Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man vol. 2 » Web of Spider-Man vol. 2 #12

Web of Spider-Man vol. 2 #12

Postacie
Zapowiedź

Dwie historie na zakończenie serii. W pierwszej poznamy nieznane fakty z życia i początków kariery Doctora Octopusa. W drugiej Doctor Tramma bierze na cel Mary Jane Watson. A metoda, jaką wybrała, by się do niej dobrać, to... porwać Petera Parkera. Czy MJ i Black Cat zdołają go ocalić?

Cytat

Tramma: "I'm afraid you have an incurable case of do-goodedness, miss Cat. Fortunately for you... I'm the optimistic sort. I'll try and cut it out of you anyway."

Streszczenie

Doktor Tramma opowiada Mary Jane swoją historię. Została wychowana w Korei Północnej, gdzie od maleńkości była szkolona na szpiega przemysłowego. Języka i kultury kraju, w którym miała działać, uczyła się od porwanej Japonki. Kumi - gdyż tak miała na imię kobieta - wykorzystała tę sytuację tak, jak umiała najlepiej: zaczęła opowiadać dziewczynce niestworzone historie o gigantycznych mechach walczących z potworami i cyborgach przemierzających ulice. Młoda Tramma chłonęła te bajki jak gąbka. Gdy skończyła 16 lat, została wysłana do Japonii, gdzie szybko odkryła, że opowieści Kumi oraz to, czego dowiedziała się od władz własnego państwa, było kłamstwem. Z tego powodu zdezerterowała i postanowiła otworzyć specjalną klinikę, dzięki której mogła spełniać swoje i innych marzenia o supermocy. Po kilku latach działała w całej Azji, a dzięki pomocy Mr. Negative'a mogła przenieść się do Nowego Jorku, gdzie popyt na jej usługi jest największy. Po skończeniu opowieści zaprezentowała aktorce niektóre ze swych towarów, jak na przykład syntetyczna skóra i zaginający fale świetlne generator uroku, którego używała Lola Huxley. Gdy MJ nagle pyta o jedno z testowanych nieopodal urządzeń, wynalazczyni informuje, że to prototyp "miotacza substancji klejącej". Mary Jane jednak doskonale wie, że ów "prototyp" to tak naprawdę wyrzutnia sieci Spider-Mana, ale nie zdradza się ze swej wiedzy. Razem z Siostrą Fetysz udaje się do przebieralni, gdzie zostaje zamknięta. Po chwili jednak otwiera drzwi jednym z pazurów Black Cat.

Pół godziny wcześniej [i bezpośrednio po końcu poprzedniej części historii – przyp. S_O] MJ kłóciła się po cichu z Felicią, która, według niej, ją zdradziła. Kotka wyjaśniła więc, że z Trammą łączy ją tylko to, że po utracie swoich "pechowych" mocy, przybyła tutaj, by kobieta jej je przywróciła. Następnie wręcza modelce pazur-wytrych i każe odnaleźć Spider-Mana. Sama oferuje odwrócenie uwagi pani doktor.

Teraz. Black Cat próbuje wmówić Trammie, że jej moce nie działają jak należy. Kobieta jednak nie daje się zwieść i informuje bohaterkę, iż Negative powiedział jej o włamaniu, którego bohaterka dokonała wraz ze Spider-Manem. Tramma domyśla się, że Kotka próbuje odwrócić jej uwagę, by w dogodnym momencie odnaleźć Pająka. Informuje zatem, iż zdalnie wyłączyła jej generator losowych zdarzeń. Felicia nie potrzebuje jednak swoich "pechowych" mocy. Rzuca się na przeciwniczkę, a gdy ją powala, doktor informuje, że zamierza sprzedać organy bohatera Origin Corporation po tym, jak Negative już go zdemaskuje. Następnie, z zaskoczenia, wbija Kotce pazury w szyję.

Tymczasem Mary Jane skrada się korytarzami kryjówki i w końcu odnajduje Petera zamkniętego pod strażą w jednym z pomieszczeń. Podpala paczkę chusteczek, by uruchomić alarm przeciwpożarowy, a gdy ochrona udaje się w celu sprawdzenia alarmu, aktorka wchodzi do pomieszczenia i uwalnia Parkera. Ten wyjaśnia, że po walce z Extremistą postanowił rozprawić się z Trammą, a od jednego ze swoich niedobrowolnych informatorów uzyskał imię Loli. Gdy jednak udał się na spotkanie z MJ, został zaatakowany przez ludzi Trammy. Po chwili oboje docierają do sali operacyjnej, w której Tramma przygotowuje się do przeprowadzenia wiwisekcji Black Cat. Łotrzyca wysyła do walki z intruzami swoich pięciu Beetle'i, którymi zajmuje się Spider, sama jednak zostaje znokautowana przez Mary Jane, która następnie uwalnia Felicię. Superherosom szybko udaje się pokonać ochroniarzy Trammy, w czym na pewno pomógł fakt, że Peter w czasie walki zniszczył urządzenie blokujące "pechowe" moce Kotki. Gdy kurz po starciu opada, Hardy komentuje nowy nabytek Pająka, ten jednak tłumaczy, że on i MJ są teraz tylko znajomymi. Słysząc to, Black Cat w końcu domyśla się, że ma do czynienia z byłą parą.

