Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man vol. 2 » Web of Spider-Man vol. 2 #10

Web of Spider-Man vol. 2 #10

Postacie
Zapowiedź

Spider-Man musi ocalić J. Jonah Jamesona przed tajemniczym Extremist – mordercą ludzi, którzy wypowiadają się źle o superbohaterach. Ale złoczyńca zna sekret naszego bohatera i nie zawaha się go ujawnić. Tymczasem Jackpot staje twarzą w twarz z Mr. Negativem.

Streszczenie

Burmistrz Jameson jest prowadzony do super-tajnego, podziemnego bunkra, zbudowanego po wojnie domowej między superbohaterami. Ochroniarze informują, że tak ściany, jak i właz do pomieszczenia zbudowano ze wzmocnionej stali i zapewniają, że Extremist go tu nie dostanie. Nagle jednak agenci giną, zastrzeleni przez łotra.

Tymczasem Spider-Man zbliża się do ratusza, w pełni świadomy, że pakuje się prosto w pułapkę i mając nadzieję, że gadżet, po który wrócił do domu, mu pomoże. Gdy wskakuje przez okno, zapewniając, że przybywa z pomocą, ochrona burmistrza zaczyna do niego celować. Część z nich przypomina jednak, że Pająk uratował ich, gdy Chameleon zaatakował tajną bazę służb mundurowych [patrz Amazing Spider-Man #601-604 – przyp. S_O] i zaczynają się kłócić z pozostałymi, wymachując bronią.

W bunkrze Extremist zauważa, że działka laserowe, zainstalowane w pomieszczeniu i celujące w wejście, nie reagują na jego obecność, dopóki jest w niematerialnej formie, a są zaprogramowane tak, żeby nie atakować burmistrza. Następnie wyczytuje w aurze Jamesona, nie białej lub czarnej, jak u większości osób, lecz wściekle żółtej i iskrzącej się, że jego krucjata przeciwko Spider-Manowi rozpoczęła się, gdy bohater odciągnął uwagę publiki od syna burmistrza, który był astronautą. Wszystko, czego dokonał Jonah od tamtej chwili, miało tylko ukryć jego prawdziwą motywację – zawiść. Skuty JJJ krzyczy, że to nieprawda i że Spidey to zagrożenie dla społeczeństwa. Łotr odpiera więc, że polityka ucieszy wieść, że Ścianołaz też jest jego celem – to on odnajdzie Jamesona i to w niego trafią gotowe do strzału działka. Wystarczy, że Jonah go nie ostrzeże.

Extremist znajduje Spider-Mana na jednym z wyższych pięter ratusza i zgrywając stereotypowego łotra wyraża swoje zdziwienie, że bohater go znalazł. Łapie atakującego go herosa i odkształca jego aurę tak, że Spidey przenika przez podłogę i wpada prosto na obrady Rady Miasta. Po chwili zjawia się tam też Extremist, który, dalej udając czarny charakter, zamierza zabić Parkera na oczach radnych. Pająk unika strzału z broni szaleńca i wskakuje w tak powstałą dziurę w podłodze, stwierdzając, że w pomieszczeniu poniżej znajduje się jeszcze lepsza widownia. Jego przeciwnik rusza za nim – prosto do pokoju dla prasy, gdzie Spider-Man ujawnia, czego się o nim dowiedział dzięki dojściom Avengers. Jego matka cierpiała na rzadki typ Syndromu Münchausena i wierzyła, że jej syn jest mutantem. Ciągnęła go od specjalisty do specjalisty, próbując tego dowieść, żaden jednak nie był w stanie tego udowodnić. W końcu kobieta zginęła, gdy jej mieszkanie zostało zniszczone w czasie walki między Hoodem i Mr. Negativem [patrz miniseria Dark Reign: Mister Negative – przyp. S_O]. Tyler w końcu wybucha i zaczyna okładać Parkera, krzycząc, że tylko agent "szarości" próbowałby tłumaczyć jego misję kompleksami i postanawia zmienić plany co do śmierci bohatera. Przykłada swoją broń do głowy Pająka, ten jednak niespodziewanie miażdży ją i powala przeciwnika. Ujawnia, że wywiedział się wszystkiego, czego mógł, na temat jego mocy i doszedł do wniosku, że "aury", które widzi, są tylko pozostałościami reakcji bioelektrycznych zachodzących w komórkach, a zatem jego moce polegają na manipulacji odpowiedniej częstotliwości elektromagnetycznej. By pozbawić go tych mocy wykorzystał swój stary wynalazek, który wieki temu [w ASM #2 – przyp. S_O] wykorzystał do rozprawienia się z Vulturem. Niespodziewanie, Extremist zaczyna miotać energią na wszystkie strony, krzycząc, że broń, którą zniszczył Spidey, służyła tylko do skupiania jego mocy. Bohater jednak szybko unieruchamia przeciwnika i zadaje mu potężny cios w szczękę. Ruch ten odrzuca kaptur szaleńca, ujawniając liczne szwy wokół jego oczu. Pokonany łotr ujawnia, że nigdy nie miał mocy i że wykorzystał pieniądze odziedziczone po matce, by opłacić doktor Trammę i zdobyć swe niezwykłe zdolności. Spidey nie ma jednak zamiaru słuchać jego majaczeń i wprost pyta, gdzie jest Jameson. Extremist stwierdza, że burmistrz jest bezpieczny i ofiarowuje się zaprowadzić bohatera do niego.

