Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man vol. 2 » Web of Spider-Man vol. 2 #4

Web of Spider-Man vol. 2 #4

Postacie
Zapowiedź

Zobaczcie Mysterio... wygląda na to, że potrafi oszukiwać bardziej niż przedtem - może doprowadzić Was do szaleństwa. Jako, że mistrz iluzji wraca na stronach Amazing Spider-Man, Fred van Lente oraz Barry Kitson opowiedzą wam prawdziwą historię Quentina Becka... czy może jest to kolejna iluzja? Dodatkowo w numerze Spectacular Spider-Girl, a także historia o powiązaniu Mr. Negative'a z The Gauntlet.

Cytat

Brad: "What about Reed Richards? You don't believe Reed Richars? Everybody believes Reed Richars."
Quentin: "Richards? Pffft. Same breed of phonies faked the Moon landing."

Streszczenie

Niegdyś, Magic Manse w Hollywood. Dwóch specjalistów od efektów specjalnych, Ray Bradhaus i jego były podopieczny, Quentin Beck, dyskutują na temat pojawiających się od jakiegoś czasu "cudów", ludzi obdarzonych nadludzkimi zdolnościami. Quentin stwierdza, że ich "moce" to tylko sztuczki, i to o wiele niższej jakości niż te, których dokonywał jego mistrz. Następnie zaczyna zachwalać filmy Bradhausa, tak klasyki gatunku, jak i jego ostatni film, którym pokazał nowej konkurencji w postaci twórców komputerowych efektów, że nadal dobrze się trzyma. Zwłaszcza jedna scena z tego filmu interesuje Becka – ta, w której demon chodzi po ścianie. Zachwyca się tym, jak naturalnie wtedy wyglądał i pyta, jaki był sekret tego efektu. Ray stwierdza jednak, że nie może mu zdradzić swoich tajemnic i wraca do tematu bohaterów, zapewniając, że po poznaniu jego gościa jego przyjaciel zmieni o nich zdanie. Nagle zauważa, że z ciała Becka ulatuje dziwny, zielonkawy dym, nim jest jednak w stanie cokolwiek zrobić, pada nieprzytomny. Z oparów wyłania się Quentin, ubrany w strój Mysterio. Dziękuje nieprzytomnemu przyjacielowi, że nie wspomniał o kłopotach, w jakie wpadł Beck, gdy podczas kręcenia filmu jeden z aktorów został poważnie poparzony. Choć Quentin tłumaczył, że wina stoi po stronie nieuważnego artysty, i tak został wyklęty. Dlatego teraz postanawia zacząć nową karierę – zamierza udać się do Nowego Jorku i, podszywając się pod Spider-Mana, obrobić kilka banków, by potem, jako Mysterio, złapać herosa i odebrać nagrodę. By to zrobić, musi jednak wiedzieć, na czym polegała sztuczka z demonem na ścianie, dlatego zaczyna przeszukiwać budynek. Znajduje tajne przejście i dzięki zamontowanym w kostiumie gadżetom unika pułapek, aż w końcu trafia do pomieszczenia z płonącymi świecami i pentagramem narysowanym na podłodze. Nagle zostaje zaatakowany przez potwora identycznego z tym, który pojawił się w filmie. Gdy wyrzutnia kwasu ukryta w rękawicy nie przynosi rezultatu, Quentin ucieka do korytarza, po czym unieruchamia demona za pomocą wyrzutni sieci własnej roboty. Uwięziony potwór zostaje następnie trafiony jedną z pułapek – gigantyczną strzałą – i znika. Beck stwierdza, że był to kolejny hologram i uznając, że wreszcie przerósł swego mistrza, opuszcza rezydencję.

