Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man vol. 2 » Web of Spider-Man vol. 2 #5

Web of Spider-Man vol. 2 #5

Postacie
Zapowiedź

Popatrzcie na niebo! To ptak, nie, to nie je mózgów, to Vulture! Nowy Vulture terroryzuje Spider-Mana i Nowy Jork na stronicach TASM. Tutaj przyjrzymy sie początkom oryginalnego Vulture'a - Adriana Toomesa. W Web of Spider-Man pojawi się także Ben Reilly! Dodatkowo historia ze Spider-Girl.

Cytat

Gangster: "Yo. Vulchy. You served your purpose. Time to say goodbye."
Toomes: "Okay. Goodbye."

Streszczenie

Dzisiaj, okręt więzienny imienia Vernona C. Baina. Widząc w telewizji zdjęcia nowego Vulture'a, Adrian Toomes zastanawia się, czemu wszyscy muszą się teraz nosić na czerwono. Nagle zostaje porwany przez kilku współwięźniów, którzy prowadzą go do Titusa Purvesa, przywódcy Aryan Brand. Skręcając nadgarstek jednemu z jego podkomendnych, starzec pyta, czego przestępca od niego chce, ten więc wręcza mu telefon. Okazuje się, że na linii znajduje się córka Vulture'a, która informuje ojca, że przed jej domem czekają ludzie Purvesa i prosi go, żeby zrobił, co mu każą. Widząc, że zdobył zainteresowanie Toomesa, Titus wyjaśnia, że choć jego zasięg nawet w więzieniu jest duży, pewne sprawy zmuszają go do jego opuszczenia. Od kiedy Vulture został przeniesiony tu z powodu przepełnienia Raft, Purves zbierał o nim informacje – wie, że wynalazł on specjalną uprząż pozwalającą na lot, że został oszukany przez swego partnera w interesach i że zamiast opatentować swój wynalazek, postanowił wykorzystać go do rabowania banków. Przypomina też, że ostatnim razem, gdy Toomes został osadzony w więzieniu, zbudował swoją uprząż od podstaw z materiałów znalezionych w więziennym warsztacie. Domyśla się, że pracownicy ośrodka nie pozwolą mu się zbliżyć do pracowni, dlatego chce, żeby wynalazca podał im składniki potrzebne do budowy urządzenia, a jego ludzie zdobędą je dla niego. Wtedy będzie mógł skonstruować uprząż dla niego. Pyta, czy doszli do porozumienia, a po chwili namysłu Toomes przytakuje.

Kilka dni później. W więzieniu wybucha bunt, a Purves i Toomes wykorzystują to, by wydostać się na spacerniak. Titus uruchamia uprząż i zaczyna wznosić się w powietrze. Chwilę później w drzwiach pojawia się dwóch ludzi Purvesa, gotowych usunąć już im niepotrzebnego wynalazcę. Nagle jednak od tyłu zachodzi ich dwóch czarnoskórych więźniów i podrzyna im gardła.

Purves szybuje w powietrzu, gdy nagle słyszy głos Toomesa. Wynalazca ujawnia, że umieścił w uprzęży głośnik, ale żadnego mikrofonu – dzięki temu nie będzie musiał słuchać gangstera. Wyjaśnia, że nigdy nie zdradził tajemnicy swego wynalazku, nawet poprzez patent, gdyż miał dosyć tego, że ludzie patrzyli na niego z góry i wykorzystywali go, jak im się żywnie podobało – tak jak jego partner w interesach, który nawet nie próbował ukryć, że go okradł. Dlatego postanowił, że od tej pory to on będzie patrzył na ludzi z góry i wypatrywał ich słabości, które mógłby wykorzystać. Słabością Purvesa stała się jego chęć ucieczki i jego zależność pod tym względem od Toomesa – a on ją wykorzystał, kontaktując się z konkurencyjnym gangiem, African Nation, i proponując zlikwidowanie Titusa tak, by nikt nie odnalazł sprawcy. W momencie, gdy pod dom rodziny Vulture'a podjeżdżają terenówki, a znajdujący się w nich gangsterzy likwidują członków Aryan Brand, Adrian wyjaśnia unoszącemu się coraz wyżej Purvesowi, że jego wynalazek to w zasadzie elektromagnes i że wystarczyło odpowiednio zwiększyć jego moc, by zaczął być odpychany przez pole elektromagnetyczne Ziemi. Jakiś czas później Toomes widzi przez okno w swej celi spadającą gwiazdę, a dokładniej – płonące w atmosferze ciało Purvesa.


"Choosing Sides!"

