Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man vol. 2 » Web of Spider-Man vol. 2 #11

Web of Spider-Man vol. 2 #11

Postacie
Zapowiedź

Podczas, gdy Spider-Man musi ocalić Mary Jane, która stała się celem złowrogiej Doctor Traumy, Jackpot dostaje szansę pomszczenia śmierci swojego męża. Za wszystkim stoi Mr. Negative.

Cytat

MJ: "I told you. We're not dating."
Black Cat: "And I told you: I totally believe you."

Streszczenie

Black Cat zbliża się do dachu jednego z nowojorskich wieżowców - miejsca spotkań ze Spider-Manem, który wysłał jej wiadomość z prośbą o rozmowę. Tam jednak, zamiast spodziewanego osobnika, czeka na nią Mary Jane Watson. MJ dziwi się, że bohaterka ją rozpoznaje, jak się jednak okazuje, Black Cat zna ją z telewizji, co więcej - krytykuje najnowszy sezon jej programu. Aktorka ucina rozmowę o swojej karierze, gdyż, jak mówi, nie po to wezwała bohaterkę. Felicia domyśliła się, że kobieta ukradła telefon Spider-Mana, który jej odbiera. MJ próbuje zaprotestować, ale łamie jej się obcas, a ona sama traci równowagę. Przed upadkiem z dachu ratuje ją Black Cat, łapiąc za szal. Korzystając z okazji, zaczyna tyradę o tym, że nie obchodzi ją, z kim Spider-Man się zabawia poza nią, tak samo, jak nie obchodzi ją, z kim on w końcu zostanie. Ostrzega jednak, że jeśli aktorka nie przestanie jej niepokoić, może stać się jej krzywda. Gdy MJ udaje się wreszcie dojść do słowa, krzyczy, że to nie tak: Spider-Man jest w niebezpieczeństwie i potrzebuje ich pomocy. W tym momencie jej szal się rozwiązuje. Kobieta zaczyna spadać, jednak Felicia łapie ją w locie, informując przy tym, że nie zamierza pomagać jej za darmo.

Gdy Hardy na nią czeka, przy okazji okładając paru opryszków, Mary Jane wyciąga pieniądze z bankomatu, wspominając, jak Peter zapewniał ją niegdyś, iż Kotka jest jednym z jego najbardziej lojalnych przyjaciół. Wróciwszy z pieniędzmi, wyjaśnia Felicii, że Spider-Man zadzwonił do niej poprzedniego dnia z prośbą o pomoc w sprawie Loli Huxley – modelki z lat osiemdziesiątych, która ostatnio wróciła na piedestał. Peter nie chciał jednak wytłumaczyć przez telefon, o co dokładnie chodzi i poprosił o spotkanie w Coffee Bean. Gdy MJ tam dotarła, w zaułku znalazła telefon bohatera, a na dachu pobliskiego budynku odnalazła ślady walki. Z tego powodu potrzebuje ochroniarza, który będzie jej strzegł w czasie jutrzejszego spotkania z Lolą.

Następnego dnia rano Mary Jane obserwuje sesję zdjęciową Loli. W czasie przerwy podchodzi do modelki, która stwierdza, że doskonale wie, czego kobieta od niej chce i podaje aktorce wizytówkę specjalistki, która rzekomo jej pomogła. Okazuje się jednak, że jest to jedynie pusty kawałek papieru. Nagle obie zostają porwane przez mężczyzn w latających zbrojach. Okazuje się, iż mieli oni za zadanie zabrać jedynie zadłużoną u ich przełożonej Lolę. Zanim zdążyli wymyślić, co zrobić z drugą kobietą, zostają zaatakowani przez Black Cat. Łapie ona w locie wypuszczoną MJ, która po chwili - już bezpieczna na ziemi - każe bohaterce ścigać porywaczy. Ta więc rusza do walki i dzięki swym przynoszącym pecha mocom nieźle sobie radzi, przynajmniej do czasu, gdy jeden z przeciwników wspomina o "pani doktor". Słysząc to określenie, Black Cat zastyga w bezruchu. Drugi z porywaczy tymczasem stwierdza, że nie muszą walczyć z bohaterką ani porywać modelki - wystarczy, że zabiorą jej ulepszenia, za które nie zapłaciła, po czym wyrywa Loli włosy, pod którymi znajdują się elektroniczne implanty. Felicia postanawia zabrać modelkę do szpitala, a następnie odnaleźć MJ, która nawet nie wie, w co się pakuje.

