Avalon » Serie komiksowe » Captain America Reborn: Who Will Wield The Shield? » Captain America Reborn: Who Will Wield The Shield?

Captain America Reborn: Who Will Wield The Shield?

Postacie
Zapowiedź

Steve Rogers powrócił, ale obecnym Captainem America jest Bucky Barnes który sprawdza sie w tej roli.Czy będziemy mieli dwóch Kapitanów? Czy Bucky powróci do roli Winter Soldiera? Co się stanie? Decyzje, decyzje, decyzje...

Cytat

Luke Cage na propozycję działania dwóch Captainów: "Yeah, kid. You coulde be Captain America Junior."

Streszczenie

Steve wspomina jedną z potyczek na wyspach Pacyfiku podczas II WŚ. To właśnie wojna definiuje jego i Bucky'ego. Kiedy ktoś mówi "Captain America", od razu myśli o wojnie, a nie np. o Avengers. Po zdobyciu pozycji Japończyków, Rogers wygłosił inspirującą przemowę do żołnierzy. Wieczorem w namiocie James pyta się przyjaciela, na czym polega jego sekret. W jaki sposób potrafi wyjść do żołnierzy po tym, jak pochowali swoich kolegów w błocie i brudzie i swoją przemową zainspirować ich do dalszej walki? Steve odpiera, że to element tej pracy. Miał być pierwszym z całej armii superżołnierzy. Teraz sam musi robić za całą armię. To spora odpowiedzialność, ale musi sobie dać radę.

Dzisiaj, Brooklyn. Black Widow pyta się ukochanego, co robi. James próbuje wymyślić dla siebie nowy strój. Nie ma ochoty wracać do bycia Winter Soldierem. Natalia nie rozumie, po co. Mężczyzna odpiera, że Steve wrócił i to on powinien nosić tarczę. Kobieta przekonuje, że Bucky jest równie dobrym Captainem i zasłużył na ten kostium. Barnes stwierdza, że Rogers i rola Captaina są dla siebie stworzeni. James nigdy nie chciał nosić tarczy, po prostu nie chciał, aby nosił ją ktoś inny po śmierci Steve'a. Widow odpiera, że zawsze może być dwóch Capów, tak jak kiedyś było dwóch Iron Manów. Ćwiczący obok Luke żartuje, że mógłby się nazwać Captain America Jr. Bucky nie daje się przekonać. Captain może być tylko jeden.

W swojej sypialni Steve patrzy zamyślony przez okno. Sharon pyta się go, czy od ostatnich czterech dni spał. Rogers przyznaje, że niewiele. Ciągle ma przed oczami ostatnie wydarzenia i boi się, że jak zaśnie, to znów będzie musiał przeżywać swoje życie od nowa. To, co przeżył było koszmarem i parę razy o mało nie postradał zmysłów. Agent 13 przytula ukochanego i zapewnia go, że nigdzie nie pozwoli mu odejść.

Poniżej w piwnicy Bucky dalej męczy się nad nowym kostiumem. Robi to tak naprawdę po raz pierwszy. Jego pierwotny strój dała mu armia, następny Rosjanie, a ostatni to tak naprawdę przeróbka starego projektu Wasp. Black Widow proponuje, aby porządnie pożegnać się z tarczą i wybrać się na ostatnią akcję. Podobno doszło do ucieczki z więzienia. James z chęcią przyjmuje propozycję.

Steve leży w swoim łóżku i nie może zasnąć. Sharon już dawno smacznie śpi. Musi przewietrzyć umysł. Zakłada swój strój i wychodzi. Na dachu widzi, jak Natalia i James wyruszają do akcji. Postanawia ruszyć za nimi. Po chwili dociera na miejsce, gdzie jego przyjaciele walczą z Mr. Hydem i jego ludźmi. Obstawa nie stanowi problemu i po chwili Cap-Bucky staje przed bossem. James zasłania się tarczą przed jego uderzeniem i potężnym ciosem powala przestępcę. Dzięki temu może rzutem tarczy powalić pozostałych przeciwników. Hyde podnosi się na nogi i próbuje uciec po ścianie najbliższego budynku. Na jego dachu siedzi Steve i obserwuje całą akcję. Dostrzega go James i rzuca przyjacielowi tarczę. Ten łapie ją w locie i uderza nią w przestępcę. Po akcji chce on oddać tarczę Bucky'emu, ale ten odpiera, że to była jego pożegnalna akcja jako Cap. Rogers proponuje, aby gdzieś siedli i porozmawiali.

Obaj przyjaciele przechadzaj się wzdłuż rzeki. Steve chce, aby to James był jedynym Capem. Rogers przeszedł ostatnio przez wiele i nie wie, czy jest gotów do powrotu. Bucky jest w szoku. Widział dziś przyjaciela w akcji i według niego jest on w stanie wrócić w każdej chwili. On nigdy nie chciał nosić tej tarczy. Steve prosi więc przyjaciela, aby ten zrobił to dla niego i podaje mu tarczę. Później w swoim pokoju Rogers rozbiera się i opowiada o wszystkim Agent 13. Nie mógł powiedzieć wszystkiego przyjacielowi. Nie powiedział, że widział też przyszłość. Czuje, że jeśli James nie będzie Capem to może umrzeć, i Steve jest w stanie poświęcić dla niego przyszłość, której on by chciał.

Następnego dnia Rogers czeka na spotkanie z prezydentem w Białym Domu. Po chwili sekretarka zaprasza go do gabinetu owalnego. Barack wita się z bohaterem i zapewnia, że Norman nie wie o tym spotkaniu. Nie wątpi jednak, że prędzej czy później zdobędzie on tę informację. Steve nie ma nic przeciwko. Chciał mieć tylko pewność, że będzie miał szansę na rozmowę sam na sam. Prezydent podpisuje akt ułaskawienia bohatera, ale ostrzega, że nie może tego zrobić dla pozostałych Avengers. Nie popiera aktu rejestracyjnego, ale jest on obowiązującym prawem i trzeba go przestrzegać. Rogers odpiera, że przybył w innej sprawie. Mówi, że nie jest na razie w stanie nosić tarczy, chyba, że prezydent będzie tego pragnął. Obama rozumie bohatera i ma przeczucie, że naród niedługo będzie potrzebował Rogersa w innej roli.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America Reborn: Who Will Wield The Shield? Captain America Reborn: Who Will Wield The Shield? Captain America Reborn: Who Will Wield The Shield? Captain America Reborn: Who Will Wield The Shield? Captain America Reborn: Who Will Wield The Shield? Captain America Reborn: Who Will Wield The Shield? Captain America Reborn: Who Will Wield The Shield? Captain America Reborn: Who Will Wield The Shield?

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.