Następnego dnia Felicia i MJ spotykają się w kawiarni, by omówić pewne sprawy. Hardy w końcu przypomniała sobie, skąd, poza telewizją, kojarzy twarz modelki: spotkały się, gdy Felicia przez krótki czas chodziła z Flashem Thompsonem. Następnie wyjawia, że dawno nie miała nowej psiapsiółki i prosi Mary Jane o pełnienie tej roli. Ta zgadza się i od razu zaczyna pierwszą lekcję: Kotka musi ograniczyć liczbę seksualnych podtekstów. Z oddali ich rozmowę obserwuje Spider-Man, myśląc o tym, że fakt, iż dwie jego „byłe” stały się przyjaciółkami, do niczego dobrego nie doprowadzi."Arms Against a Sea of Troubles"

Postacie:
* Otto Octavius/Doctor Octopus
* Spider-Man

Otto Octavius zawsze był pilnym uczniem - na tyle dobrym, że zaczął chodzić do liceum jeszcze jako mały chłopiec. Z tego powodu często był celem okrutnych żartów swoich kolegów z klasy. Jego ojciec, budowlaniec, nie potrafił go zrozumieć i cały czas wzywał do zmężnienia, ale matka zawsze broniła chłopca przed wybuchami męża.

Skończył liceum w wieku piętnastu lat i dostał się na prestiżowy MIT. Wkrótce ojciec Otto zginął w wypadku. Na pogrzebie matka kazała mu obiecać, że nigdy nie będzie sobie brudzić rąk pracą fizyczną, co zmusiło go do jeszcze cięższej nauki. Zakończył studia w ciągu dwóch lat, a gdy skończył ich dwadzieścia jeden, miał już pierwszy doktorat. Zaczął pracować w ośrodku badań atomowych. Tam też skonstruował specjalną uprząż, która pomagała mu w badaniu co groźniejszych izotopów. Za jego plecami inni naukowcy plotkowali, że nikt nie jest w stanie wytrzymać z nim dłużej niż kilka tygodni, ale matka zapewniała go, iż mówią tak z powodu zazdrości. Nadal kontrolowała życie syna, przeganiając kobiety, które były nim zainteresowane. Pewnego wieczoru czara goryczy się przelała, gdy matka poinformowała Octaviusa, że udaje się na randkę. Otto doskoczył do niej, wygarniając jej, że jemu nie pozwala na posiadanie życia towarzyskiego. Wywołało to zawał u kobiety, która, mimo pomocy lekarskiej, wkrótce zmarła.

Niedługo później, pochłonięty pracą nad jednym z niebezpiecznych izotopów, nie zwrócił uwagi na sygnał ostrzegawczy i doprowadził do eksplozji, która nie tylko pozbawiła go przytomności na kilka dni, ale też scaliła go z uprzężą fizycznie i psychicznie. Kontrolując swe metalowe macki, zaczął atakować swoich współpracowników. Spider-Man usiłował go powstrzymać, ale nie przewidział, jak szybkie są nowe kończyny naukowca, przez co został pokonany. Po walce Octavius udał się do swego laboratorium, tam jednak czekała go dogrywka z Pająkiem, który oślepił go pajęczyną i znokautował.

Dzięki wytężonej pracy swego adwokata Otto otrzymał względnie krótki wyrok, mimo to został wysłany do więzienia o zaostrzonym rygorze – jedynego, które byłoby w stanie powstrzymać go przed ucieczką. Pierwszego dnia, gdy był prowadzony przez spacerniak, nieopodal niego wybuchła bójka. Gdy strażnicy udali się ją przerwać, do Octaviusa podeszło dwóch innych więźniów, informując, że to oni rządzą w tym miejscu. Nie zauważyli jednak, iż macki Octopusa wydostały się ze specjalnych kajdan. Dzięki nim Otto szybko pokonał napastników. Stwierdził, że od teraz to on jest tu szefem.

Wkrótce później. Otto kończy kolejną sesję z więziennym psychologiem. Gdy wraca do celi, stwierdza, że z łatwością mógłby uciec, jednak pobyt tutaj to niespotykana szansa, by poznać od wewnątrz przestępczy półświatek. Jest pewny, że wkrótce wyjdzie za dobre sprawowanie, a wtedy stworzy imperium przestępcze, którego każdy będzie się bać.

Autor: S_O

Galeria numeru

Web of Spider-Man vol. 2 #12 Web of Spider-Man vol. 2 #12 Web of Spider-Man vol. 2 #12 Web of Spider-Man vol. 2 #12 Web of Spider-Man vol. 2 #12 Web of Spider-Man vol. 2 #12 Web of Spider-Man vol. 2 #12 Web of Spider-Man vol. 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.