Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man vol. 2 » Web of Spider-Man vol. 2 #7

Web of Spider-Man vol. 2 #7

Web of Spider-Man vol. 2 #7

"Gauntlet: Origins - Kraven: The Bride Of The Hunter"

Postacie
Zapowiedź

Kraven the Hunter. Nawet po śmierci jego dziedzictwo niepokoi Spider-Mana. Podczas gdy wydarzenia z "The Gauntlet" wirują wokół Spider-Mana, rodzina Kravena pociąga za sznurki, prowadząc tajemniczą grę do złowieszczego końca. W tym miesiącu Fred Van Lente i Barry Kitson przedstawiają czasy, w których młody Sergei Kravinoff poddawał się brutalnemu treningowi. Zobacz, jak człowiek stał się łowcą... i dowiedz się, dlaczego rodzina potrzebuje jego przywództwa bardziej niż kiedykolwiek. Tymczasem, w "Spectacular Spider-Girl", wojna gangów rozgorzała na dobre, a ostatnia strona wstrząśnie światem Mayday Parker, albowiem KTOŚ wraca do miasta... i walka ze zbrodnią wybuchnie na nowo. W zeszłym roku Paper Doll wkroczyła w życie Spidera, napastując Bobby'ego Carra, który był wtedy chłopakiem Mary Jane Watson. Teraz, gdy MJ wróciła do Nowego Jorku, a życie Bobby'ego Carra legło w gruzach, Paper Doll zapoluje na rudowłosą. Czy Spidey zdoła ją ocalić?

Cytat

Sergei: "You see, Aleksandra, in the midst of pursuit... or a kill... I do not exist. All the petty pain of living falls away... All unrealized desires... until only the hunt is left."

Streszczenie

Wiele lat temu, rezydencja Roskolowów pod Paryżem. Na przyjęciu Kraven zostaje otoczony przez słuchaczy, chcących poznać historie o jego łowach na Yeti i jego ostatnim safari, które odbyło się na Antarktydzie. Nagle pewna kobieta, Aleksandra Nikolaevna, wylewa swojego drinka w twarz myśliwego, krytykując jemu podobnych, kreujących się na odważnych mężczyzn, a tak naprawdę ukrywających się ze strzelbami przed zagrożonymi gatunkami. Po chwili stwierdza, że chyba za dużo wypiła i ucieka, Sergei rusza zaś za nią, stwierdzając, że pora zacząć nowe polowanie.

Kraven szybko odnajduje kobietę, bezbłędnie rozpoznając jej perfumy. Stwierdza też, że myliła się ona co do niego – nie poluje za pomocą broni palnej, lecz narzędzi z drewna i kamienia, które wykonuje własnoręcznie i które napędzane są siłą jego mięśni. Wspomina swoją wędrówkę na Antarktydę, a konkretniej – do Savage Land, gdzie stanął twarzą w twarz z prawdziwą dzikością. W czasie tej podróży czuł się bardziej żywy, niż kiedykolwiek na ulicach Moskwy czy Petersburga. Dziękuje bolszewikom za ich przewrót, bez którego nigdy by tego nie zaznał, i stwierdza, że pozostali Rosjanie również muszą to przeżyć, inaczej na zawsze będą żyć reliktami przeszłości. Nagle do Sergeia podbiega pokojówka, informując go o jego matce. Okazuje się, że chciała ona wskoczyć nago do fontanny, a gdy służąca starała się ją od tego odwieść, staruszka wpadła w szał. Kravinoff rozpacza, stwierdzając, że przez jakiś czas jego matka zachowuje się normalnie, a potem, bez ostrzeżenia, dzieje się coś takiego. Aleksandra pyta, czy mężczyzna potrzebuje pomocy, ten jednak jedynie wręcza jej klucz do swojego pokoju hotelowego, w którym będą mogli dokończyć swoją dyskusję, gdy już zajmie się on swoją rodzicielką.

Następnego ranka. Aleksandra opuszcza śpiącego Sergeia i, mijając nieczynną windę, wraca do domu, gdzie czeka już na nią jej ojciec. Córka informuje go, że wszystko poszło zgodnie z planem – przez udawanie nienawiści do polowań wzbudziła zainteresowanie mężczyzny, jednocześnie ukrywając fakt, że Kraven nie był tym razem myśliwym, lecz zwierzyną. Starzec cieszy się, że Sashy udało się zdobyć Kravinoffa, członka jedynego wysoko postawionego rosyjskiego rodu, który ma jeszcze jakieś pieniądze. Podczas, gdy kobieta zabiera go na jego poranny spacer, stary Nikolaevich chwali ją za to, że zapewniła ich rodzinie przyszłość. Nagle jednak Aleksandra spycha go do szybu zepsutej windy, stwierdzając, że jest on tylko reliktem przeszłości, a poza tym, nie zamierza się z nikim dzielić swoją zdobyczą.