Jakiś czas później Bradhousa budzi przybyły Doctor Strange. Wyjaśnia, że demon znów się uwolnił i że pokonał go w swojej niematerialnej postaci. Ray rozpacza nad faktem, że zdesperowany sięgnął po czarną magię i że nigdy nie był w stanie przyznać się przez Quentinem, że sztuczka, która tak go interesowała, wcale nie była sztuczką."They First Make Mad"

Postacie:
* Spider-Girl [May Parker], Darkdevil
* Fury, Spider-Girl [April Parker], Simone DeSantos
* Peter Parker, detektyw Ruiz, Agent Weadon, Kaine, Rene DeSantos
* Wes, Jimmy, Davida, Courtney
* Don Silvio, Man Mountain Marko, Black Tarantula, Araña, Chesbro

Spider-Girl ściera się z Fury, podczas gdy Darkdevil zostaje zaatakowany przez April. Gdy Reilly nazywa ją klonem, dziewczyna protestuje, powtarzając, że jest oryginalną May. Podkreśla jednak, że nie z powodu tego zamieszania z tożsamościami z nimi walczy i pokazuje Reilly'emu obrożę z ładunkiem wybuchowym, którą założyła jej Goblin Queen. Łotrzyca tymczasem zostaje wypchnięta przez Spider-Girl na zewnątrz, z dala od Simone.

Tymczasem, w kawiarni, znajomi oblegają Wesa, dyskutując o jego ostatnich przeżyciach. Chłopak wyjaśnia, że nie ma pojęcia, o czym myślał, gdy rzucał się Simone na ratunek, po czym wyraża swoje zdziwienie faktem, że nie ma z nimi May. Następnie, na prośbę przyjaciół, zaczyna opowiadać o Spider-Girl – stwierdza, że wydała mu się znajoma i że z kimś mu się kojarzy. Nagle coś odkrywa i milknie.

Walka w bazie Fury trwa. Goblin Queen zdobywa przewagę nad osłabioną May, podczas gdy druga Spider-Girl prezentuje moce symbionta, których ani Venom, ani Carnage, jako zwykli nosiciele, nigdy nie posiadali, i zaczyna rzucać Darkdevilem po pomieszczeniu. Tymczasem Simone udaje się zdjąć knebel i zaczyna ona wzywać pomoc. Słysząc to, Mayday się dekoncentruje, a Fury wykorzystuje to, by powalić przeciwniczkę. Następnie wyrusza z powrotem do swej kryjówki, by uczynić okrzyki zakładniczki jeszcze bardziej rozpaczliwymi.

Kapitan Ruiz i Peter Parker obserwują przesłuchanie Rene DeSantosa. Pete stwierdza, że mężczyzna zachowuje się zbyt spokojnie jak na kogoś po tak traumatycznych przeżyciach i zastanawia się, gdzie już słyszał jego głos. Policjantka tłumaczy więc, że mężczyzna był kiedyś Prokuratorem Okręgowym, ale gdy jego żona została zastrzelona przez mafię, otworzył własny biznes, ponoć powiązany z nowojorskim podziemiem. Nagle do pokoju wchodzą agent Weadon i Kaine. Starszy mężczyzna wręcza pani Ruiz nakaz sądowy, wedle którego przejmują śledztwo nad porwaniem Simone i śmiercią Gwen Reilly. Zapewnia, że już wkrótce jego agenci powinni aresztować sprawców obu tych czynów.

April dusi Darkdevila, tłumacząc, jak bardzo ona i Fury są do siebie podobne – obie są zagubione i straciły wszystko. Reilly tłumaczy, że wcale tak nie jest – dziewczyna w końcu odnalazła swoją rodzinę, która kocha ją tak samo, jak swoją pierwszą córkę – jej "kuzynka" była nawet gotowa zaryzykować życie, by ją uratować. Nagle zapełniona wodą komora, w której była trzymana April, pęka, a wypływająca woda powala obu walczących. Tymczasem na zewnątrz Spider-Girl próbuje zatrzymać Fury, zdaje sobie jednak sprawę z tego, że jest zbyt wycieńczona, by to uczynić.

W rezydencji Don Silvio boss tłumaczy swemu porucznikowi – Man Mountainowi Marko – że Black Tarantula okazał mu brak szacunku, włamując się do jego domu, musiał więc za to zapłacić. Tymczasem z gruzów swego apartamentu wyłania się Fabian, trzymając Chesbro i Arañę.