Jakiś czas później obaj trafiają do podziemi. Extremist chce wprowadzić kod otwierający drzwi, Spidey jednak zamierza zrobić to sam i każe dyktować cyfry. Wewnątrz bunkra Jameson słyszy wstukiwany kod i zastanawia się, co zrobić. Nagle zauważa w rogu pomieszczenia małą kamerkę.

Siedziba Front Line. Jeden z redaktorów wszedł na spider-fail.com, mając nadzieję na nowe zdjęcia, okazuje się jednak, że na stronie znajduje się tylko coś, co internauta uznaje za parodię filmów z serii "Piła" z sobowtórem JJJ w roli głównej.

W bunkrze Jonah widzi otwierane drzwi i w ostatniej chwili ostrzega Spider-Mana przed pułapką. Ten jednak już o niej wiedział dzięki pajęczemu zmysłowi i unika laserów. Wściekły Extremist porywa urządzenie Spider-Mana i znowu staje się niematerialny, po czym staje przed burmistrzem, zdziwiony, że jego altruistyczny gest nie wpłynął na wygląd jego aury. Jameson ujawnia więc, że wiedział o kamerce i zgaduje, że gdyby pozwolił Pająkowi zginąć, nagranie zostałoby wykorzystane, by go zdyskredytować. Szaleniec postanawia więc własnoręcznie skończyć z oboma celami i zamachuje się na JJJ, Spidey porywa więc wiszące na ścianie lustro i osłaniając się nim przed laserami zbliża się do Tylera. Gdy ten odwraca się w jego stronę, w lustrze widzi swe odbicie i swoją aurę – identyczną z tą Jamesona. Zaskoczony, traci koncentrację i staje się materialny, a wtedy zostaje postrzelony przez lasery. W następnej chwili Spidey niszczy działka i pyta burmistrza, czy, gdyby nie kamerka, pozwoliłby mu zginąć. Jonah nie jest pewien, ale myśli, że nigdy nie pozwoliłby komuś umrzeć w wyniku swej pasywności. Spider-Man stwierdza więc, że właśnie w tym burmistrz i Extremist są do siebie podobni – obaj wierzą tylko w to, w co chcą wierzyć."Negative Reinforcement"

Postacie:
* Jackpot
* detektyw Mahoney, Reed Richards
* Mister Negative, Black Dragon, Boomerang, Phillip Hayes

Raft. Jackpot ściera się z Black Dragonem, wściekła, że łotr pozbawił ją możliwości ukarania Boomeranga. Pochłonięta walką nie zauważa, że otoczyli ją pomocnicy przestępcy. Gdy atakują, udaje jej się powalić jednego, pozostali jednak pokonują ją i pozbawiają przytomności.

Jakiś czas później bohaterkę budzi detektyw Mahoney. Tłumaczy, że Black Dragon i jego pomocnicy ulotnili się – poza jednym, który został aresztowany i domaga się adwokata. Okazuje się też, że celem ataku w istocie był Fred Myers. Nagle Jackpot zauważa jeden z więźniów – Phillip Hayes, który jako Rose nasłał na nią Boomeranga. Pyta o zdrowie córeczki, po czym ujawnia, że gdy dowiedział się o Eastern Wind i tym, że interesują się oni jego byłym podwładnym, udało mu się wytargować względne bezpieczeństwo w więzieniu w zamian za pewne informacje i wyraża swoje zmartwienie losem Sary i Maggie. Wściekła, Jackpot doskakuje do aresztowanego członka Eastern Wind i każe powiedzieć wszystko, co wie o swoich pracodawcach. Przestępca początkowo nie zamierza niczego mówić, ale odrobina bólu pomaga zmienić mu zdanie. Nim jednak zdąży coś ujawnić, zostaje na śmierć porażony. Bohaterka znajduje na ciele maleńką kamerę i postanawia ją zbadać.

Jakiś czas później, Budynek Baxtera. Reed Richards zbadał urządzenie i odkrył, dokąd nadawało. Podaje Jackpot adres, ostrzega jednak, że cokolwiek tam znajdzie, nie rozwiąże jej problemów.

Rezydencja Mistera Negative'a. Jackpot wdziera się do gabinetu bossa mafijnego i każe mu zostawić ją i jej rodzinę w spokoju. Łotr nie ma pojęcia, o czym mowa i pyta, co ją wiąże z Boomerangiem. Bohaterka domyśla się, że przestępca nic o niej nie wie, a Hayes ją okłamał. Negative tymczasem postanawia dowiedzieć się prawdy i skinieniem ręki wzywa do pomieszczenia swe sługi, którzy przyprowadzają... jak najbardziej żywego Freda Myersa!

Autor: S_O

Galeria numeru

Web of Spider-Man vol. 2 #10 Web of Spider-Man vol. 2 #10 Web of Spider-Man vol. 2 #10 Web of Spider-Man vol. 2 #10 Web of Spider-Man vol. 2 #10 Web of Spider-Man vol. 2 #10 Web of Spider-Man vol. 2 #10 Web of Spider-Man vol. 2 #10 Web of Spider-Man vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.