Avalon » Serie komiksowe » Astonishing Spider-Man/Wolverine » Astonishing Spider-Man/Wolverine #2

Astonishing Spider-Man/Wolverine #2

Astonishing Spider-Man/Wolverine #2

"Another Fine Mess" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Przygoda naszego ulubionego (i zarabiającego niedorzeczne ilości gotówki) duetu trwa! Ale kim jest łotr, który jest w stanie zesłać na nich zagrożenia takie, jak Doom the Living Planet?

Cytat

Spider-Man: "Well, I'd love to stay here and kill more robots with you, but with the world about to end I'd probably better go do something that's not... you know... an utter waste of time."

Streszczenie

Bliżej nieokreślona przyszłość. Spider-Man kończy lekcję fizyki, którą prowadził dla młodych przedstawicieli "małych ludzi". Gdy rozbrzmiewa dzwonek, dzieciaki wybiegają ze szkoły, małego budynku wybudowanego wraz z innymi domkami wśród ruin Nowego Jorku, a Peter udaje się do swojego "gabinetu", w którym, z pomocą dorosłych "małych ludzi", zbiera najróżniejsze artefakty pozostałe po erze bohaterów. Niestety, w żadnym z nich nie pozostało dość mocy, by uchronić świat przed zagładą – nawet znaleziona przez Parkera i jego pomocników Cosmic Cube, choć nadal emanuje energią na poziomie subatomowym, jest do niczego. Nagle słychać bicie w dzwony – znak, że wykryto zbliżające się zagrożenie. Wściekły na swoją bezradność, Peter uderza w blat stołu, przewracając jedno z pudełek ze znaleziskami. Pomiędzy innymi urządzeniami znajdują się świecące dziwnym blaskiem kamienie.

Peter, w znalezionym w pewnym muzeum figur woskowych kostiumie i z odbudowanymi wyrzutniami sieci, mknie na pajęczynie do starego sklepu z robotami, przed którym klęczą modlący się "mali ludzie". W środku Logan wyłącza zabezpieczenia nadal znajdujących się tam droidów i zaczyna z nimi walczyć. Po skończonej potyczce mutant ujawnia, że wyczuwa znajdującego się w pomieszczeniu Parkera i zgaduje, że nie znalazł on broni mogącej uratować świat. Spidey krytykuje przyjaciela pytając, czemu nagle zaczęło mu zależeć na świecie, skoro spędził ostatnie miesiące w budynku, ignorując modlących się do niego mieszkańców. Wolverine odpiera, że "mali ludzie" wybrali sobie niewłaściwego mesjasza, Pete próbuje mu więc uświadomić, że Logan doskonale się do tego nadaje – gdyby nie jego działania w przeszłości, praludzie zginęliby razem z dinozaurami, a dzięki niemu przetrwali, ukrywali się przez następne 65 milionów lat i po zagładzie ludzkości przejęli władzę nad tym, co zostało ze świata. Dodaje, iż tylko dlatego, że rozpoznali w nim "Sześć Szponów", nie zabili ich zaraz po przybyciu. Logan jednak nie słucha i wyłącza zabezpieczenia u następnej partii robotów, próbując zmusić Pająka do wyjścia. To jednak nie skutkuje i bohaterowie wspólnie niszczą droidy, cały czas się kłócąc. Gdy walka dobiega końca, Peter stwierdza, że pora zająć się czymś, co nie jest całkowitą stratą czasu, i chce odejść, Wolverine jednak zatrzymuje go i informuje, że w dżungli znalazł kogoś, kto go śledził, a choć po powtórnym przeniesieniu się w czasie już go nie odnalazł, jest pewien, że nadal są obserwowani. Zapewnia, że gdy nadejdzie czas, stawi się do walki, Pete odpiera jednak, że "mali ludzie" nie potrzebują wojownika, lecz nadziei. Stwierdza jednak, że zabijanie jest łatwiejsze od przewodzenia, i opuszcza mutanta.

Pete wraca do swojego gabinetu, gdzie zostaje znienacka zaatakowany przez... Orba. Łotr wie, że Pająk "podróżuje" tak jak on i każe sobie oddać diamenty. Spidey nie wie jednak, o co chodzi. Orb jest wściekły, stwierdza, że musi dalej uciekać, bo Minutemen są na jego tropie. Chce zabić Spider-Mana, nagle jednak za jego plecami otwiera się portal, z którego wyłaniają się metaliczne dłonie. Porywają one łotra, który krzyczy, że to nie jego chcą, lecz Cara. Gdy tak Orb, jak i tajemnicze ręce znikają, uszu Petera dochodzi wezwanie o pomoc od jednego z poszukiwaczy artefaktów.

Jakiś czas później jeden z "małych ludzi" prowadzi Petera korytarzem, tłumacząc, że rano przebili się do podziemnego bunkra oznaczonego gigantycznymi X-ami, a w jego wnętrzu znaleźli pudełko oznaczone promieniującym światłem symbolem Phoenix. Spidey zabiera znalezisko i przystępuje do badania jego zawartości, w końcu odkrywając, że może to być rozwiązaniem ich problemów. Gdy udaje się poinformować o tym starszyznę, jego pajęczy zmysł odzywa się z ogromną siłą. Spidey spogląda w niebo, gdzie pojawiła się gigantyczne, pokryte pancerzem ciało niebieskie – Doom, The Living Planet. Według legend, gdy Doctor Doom zestarzał się i poczuł, że śmierć jest blisko, przeniósł swą świadomość do Ego, The Living Planet, a czyniąc to zniszczył całą ludzkość. Teraz zaś wraca, by dokończyć dzieła. Wysyła na powierzchnię Ziemi swoich heroldów – chmarę gigantycznych, insektoidalnych robotów. Ujeżdzający mecha-Devil Dinosaura "mały człowiek" chce pokazać najeźdźcom, gdzie raki zimują, Peter każe mu jednak pomóc w ewakuacji, sam zaś wraca do swojego gabinetu.

Tam wyciąga z pudełka oznaczonego znakiem Phoenixa nabój wypełniony Phoenix Force i pistolet mogący ten pocisk wystrzelić. Niestety okazuje się, że ktokolwiek użyje tej broni zostanie rozerwany na pojedyncze atomy. Pete postanawia się jednak poświęcić dla dobra świata, zastanawiając się jednak, czy ciągle huczący pajęczy zmysł nie przeszkodzi mu w celowaniu. Nagle zostaje ogłuszony, a Wolverine podnosi Phoenix Gun, stwierdzając, że jeśli ktokolwiek ma zginąć, to powinien to być on, po czym wyrusza do walki. Okazuje się, że wszystko obserwował tajemniczy Car i jego podwładny. Tajemniczy osobnik, dzierżący w przyozdobionych pierścieniami Mandarina dłoniach kij baseballowy z powbijanymi weń świecącymi dziwnym blaskiem diamentami, stwierdza, że dwójka bohaterów zaczyna go nudzić. Mimo że jego pracodawca płaci mu grube pieniądze, zastanawia się, czy nie powinien ich zabić. Uśmiecha się, ujawniając, że tajemnicze kryształy znajdują się także w swych zębach.

Autor: S_O

Galeria numeru

Astonishing Spider-Man/Wolverine #2 Astonishing Spider-Man/Wolverine #2 Astonishing Spider-Man/Wolverine #2 Astonishing Spider-Man/Wolverine #2 Astonishing Spider-Man/Wolverine #2 Astonishing Spider-Man/Wolverine #2 Astonishing Spider-Man/Wolverine #2 Astonishing Spider-Man/Wolverine #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.