Darkdevil nadal próbuje przekonać April do zmiany stron, gdy do bazy wlatuje Fury, zdziwiona, że "Spider-Klon" sam nie zajął się wyjącą Simone. Rzuca w dziewczynę swoimi ostrzami, te jednak wyłapuje Reilly. Tymczasem wściekła April wykorzystuje zdolności symbionta, by zdjąć swą obrożę, i rzuca nią w Goblin Queen. Ładunek wybucha, powalając łotrzycę, a nowa Spider-Girl doskakuje do niej, stwierdzając, że nie powinna ona była nazywać jej klonem. Początkowo chce jej zadać ostateczny cios, lecz po spojrzeniu na May i Darkdevila stwierdza, że Fury trafi do więzienia.

Jakiś czas później Spider-Girl wraz z Kainem obserwują, jak Goblin Queen zostaje zabierana przez agentów Weadona. Ma ona trafić do takiego więzienia, w którym nie będzie w stanie nikomu zdradzić tożsamości bohaterki, niestety oznacza to, że Mayday ma dług u Weadona. Następnie klon Spider-Mana pyta o April, Spider-Girl stwierdza więc, że udzieliła jej pomocy, gdy tego potrzebowała. Kaine odpiera, że to jeszcze nic nie znaczy i ostrzega, że wcześniej czy później nowa Spider-Girl zdradzi starą."Western Promises"

Postacie:
* Hammerhead, General
* Mr. Negative

Hammerhead przybywa na spotkanie z szefem rosyjskiej mafii w Nowym Jorku, Generalem. Narzeka, że nie zaoferowano mu kawy tak, jak mają to w zwyczaju włoscy mafiozi. Gdy boss wysyła jednego ze swoich podwładnych po trunek, gangster zatrzymuje go stwierdzając, że czas na uprzejmości już minął, a teraz pora zająć się interesami. To mówiąc, wyciąga tommy-guna, a widząc to, otaczający go rosyjscy przestępcy zaczynają celować do niego z własnej broni.

Dwa dni wcześniej. Mr. Negative walczy na ringu z Hammerheadem, przy okazji tłumacząc mu jego następne zlecenie. Ma pozbyć się szefa rosyjskiej mafii, Generala. Był on agentem KGB i przed upadkiem Związku Radzieckiego pomógł zbiec z kraju wielu więźniom w zamian za lojalność. Teraz, gdy wyszedł z więzienia, zaczął zbierać stare długi.

Teraz. Hammerhead stoi wśród trupów rosyjskich gangsterów, General nie jest jednak wzruszony tym pokazem zniszczenia. Mafiozo na usługach Negative'a przyznaje, że wie, jak trudno zastraszyć Rosjanina – w końcu nie złamał się nawet, gdy po nieudanej próbie obalenia Gorbaczowa [pucz Janajewa z sierpnia 1991. Avalon bawi i uczy – przyp. S_O] był torturowany i stracił swoją rodzinę. Nie po to jednak Hammerhead tu przyszedł. Wręcza Generalowi bilet lotniczy do Włoch, wyjaśniając, że jednym z uciekinierów, którym pomógł Rosjanin, był jego ojciec, a to oznacza, że w dużym stopniu Młotogłowy zawdzięcza swoją dzisiejszą pozycję właśnie jemu. Boss mafijny stwierdza jednak, że nie zamierza uciekać, Hammerhead proponuje więc, żeby myślał o tym jak o wakacjach – teraz co prawda to Mr. Negative rządzi miastem, ale nie zawsze tak będzie. A wtedy Hammerhead będzie mógł wezwać do pomocy swojego znajomego odpoczywającego we Włoszech. Uśmiechnięty, General pyta, jak wyglądają Włochy o tej porze roku.

Autor: S_O

Galeria numeru

Web of Spider-Man vol. 2 #4 Web of Spider-Man vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.