Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 3 » Heroes For Hire vol. 3 #3

Heroes For Hire vol. 3 #3

Postacie
Zapowiedź

Iron Fist zadaje pytanie: kto obecnie wynajmuje bohaterów? Niebezpieczna misja trwa, a tajemnica osoby pociągającej za sznurki pogłębia się. Paladin zastanawia się, czy dobrze się stało, że dołączył do zespołu, a jego ciekawskość doprowadza do spotkania twarzą z osobą, która wiele znaczyła dla reszty.

Cytat

Moon Knight: "I'll never be able to watch the Flintstones again."

Streszczenie

Control łączy się z Paladinem, pytając, czy jest on do wynajęcia. Ten stwierdza, że ma już misję do wykonania, i że pomoże jej, gdy tylko ją wypełni. Prosi, by przedstawiła mu sytuację "w biegu", ta więc wyjaśnia, że ich celem jest Simon Serrati, działający na polu wymuszeń i prostytucji. Po upadku Shadowland był w stanie wykorzystać sytuację, by zwiększyć swoje wpływy i tego wieczora ma się spotkać z innymi organizacjami, by przedstawić im swój "towar". Do przeszkodzenia mu wysłała herosa, z którym już współpracowali.

Moon Knight zakrada się do budynku Serratiego, stwierdzając, że prędzej, czy później Control będzie musiała mu powiedzieć, skąd otrzymuje informacje. Zauważa strażników i rzuca się na nich.

Gdzie indziej w mieście, nieopodal Avengers Mansion, Paladin zostaje poinformowany, że Moon Knight radzi sobie całkiem dobrze, Control jednak chciałaby, żeby Paladin wkrótce do niego dołączył – według plotek Serrati ma "specjalnych" ochraniarzy. Pyta, co najemnik właściwie robi, ten więc odpiera, że to tylko obserwacja celów, nie zamierza jednak wdawać się w szczegóły. Zapewniając, że to nic wielkiego, robi zdjęcie Luke'owi Cage i Jessice Jones.

Moon Knight zakrada się do klubu "Bedrock", wykorzystującego motyw prehistorii. Dostaje się na zaplecze, gdzie trafia na rampy dla ciężarówek – bez wątpienia sposób używany przez Serratiego do transportu dziewczyn. Otwiera jedne z drzwi, odkrywając za nimi związane kobiety w przepaskach biodrowych i z wymalowanymi twarzami.

Z obserwującym Colleen Wing Paladinem łączy się Control, stwierdzając, że sytuacja wygląda gorzej, niż myśleli – Serrati sprowadza dziewczyny z Savage Land. Najemnik zauważa, że kraina znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, gangster łamie więc prawo międzynarodowe. Radzi wezwać FBI, pewien, że od razu się tym zajmą, Moon Knight nie zamierza jednak się wycofywać, obiecując, że sam ukarze Serratiego – a jeśli nie podoba się to Control, może ona zakończyć z nim współpracę. Nagle słyszy stukanie za pancernymi drzwiami, a gdy je otwiera, atakuje go velociraptor.

Misty łączy się z Paladinem, który przygląda się Danny'emu Randowi. Gdy wściekły najemnik w końcu odpowiada, kobieta pyta, jaki jest najlepszy sposób na powalenie raptora, a gdy ten nie rozumie, Control wyjaśnia, że Serrati sprowadza z Savage Land nie tylko dziewczyny, ale i dinozaury, które mają walczyć na arenie ku uciesze tłumów. Zaskoczony takim obrotem spraw Paladin za późno zauważa, że Danny zniknął mu z oczu – a po chwili staje twarzą w twarz z Iron Fistem, chcącym wiedzieć, czemu jest śledzony. Heros od razu też atakuje najemnika, który nie ma z nim większych szans. Udaje mu się jednak zyskać odrobinę czasu, dzięki czemu może odpowiedzieć Control, by zaatakować tył głowy jaszczura. Kolejny atak Iron Fista zrywa między nimi kontakt.

Misty przekazuje uzyskane informacje Moon Knightowi, który jednak zdążył znaleźć już alternatywne rozwiązanie, przebijając gardło jaszczura złamanym kijem. Ogłasza, że rusza za Serratim i że będzie gotowy na przybycie służb mundurowych za pięć minut.

Paladin w końcu ujawnia Fistowi, że próbuje pomóc Misty Knight. Gdy bohater mu nie dowierza, najemnik wyjaśnia, że pracuje z nią od jakiegoś czasu i uważa, że ma ona kłopoty. Danny stwierdza, że jego była powinna odpoczywać, Paladin przypomina jednak, że nie lubi ona siedzieć i nic nie robić. Wydaje mu się, że cała ta sprawa z jej ciążą wpłynęła na nią bardziej, niż daje to do zrozumienia – dlatego obserwował wszystkich, z którymi kobieta ma prawdziwą więź. Próbuje ją odnaleźć, nie ma jej bowiem tam, gdzie twierdzi, że jest. Rand nie chce tego słuchać. Mówi, że choć Misty nadal jest mu bliska, po rozstaniu obiecali sobie, że będą się trzymać z daleka od swoich żyć prywatnych. Paladin odpiera więc, że jeśli nie chce się w to mieszać z przyczyn osobistych, może zrobić z tego coś czysto zawodowego, po czym pyta herosa, czy jest do wynajęcia.

Autor: S_O

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 3 #3 Heroes For Hire vol. 3 #3 Heroes For Hire vol. 3 #3 Heroes For Hire vol. 3 #3 Heroes For Hire vol. 3 #3 Heroes For Hire vol. 3 #3 Heroes For Hire vol. 3 #3 Heroes For Hire vol. 3 #3 Heroes For Hire vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.