Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #153

Thunderbolts #153

Postacie
Zapowiedź

Hulkowy program "Scorched Earth" trafia do T-boltów. Nowy członek zespołu odsłania prawdziwe oblicze. Wygląda na to, że jeden z więźniów odejdzie bez nanitów we krwi i bez szans na ponowne złapanie, o ile Juggernaut mu pozwoli.

Streszczenie

Gunna przechadza się po dziedzińcu więzienia. Kiedy kilku więźniów zaczyna rzucać do niej wulgarne teksy denerwuje sie i rzuca się na nich. Powstrzymuje ją pole siłowe. Szybko podbiegają strażnicy, aby uspokoić dziewczynę. Jeden z nich każe więźniom oddalić się. Ci jednak z niego drwią. Rzednie im jednak mina, kiedy podjeżdża do nich naczelnik. Z pokorą przyjmują karę i odchodzą. Walker dołącza do strażników i rozmawia z jednym z nich. Ten uważa, że Troll tu nie pasuje. Jest za młoda, aby tu przebywać. Jest silna, ale to ciągle nastolatka. John się z nim zgadza. Ma zresztą już pewien pomysł i będzie chciał go omówić z Thunderbolts.

Hyperion patrzy na tonące koleżanki z drużyny. Wydawało im się, że będą go mogli kontrolować Po chwili przypomina sobie o czymś i nurkuje za tonącymi. Nie ratuje ich jednak tylko zabiera Songbird bransoletę do kontroli nanitów.

Niedaleko Juggernaut wygrzebuje się z ziemi. Został w nią wdeptany przez jednego z potworów. Ma ochotę na rewanż. Ze zdziwieniem znajduje rannego Man-Thinga. Podchodzi do Hyperiona i pyta się go gdzie reszta drużyny. Ten bez ogródek mówi, że dziewczyny toną, Cage i MACH V zostali połknięci, a Ghost gdzieś uciekł. Zdenerwowany Marko wchodzi do wody, aby ratować koleżanki. Jego moce są teraz ograniczone i nie może już oddychać pod wodą. Dlatego walczy z czasem i swoim ciałem. Udaje mu się odnaleźć dziewczyny i wyciągnąć je na brzeg.

Cage mocuje się ze szczęką potwora, aby nie dać się połknąć. Abe tymczasem stara się odciąć język bestii, wciąż owinięty wokół jego nogi. Kiedy mu się to udaje, Luke wytęża swoje siły, aby otworzyć paszczę. Zanim odlecą MACH V wystrzeliwuje w głąb potwora rakietę. Ta wybucha w przełyku i monstrum, aby ugasić pożar musi zaczerpnąć wody w oceanie.

Na brzegu Juggernaut odnajduje Ghosta. Każe mu zająć się kobietami, a sam ma zamiar pogadać z Hyperionem. Ghost ściąga dane na temat pierwszej pomocy. Z satysfakcją stwierdza, że będzie musiał zastosować technikę usta-usta. Marko próbuje się dowiedzieć od Marka co ten kombinuje. Ten jednak nie okazuje skruchy i z satysfakcja naciska przycisk na bransolecie Songbird. Cain zaczyna wić się z bólu.

Luke widzi, jak inny potwór niszczy miasto. Próbuje nawiązać kontakt radiowy z resztą drużyny, ale nikt nie odpowiada. Od tyłu zaczyna ich atakować pterodaktyl. Cage prosi przyjaciela, aby zrzucił go na ziemię i zajął się tą latającą jaszczurką.

Ghost wpompowuje powietrze w płuca Moonstone. Ta po chwili przewraca się i zaczyna wymiotować. Jej kolega najpierw uratował Songbird, która dochodzi do siebie obok. Hyperion pewny, że pokonał przeciwnika próbuje odlecieć. Ze zdziewaniem odkrywa, że Marko ma jeszcze dość siły, aby złapać go za nogę. Następnie ciska Markiem o ziemię. Ten podnosi się i oddaje cios, ale Cain stawia mu czoło i traktuje go z główki. Hyperion postanawia obezwładnić przeciwnika tak, aby nie był w stanie biegać. Uderza więc go w rzepkę i łamie ją. Ma zamiar zrobić z niego przykład dla innych. Przy pomocy swojego wzorku rozcina hełm bohatera.

Songbird słyszy wezwanie Luke'a i wzbija się w powietrze. Ma zamiar zająć się pterodaktylem. Moonstone chce lecieć za nią, ale Ghost informuje ją o problemach Marko. Tą to nie interesuje. Jej kolega stwierdza, że przecież są drużyną. Karla zaczyna się wahać. Mark bezlitośnie okłada Marko. Odkrywa jednak, że jego głowa jest twarda i bez hełmu. Po jednym z ciosów w czoło boli go strasznie ręka. Wykorzystuje to Juggernaut - wyprowadza kilka silnych ciosów i wbija przeciwnika w ziemie. Ten poraża go swoimi laserami z oczu. Drugi strzał blokuje jednak Moonstone. Mark stwierdza, że był dotychczas dla niej humanitarny, ale to się skończyło. Strzela do niej. Kiedy opada dym na placu boju pojawia się Ghost. Hyperion drwi z niego i jego drużyny. Ghost bez słowa podnosi znalezioną bransoletę i naciska przycisk. Mark spada na ziemię. Zaczyna błagać o litość.

Cage siedzi na głowie Godzilli i bezskutecznie ja bije. Łączy się z nim Ghost. Przekazuje, że wykrył we krwi bestii nanity. Jest to bardziej prymitywna wersja systemu używanego w Thunderbolts. Jeżeli Songbird wyda dźwięk o określonej częstotliwości, to bestie otrzymają rozkaz do odwrotu. Tak się po chwili dzieje. Luke przeprasza Ghosta, że w niego nie wierzył. Następnie pyta się, czy Hyperion odzyskał przytomność po ciosie otrzymanym na początku walki od potwora. Ghost zaprzecza.

Zmaltretowany Hyperion leży w agonii. Jego twarz jest posiniaczona, a ciało wygląda, jakby każda kość była połamana. Moonstone stwierdza, że nie mogą mieć takiego tchórza w zespole. Nie powinien okazywać strachu, ponieważ ten, co się boi płonie pod wpływem dotyku Man Thinga. Monstrum wyciąga swoją rękę, a Mark zaczyna wyć z bólu.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #153 Thunderbolts #153 Thunderbolts #153 Thunderbolts #153 Thunderbolts #153 Thunderbolts #153 Thunderbolts #153 Thunderbolts #153

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.