Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man vol. 2 » Web of Spider-Man vol. 2 #9

Web of Spider-Man vol. 2 #9

Postacie
Zapowiedź

Czy Spider-Man uratuje J.J.Jamesona przed szaleńczym zabójcą?

Cytat

Extremist: "Like Parker, you are purely reactive. So concerned with making the wrong decision, you make no decision... And those around you suffer."

Streszczenie

Wiele lat temu, Szkoła Dla Młodych Talentów. Scott informuje profesora Xaviera, że niejaka pani Smithson nadal czeka na wizytę. Ubrana w hippisowski strój kobieta próbuje przekonać telepatę, że jej syn posiada nadprzyrodzone umiejętności, Charles jednak przerywa jej i powtarza to, co już napisał jej w swoim liście – po dogłębnych badaniach doszedł do wniosku, że Tyler Smithson nie jest odpowiednim kandydatem na jego ucznia. Gdy zdenerwowana kobieta odchodzi, Xavier mówi Cyclopsowi, że chociaż chłopiec nie jest mutantem, to na pewno nie jest też normalny.

Dzisiaj. Ostrzegany tak przez Michele, jak i przez swój pajęczy zmysł, Peter wykonuje unik – w samą porę, bo w tym właśnie momencie Extremist do niego strzela. Gdy Michele ucieka, tajemniczy zamachowca patrzy na aurę Parkera i dochodzi do wniosku, że jest agentem "szarości". Nagle jednak kobieta wraca i strzela do zaskoczonego intruza ze swojej strzelby, a ten wypada przez okno i ląduje zaraz obok Flasha. Odczytuje jednak z jego aury, że jest weteranem i składa mu wyrazy uznania. W następnej chwili na miejscu pojawia się Spider-Man, który próbując uderzyć niematerialnego już przeciwnika stwierdza, że nie może pozwolić, by ten zabijał ludzi tylko za to, że go krytykują. Extremist cieszy się, że Spidey tak myśli – inaczej nie byłby godnym wzorem do naśladowania. Nagle zauważa, że aura Pająka jest identyczna z tą Parkera. Nim jednak zdąży się domyślić, co to znaczy, na zewnątrz pojawia się Michele, celując do niego ze strzelby i informując, że policja jest już w drodze. Extremist nie boi się jej jednak i stwierdza, że większość ludzi, których aury czyta od urodzenia, są tacy sami, jak ona – pełna ideałów za młodu, gdy jednak dowiedziała się, że pomoc bliźnim nie wiąże się z żadnymi wymiernymi korzyściami, porzuciła dobroczynność i zaczęła pracować dla wielkich korporacji i przeciwko biednym rodzinom, których kiedyś broniła. Życie Flasha z drugiej strony potoczyło się dokładnie odwrotnie – na początku znęcał się nad słabszymi, dopóki nie znalazł sposobu, by wyładowywać swoją agresję w bardziej pozytywny sposób – na froncie. Łapie przyjaciół Parkera i unosi się z nimi w powietrze, stwierdzając, że ludzie za dużo myślą o tym, kim są, a za mało o tym, co robią. Spider-Man jest pod tym względem podobny do Parkera – tak boi się podjąć złą decyzję, że w końcu nie podejmuje żadnej. Postanawia zmusić go do wyboru, czyni więc swoich zakładników niewidzialnymi i upuszcza ich, samemu znikając. Spidey rzuca się za przyjaciółmi, po czym, zamykając oczy i dając się prowadzić pajęczemu zmysłowi, wystrzeliwuje sieć. Udaje mu się złapać oboje, jednak pajęczyną oblepił też funkcjonariuszy policji, którzy właśnie przybyli.

Jakiś czas później, w Avengers Tower. Spider-Man łączy się z Cyclopsem, stwierdzając, że powinni mieć jakieś dane na temat jego nowego przeciwnika – wspominał on bowiem, że urodził się ze swymi mocami, więc prawdopodobnie jest mutantem. Słysząc jednak zestaw umiejętności, jakie posiada Extremist, Scott stwierdza, że to na pewno nie mutant. Następnie tłumaczy, jak kilkanaście lat temu wśród wyznawców New Age pojawiła się teoria na temat "Dzieci Indygo", które miały stanowić następny krok w ewolucji człowieka. Jedna ze zwolenniczek tej teorii próbowała namówić Xaviera do dopuszczenia jej syna do jego Szkoły, zarzekając się, że posiada on takie same zdolności, jak nowy wróg Spider-Mana. Chłopak nazywał się Tyler Smithson.