Jakiś czas później odbywa się, odprawiony w tradycyjnym, prawosławnym obrządku, ślub Sergeia Kravinoffa i Aleksandry Nikolaevnej."Here Comes Wild Card!"

Postacie:
* Spider-Girl [May Parker], April Parker
* Wes, Gene
* Don Silvio, Man Mountain Marko, Black Tarantula, Araña, Chesbro,Wild Card

Grupa przestępców zostaje zaatakowana przez zamaskowaną postać przedstawiającą się jako Wild Card. Rzuca on między złoczyńców karty wypełnione gazem łzawiącym, po czym, tłumacząc, że jest wolnym strzelcem szukającym zatrudnienia, zaczyna ich okładać, by zaprezentować swe umiejętności. Obserwuje to wszystko Man Mountain Marko, który stwierdza, że przyda im się jakiś nadczłowiek, by wygrać wojnę gangów. Gdy walka dobiega końca, gangster ujawnia się i składa Wild Cardowi propozycję.

May Parker znajduje się w klasie, rozmyślając o nieudanej akcji poprzedniego wieczoru. Gdy rozbrzmiewa dzwonek na przerwę, wstaje i wychodzi na korytarz, gdzie widzi flirtujących Gene'a i April. Nagle od tyłu zachodzi ją Wes, który... zaczyna obwąchiwać jej włosy. Tłumaczy, że musiał się upewnić, nim się odezwie, i prosi dziewczynę o słówko na osobności. Ta sądzi, że przyjaciel odkrył jej tożsamość po zapachu jej szamponu, który rozpoznał, gdy go niedawno uratowała [Web of Spider-Man vol. 2 #3 – przyp. S_O].

W rezydencji Don Silvio mafiozo jest wściekły, gdy Marko informuje go o zatrudnieniu Wild Carda. Stwierdza, że tajemniczy osobnik może być tajniakiem, Man Mountain tłumaczy więc, że też o tym pomyślał, dlatego nie wspomniał nawet o bossie, a do tego dał mu zadanie, dzięki któremu będzie mógł okazać swoją lojalność – ma znaleźć i zabić Spider-Girl. Uspokojony, Silvermane stwierdza, że w takim razie wypada to uczcić, Marko wspomina więc, że posłał jednego z ich ludzi do piwniczki po wino. To jednak wścieka starca, gdyż nikt nie może tam wchodzić bez jego pozwolenia. Tymczasem, wspomniany gangster odkrywa coś, a raczej kogoś, w piwnicy.

W tym samym czasie. Black Tarantula i Araña pojedynkują się na szpady, podczas gdy Chesbro informuje swojego szefa o plotce, jakoby Don Silvio zatrudnił jakiegoś zamaskowanego osobnika. Fabian stwierdza, że też będzie mógł to zrobić, a gdy Anya próbuje go przekonać, żeby odpuścił sobie Nowy Jork i wrócił do domu, mężczyzna oznajmia, że to nie będzie konieczne, zwłaszcza, że zna największy lęk Silvermane'a.

W szkole May zamierza zaprzeczać wszystkiemu, co powie Wes, temu jednak nie chodzi o tajną tożsamość dziewczyny – ujawnia, że kilka dni temu April podszyła się pod kuzynkę i pocałowała go. Właśnie po zapachu włosów domyślił się, że coś było nie tak. Mayday dziękuje przyjacielowi za szczerość i wściekła odchodzi. Zastanawiając się, czy ujawnienie się przed którymś z jej przyjaciół naprawdę byłoby czymś niewłaściwym, dziewczyna wchodzi na dach, by pobujać się trochę na pajęczynach. Nagle zostaje jednak zaatakowana przez karty z gazem łzawiącym. Gdy cudem udaje jej się wylądować w jednym kawałku, obserwujący to Wild Card gratuluje jej zwinności i informuje, że ma zamiar upewnić się, że bohaterka nie będzie się wtrącała do wojny gangów, choćby miał ją sprać do nieprzytomności.