MJ tymczasem odkrywa, że wręczona jej wizytówka zaczyna błyszczeć i piszczeć. W następnej chwili obok aktorki zatrzymuje się prowadzona przez robota limuzyna, a gdy kobieta do niej wsiada, zostaje zawieziona w pobliże lotniska imienia Kennedy'ego, gdzie swą siedzibę ma Doctor Tramma. Kobieta wita aktorkę, zapewniając, że rekomendacja od Loli Huxley nie przemawia na jej niekorzyść, choć znacznie lepszym łącznikiem byłaby jej wynajęta ochrona. Gdy zaskoczona MJ widzi czekającą Black Cat, Tramma informuje, że to właśnie ona przywróciła Kotce "pechowe" moce."Double-Edged Sword"

Postacie:
* Jackpot
* Mister Negative, Boomerang

Mister Negative dusi Jackpot, ciekawy, dlaczego interesuje się ona Myersem. Ten wyjaśnia, że zabił męża kobiety i ujawnia przed mafiozą jej prawdziwe imię. Sara mówi, iż nie pozwoli mu zabić Boomeranga. Chińczyk przekonuje, że sprawiedliwość wymierzona z jego ręki jest znacznie pewniejsza od tej, gwarantowanej przez sądy. Bohaterka stwierdza jednak, iż mają całkiem różne definicje "sprawiedliwości". Wyciąga wyrzutnię liny i oplata nią Black Dragona, dzięki czemu udaje jej się wyszarpać z uścisku Negative'a. Następnie powala jednego ze sług mężczyzny i sięga po jego pistolet, z którego strzela do przybyłych Inner Deamons. Przykłada broń do głowy Negative'a, na co ten oznajmia, że byle pistolet nie zrobi mu krzywdy. Zastanawia się także, czy bohaterka będzie w stanie zabić go z zimną krwią. Kobieta mówi więc, że fakt, iż nie chce śmierci Boomeranga, nie oznacza, że ma coś przeciwko zabijaniu.

Jakiś czas później; jeden z dachów w Nowym Jorku. Myers gratuluje bohaterce blefu, którym uratowała ich oboje z rąk Negative'a, ta jednak odpiera, że gangster ją przejrzał i po prostu ich wypuścił, żeby nie sprawiali mu problemów. Boomerang oświadcza, że nadal zamierza zeznawać przeciwko Eastern Wind, załatwiając sobie ochronę dla świadków. Pyta, czy bohaterka nadal zamierza go zabić. Jackpot odpowiada, że musi być dobrym przykładem dla swojej córki. Łotr sugeruje, że może za kilka lat ją odnajdzie i wpadnie w odwiedziny. Wtedy kobieta chwyta go za gardło.

Kilka dni później. Sara wraca do swojego domu w Kalifornii, gdzie wita ją uradowana córka. Pyta, czy zły człowiek, który skrzywdził jej tatę, został ukarany. Kobieta, po chwili ciszy, zapewnia, że tak się stało. Co innego jednak mówi gazeta, którą bohaterka przywiozła z Nowego Jorku: znajduje się w niej informacja o uwolnieniu Boomeranga.

Autor: S_O

Galeria numeru

Web of Spider-Man vol. 2 #11 Web of Spider-Man vol. 2 #11 Web of Spider-Man vol. 2 #11 Web of Spider-Man vol. 2 #11 Web of Spider-Man vol. 2 #11 Web of Spider-Man vol. 2 #11 Web of Spider-Man vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.