Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 #16.1 » New Avengers vol. 2 #16.1

New Avengers vol. 2 #16.1

Postacie
Zapowiedź

Powrót Normana Osborna! H.A.M.M.E.R. znów staje się siłą z którą trzeba się liczyć!

Streszczenie

Raft. Czyjś głos pyta Osborna, co sądzi o otaczającym go "Kulcie". Gdy Norman protestuje przeciw temu określeniu, jego rozmówca zamiast tego określa ich jako "zwolenników" i przypomina, że obiecał ich chronić. Wspomina, jak wspaniałą organizacją było H.A.M.M.E.R. i dodaje, że ci, którzy go uwięzili, zrobili to, ponieważ wiedzieli, że to on jest przyszłością. Pyta, co Norman zamierza teraz zrobić? Widmo Green Goblina zaczyna bowiem się nużyć.

Avengers Mansion. Victoria Hand informuje jedzących śniadanie bohaterów, że musi z nimi porozmawiać na pewien drażliwy temat, a gdy zespół zaczyna żartować, że chodzi o zapachy pozostawiane w całym mieszkaniu przez małą Danielle Cage, ucisza ich i wyjaśnia, że chodzi o Normana Osborna. Ma on stanąć przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym, a oni zostali wybrani, by pokierować transferem, zważywszy na plotki o wznowieniu działalności H.A.M.M.E.R..

Jakiś czas później, Raft. Podczas, gdy Ms. Marvel krąży nad wyspą, a Spider-Man pilnuje sytuacji z dachu więzienia, Cage i Thing wyprowadzają skutego Osborna. Nagle jednak siedząca za sterami Quinjeta Mockingbird coś wykrywa, a po chwili grupa agentów H.A.M.M.E.R. odbija swego przywódcę, polami siłowymi uniemożliwiając herosom podjęcie jakiejkolwiek akcji.

Już na pokładzie samolotu, uwolniony Norman gratuluje dobrze wykonanej akcji i pyta, dokąd się kierują, a gdy jeden z agentów stwierdza, że to on powinien im to powiedzieć, Doctor Strange zrzuca iluzję i więzi pojazd w Szkarłatnych Więzach Cyttoraka, przez co opada on na ziemię. Grupa Cage'a postanawia skontaktować się z resztą zespołu – Jessicą, Dannym i Loganem – i pozwolić na wyprowadzenie prawdziwego Osborna. Ten, zobaczywszy Jess, pyta, jak sobie radzi z macierzyństwem, po czym zapewnia, że zabije jej dziecko. Słysząc to, Wolverine doskakuje do niego, wtedy jednak Norman każe towarzyszącym im strażnikom wkroczyć do akcji, ci więc bez zwlekania otwierają ogień do mutanta, po czym więzień sam uwalnia się z kajdan i rzuca Jess prosto na Fista, obezwładniając go na tyle długo, by zdążyć zniknąć wraz ze swymi ludźmi za grodziami.

Podczas, gdy Jones uruchamia alarm, ostrzegając pozostałych Mścicieli, Norman dostaje się do celi Superii i uwalnia ją. Tymczasem na miejscu niedawnej walki zjawiają się pozostali Avengers, a Iron Fist, daremnie, próbuje przebić się przez oddzielające ich od łotra wrota. Jessica wysyła Carol na drugą stronę więzienia, ta jednak nie zauważa niczego z powietrza. Nurkuje, odnajdując podwodne przejście, gdy jednak wzywa pozostałych Mścicieli, ci właśnie przez nie przechodzą. Udaje im się dopaść jedynie jednego z lojalnych Osbornowi strażników, który ogłasza, że Norman jest przyszłością, a świat będzie od teraz lepszy – dla wszystkich.

Tymczasem, gigantyczny tłum złożony z agentów H.A.M.M.E.R., Hydry i AIM wiwatuje na cześć właśnie przybyłego Osborna.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #16.1 New Avengers vol. 2 #16.1 New Avengers vol. 2 #16.1 New Avengers vol. 2 #16.1 New Avengers vol. 2 #16.1 New Avengers vol. 2 #16.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.