Tymczasem Gene zabiera April na ich pierwszą "randkę" – na urządzenie do ćwiczenia uderzeń kijem baseballowym. Gdy dziewczyna narzeka na ten wybór, chłopak odpiera, że jej kuzynce nigdy to nie przeszkadzało, i ujawniając, że kiedyś ze sobą chodzili pyta, czy May czasem o nim wspomina. Wściekła, dziewczyna wchodzi do środka klatki ochronnej, zabiera Thompsonowi kij i, stwierdzając, jak bardzo nie cierpi być porównywana do May, uderza w nadlatującą piłkę tak mocno, że ta, odbita, niszczy wyrzutnię piłek.

May tymczasem walczy z Wild Cardem, który nie ustępuje jej w zwinności. Do tego oślepia ją kartami z bombami błyskowymi, stwierdzając, że nawet mimo specjalnych soczewek w masce bohaterki ładunki musiały mieć na nią jakiś wpływ. Spider-Girl stwierdza, że nie potrzebuje oczu, gdy ma pajęczy zmysł, łotr okazuje się jednak wiedzieć o tej umiejętności i rzuca specjalną kartę, która, nadając sygnał na odpowiedniej częstotliwości, przesila pajęczy zmysł Mayday i pozbawia ją przytomności. Przestępca stwierdza, że powinna się cieszyć, że walczyła z profesjonalistą – Man Mountain Marko mu nie zapłacił, więc jej nie zabije. Ich następne spotkanie może nie być jednak dla niej tak przyjemne.

Gdzieś w Ameryce Południowej. Listonosz przynosi paczkę do zbudowanego na odludziu domku. Gdy jedyny mieszkaniec ją otwiera, okazuje się, że znajduje się w niej egzemplarz Daily Bugle opowiadający o wojnie gangów, a także króciutki liścik informujący, że Silvermane wrócił i pytający adresata, czy on również zamierza to zrobić. Podstarzały Punisher wyciąga więc z ukrycia swoją broń i stwierdza, że pora wrócić na front."Fashion Spread"

Postacie:
* Spider-Man
* Ben Urich, Norah Winters, Mary Jane Watson
* Paper Doll

[Uwaga: Ta historia ma miejsce przed Amazing Spider-Man #622 – przyp. S_O]

Tajemnicza postać przygląda się wiszącym na ścianie wycinkom z gazet traktujących o aferze sterydowej Bobby'ego Carra [patrz Amazing Spider-Man #605 –przyp. S_O] i stwierdza, że nadal wierzy swojemu idolowi. Poprzysięga też zemstę na osobie, która doprowadziła go do ruiny – Mary Jane Watson.

Tymczasem w redakcji Front Line Norah i Ben stwierdzają, że powinni się zająć najnowszym charytatywnym pokazem mody dla Nowego Jorku, który poprowadzi Mary Jane – ku rozpaczy Petera, który będzie musiał robić zdjęcia.

Na pokazie. Pete przedziera się przez tłumy widzów, mając nadzieję, że MJ go nie zauważy. Ta jednak zbyt dobrze się bawi, prowadząc show. Nagle za jej plecami pojawia się Paper Doll, oskarżając ją o zniszczenie życia Bobby'emu. Gdy ochroniarz próbuje ratować prowadzącą, zostaje schwytany przez łotrzycę i spłaszczony. Wtedy pojawia się Spider-Man, który próbuje uwięzić szaloną fankę za pomocą pajęczyny. Paper Doll rozrywa ją jednak i rzuca się z pazurami na Pająka. W tym momencie Mary Jane łapie czyjś aparat i fleszem oślepia łotrzycę. Wykorzystuje to Spider-Man, nokautując przeciwniczkę i oblepiając ją pajęczyną. Przez chwilę dawni kochankowie stoją w niezręcznej ciszy, ale nagle Spider-Mana zaczynają oblegać fotografowie, pytając, czy podarty strój to jego nowy image. Próbując się od nich odgonić Spidey zauważa, że Mary Jane zniknęła, podobnie jak Paper Doll. Stwierdza, że gorzej już być nie może.

Niestety, następnego dnia trafia on na okładki wszystkich magazynów o modzie, stając się prekursorem trendu na podarte ciuszki.

Autor: S_O

Galeria numeru

Web of Spider-Man vol. 2 #7 Web of Spider-Man vol. 2 #7 Web of Spider-Man vol. 2 #7 Web of Spider-Man vol. 2 #7 Web of Spider-Man vol. 2 #7 Web of Spider-Man vol. 2 #7 Web of Spider-Man vol. 2 #7 Web of Spider-Man vol. 2 #7 Web of Spider-Man vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.