Postacie:
* Spider-Girl [May Parker], Spider-Girl [April Parker]
* Davida, Courtney, Wes, Gene
* Peter Parker, Vinnie Drasco, Margarita Ruiz
* Don Silvio, Man Mountain Marko, Black Tarantula, Chesbro, Araña

Falkoni Pizza, pizzeria stanowiąca front dla ciemnych interesów Kingpinów od wielu, wielu lat, wylatuje w powietrze. Kilka godzin później na miejsce eksplozji przybywa kapitan Ruiz, pytając, czemu została tu ściągnięta. Detektyw Vinnie Drasco informuje ją więc, że to zdecydowanie nie był wypadek i że na zapleczu od lat prowadzono nielegalne interesy. Kobieta domyśla się, że ma to związek w szalejącą wojną gangów. Peter Parker tymczasem informuje ją, że znaleziony zapalnik jest identyczny z tymi użytymi w trzech innych przypadkach. Ruiz stwierdza, że bez pomocy nigdy nie uda im się zakończyć tej wojny.

W domu Parkerów Mayday ćwiczy, rozmyślając o wojnie gangów. Zdaje sobie sprawę z tego, że obiecała matce, że nie będzie się w to mieszać. Przypomina sobie jednak, że jedną ze stron konfliktu jest Black Tarantula, który kilkakrotnie uratował jej życie. Zastanawia się, czy jeżeli poprosi on ją o pomoc, będzie w stanie mu odmówić. Schodzi do kuchni, gdzie już czeka na nią April. Dziewczyna wspomina o artykule w Daily Bugle traktującym o wojnie gangów i proponuje, by razem z "kuzynką" uciekły z lekcji i rozprawiły się z paroma mafiozami. May przypomina więc o swojej obietnicy, a przybyła właśnie do pokoju Mary Jane dodaje, że Spider-Girl nadal jest poszukiwana przez policję. Następnie kobieta próbuje wręczyć April małego Bena, ta jednak stwierdza, że muszą wraz z May iść do szkoły. Na zewnątrz Mayday zauważa, że April unika jej brata, ta jednak odpiera, że tylko jej się to wydaje.

W posiadłości Don Silvio Man Mountain Marko informuje, że podwoił liczbę ochroniarzy strzegących budynku i zainstalował najnowsze zabezpieczenia przed włamaniami, więc Black Tarantula nie powinien ich już niepokoić. Boss mafijny stwierdza jednak, że liczy na to, że konkurencyjny mafiozo złoży mu jeszcze jedną wizytę. Marko informuje też, że policja zaczyna węszyć, Silvermane odpiera więc, że nie mają się czego obawiać, bo ma w kieszeni wysoko postawionych funkcjonariuszy. Zagrożenie może stanowić za to ktoś działający ponad prawem, jak Spider-Girl.

Tymczasem, gdzie indziej. Chesbro informuje Black Tarantulę o stratach, jakie przynosi im wojna gangów, Araña proponuje więc, żeby zaoszczędzili, rezygnując z przestępczej działalności. Fabian stwierdza jednak, że taki konflikt jest konieczny, bo usuwa chwasty i ożywia przestępczy półświatek. Anya pyta więc, czy nadal by tak uważał, gdyby ucierpieli postronni, jak Spider-Girl.

Tymczasem w szkole Davida i Courtney podchodzą do pań Parker z ekscytującymi nowinami, April jednak nie zamierza tego słuchać i odchodzi. May dowiaduje się od koleżanek, że Wes prawdopodobnie odkrył tożsamość Spider-Girl. Wkrótce później Mayday odnajduje swoją "kuzynkę" flirtującą z Genem. Odciąga ją więc od swojego ex, tłumacząc, że nie wie ona, w co się pakuje. Nagle pojawia się chcący porozmawiać z May Wes, ta więc udaje, że musi się spotkać z nauczycielem i ucieka. Gdy chłopak także udaje się w swoją stronę, April postanawia uciec i trochę się zabawić.

April przemierza miasto na pajęczynie stwierdzając, że to, jak bardzo Spider-Girl obawia się korzystać z pełni swoich mocy tylko świadczy o tym, że to ona jest oryginałem, a May – klonem. Nagle słyszy strzały i trafia na strzelaninę między konkurencyjnymi gangami. Szybko wkracza do akcji i bezceremonialnie rozprawia się z przestępcami. Ostatniego przyszpila do ściany i zamierza zostawić mu kilka blizn na pamiątkę, ale powstrzymuje ją przybycie policji. Wściekła, że wszyscy wzięli ją za Spider-Girl, dostaje się na dach, gdzie już czeka na nią Man Mountain Marko. Gangster stwierdza, że podoba mu się jej styl i proponuje jej robotę.