Tymczasem, na poddaszu pewnego domu, Extremist stwierdza, że Parker jest płotką i że pora zająć się kimś ważniejszym. A, jak dzisiaj odkrył, najpoważniejszym zagrożeniem dla symbolu, jakim jest Spider-Man, jest sam bohater. Postanawia odpłacić się mu pięknym za nadobne i również zastawić na niego pułapkę. Gdy zastanawia się, co zrobić, w telewizji widzi reportaż z zawieszania "Spider-licznika", na którym burmistrz Jameson będzie wyświetlał kwotę, jaką miasto wydało z powodu akcji Pajęczaka.

Jakiś czas później. Gdy Spider-Man, poznawszy adres Smithsona dzięki pomocy Avengers i służb specjalnych, wpada do jego kryjówki, odkrywa, że jest ona całkiem pusta – poza leżącym na podłodze zdjęciem ratusza.

Tymczasem, w ratuszu. Jonah nie daje się odciągnąć od transmisji z uruchomienia Spider-licznika, jego ochroniarze muszą jednak nalegać – właśnie znaleźli kartę ze słowami "ja" na białym i "ty" na czarnym tle."Reflections"

Postacie:
* Jackpot
* Schocker, Boomerang
* Black Dragon, Mr. Negative
* prawnicy

Nowy Jork, nocą. Jackpot walczy z Schockerem, a w końcu unieruchamia go i każe ujawnić wszystko, co wie o grupie przestępczej "Eastern Wind". Złoczyńca jednak wyśmiewa ją, stwierdzając, że nikt nie powie jej nic na ich temat – dla każdego kończy się to śmiercią. Ktoś nawet stał się celem tylko za to, że zgodził się zeznawać. Bohaterka domyśla się, o kogo chodzi.

Kilka godzin wcześniej Sara Ehret zeznawała w sądzie podczas procesu Freda Myersa, Boomeranga. Ujawnia, że przestępca zabił jej męża i chciał zabić ją – a to dlatego, że kobieta działa jako superbohaterka [patrz Amazing Spider-Man Presents: Jackpot #1-3 – przyp. S_O]. Pod gradem pytań obrony przyznaje jednak, że łotr został wpuszczony do jej domu, a ona nie powstrzymała go na miejscu, gdyż musiała chronić swoją córkę. Prawniczka przypomina, że od tamtej pory kobieta ukrywa się, prawdopodobnie pod przybranym nazwiskiem, i sugeruje, że wykorzystuje po prostu fakt, że przestępca został aresztowany, by zrzucić na niego winę za zabicie swego męża.

Jakiś czas później. Sara wściekła rozmawia ze swoim adwokatem, który przypomina, że ostrzegał ją, jak trudna może być ta rozprawa, jeśli nie ujawni informacji o swoim nowym życiu. Następnie stwierdza, że jego szef pracuje nad zdemaskowaniem grupy przestępczej znanej jako "Eastern Wind" i że Boomerang zgodził się zeznawać w zamian za ochronę. Sara nie zgadza się na to, by morderca jej męża cieszył się wolnością i składa inną propozycję – sama zbierze dowody przeciw gangowi.

Teraz. Jackpot pędzi w kierunku Raft, ale po kierującym się w tym samym kierunku helikopterze telewizyjnym domyśla się, że przybyła za późno. W istocie – w więzieniu już szaleje pożar. Bohaterka zeskakuje na ziemię i szybko zauważa uciekającego White Dragona, a raczej Black Dragona, jak się teraz nazywa. Domyśla się, że to on zabił Myersa i atakuje go. Walkę tę obserwuje Mr. Negative.

Autor: S_O

Galeria numeru

Web of Spider-Man vol. 2 #9 Web of Spider-Man vol. 2 #9 Web of Spider-Man vol. 2 #9 Web of Spider-Man vol. 2 #9 Web of Spider-Man vol. 2 #9 Web of Spider-Man vol. 2 #9 Web of Spider-Man vol. 2 #9 Web of Spider-Man vol. 2 #9 Web of Spider-Man vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.