owego jej mąż postanowił zabrać ją do Indii.

Nocą Jay i May odwiedzają Taj Mahal. Jonah zauważa, że z jego żoną coś jest nie tak, ta więc w końcu przyznaje, że trochę się boi. Za młodu wiele wycierpiała, ale dzięki Benowi udało jej się pozostawić to wszystko za sobą – niestety, pewnego pamiętnego dnia jej pierwszy mąż zginął. Wiele lat później poznała innego mężczyznę, Nathana Lubensky'ego, i choć próbowała się przed tym bronić, w końcu go pokochała. On też jednak zmarł. May stwierdza, że w ich wieku śmierć zawsze czai się za rogiem, Jay odpiera więc, że śmierć może zabrać każdego w każdej chwili – ludzie w ich wieku po prostu lepiej to widzą. Stwierdza jednak, że nie jest to coś złego, wręcz przeciwnie – dzięki temu lepiej wiedzą, jak cenna jest każda chwila życia – zwłaszcza teraz, gdy odnaleźli siebie.

Następnego dnia, na lotnisku. Małżeństwo jest gotowe do powrotu do domu, Jay wpada jednak na kolejny szalony pomysł – podróż do Tajlandii. May po chwili namysłu zgadza się, jej mąż sięga więc po torby. Okazuje się jednak, że nie może się wyprostować – tym razem naprawdę. May wybucha śmiechem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Web of Spider-Man vol. 2 #3 Web of Spider-Man vol. 2 #3 Web of Spider-Man vol. 2 #3 Web of Spider-Man vol. 2 #3 Web of Spider-Man vol. 2 #3 Web of Spider-Man vol. 2 #3 Web of Spider-Man vol. 2 #3 Web of Spider-Man vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.