Tymczasem w szkole May zastanawia się, czy Wes naprawdę odkrył jej tożsamość i co powinna z tym zrobić. Jej uwaga szybko jednak skupia się na wojnie gangów. Stwierdza, że nie może pozwolić na to, by cierpieli niewinni i postanawia działać.

Tego wieczoru, posterunek policji. Kapitan Ruiz dowiaduje się o strzelaninie przerwanej przez kogoś przypominającego Spider-Girl i stwierdza, że tylko zamaskowanych bohaterów jej brakowało w tym bałaganie. Spider-Girl, która czekała na nią w gabinecie stwierdza, że to zła wiadomość, bo właśnie chciała zaoferować swoje usługi. Policjantka jednak nie jest zainteresowana i celując do bohaterki z pistoletu ogłasza, że jest aresztowana.


"Nobody"

Postacie:
* Henry Jones/Ben Reilly
* jego przełożony
* przestępcy, rodzina

Portland, Oregon, kilka lat temu. Dozorca w miejskiej szkole wita nowego pracownika. Cieszy się, że będzie mógł współpracować z kimś, z kim można pogadać – myjący akurat podłogę Henry Jones rzadko kiedy bowiem się odzywa, nie reaguje nawet, gdy się do niego mówi, mężczyzna podejrzewa więc, że ma do czynienia z jakimś przygłupem. Każe Henry'emu zająć się czyszczeniem muszli klozetowej, a sam odchodzi z nowym pracownikiem, który stwierdza, że nigdy nie wiadomo, co w ludziach siedzi.

Pozostawiony samemu, Henry zaczyna rozmyślać o swoim życiu. Jeszcze niedawno był znany jako Ben Reilly, ale tak naprawdę nazywa się Peter Parker. Przynajmniej tak mu się zdawało, dopóki nie odkrył, że jest tylko klonem stworzonym przez szaleńca, Milesa Warrena. Dlatego postanowił opuścić Nowy Jork i zacząć nowe życie gdzie indziej. Przez jakiś czas, gdy poznał Janine Godbe, pojawił się pewien promyk nadziei, jednak ich związek skończył się tragicznie [patrz Spider-Man: The Lost Years – przyp. S_O]. Nagle Ben ląduje z twarzą w muszli, wepchnięty tam przez swojego szefa. Przez chwilę chce mu się odpłacić pięknym za nadobne, ale w porę się powstrzymuje.

Po skończonej pracy Ben udaje się na piwo, a potem rusza do swego mieszkania. W drodze jednak odzywa się jego pajęczy zmysł. Reilly próbuje go zignorować wmawiając sobie, że nie jest bohaterem jak Peter, jednak uczucie jest zbyt silne.

W domu nieopodal grupa włamywaczy stoi nad nieprzytomnym i krwawiącym panem domu, domagając się od jego żony wszystkich pieniędzy. Kobieta uspakaja swoją córeczkę i prowadzi przywódcę przestępców do sypialni, gdzie jej mąż czasem trzyma gotówkę. Okazuje się jednak, że suma jest niewielka, złodziej rzuca więc kobietę na łóżko i postanawia w inny sposób wynagrodzić sobie stracony czas. Nagle jednak za jego plecami pojawia się Ben i szybko pozbawia go przytomności. Tymczasem na dole pozostali przestępcy zaczynają się niecierpliwić i postanawiają pójść po szefa, również oni jednak zostają szybko pobici przez Reilly'ego. Gdy jest już po wszystkim, mężczyzna pociesza przerażoną dziewczynkę mówiąc, że jest już bezpieczna i że policja jest w drodze.

Jakiś czas później Ben czyta w miejscowej gazecie artykuł o tajemniczym bohaterze, który uratował rodzinę przed złodziejami. Zastanawia się, czemu to zrobił, skoro zamierzał się nie wychylać, stwierdza jednak, że może dzięki niemu dziewczynka, którą uratował, będzie miała szansę na normalne życie. Nagle jego przełożony każe mu się zabierać do roboty stwierdzając, że pewnie i tak nie umie czytać i tylko ogląda zdjęcia. Ben w końcu się przełamuje i gdy jego szef kończy z kubłem na śmieci na głowie, on wsiada na swój motocykl i wyrusza w dalszą podróż.

Autor: S_O

Galeria numeru

Web of Spider-Man vol. 2 #5 Web of Spider-Man vol. 2 #5 Web of Spider-Man vol. 2 #5 Web of Spider-Man vol. 2 #5 Web of Spider-Man vol. 2 #5 Web of Spider-Man vol. 2 #5 Web of Spider-Man vol. 2 #5 Web of Spider-Man vol. 2 #5 Web of Spider-Man vol. 2 #5 Web of Spider-Man vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.