Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #167

Thunderbolts #167

Thunderbolts #167

"The Reaper Tour" Part Two

Postacie
Zapowiedź

By złapać Jacka The Ripper, Thunderbolts muszą walczyć z sobą i odkryć sekret, który zmusi ich do straszliwych decyzji. W tym czasie, w teraźniejszości, Ghost podejmuje decyzje, by pojąć zbiegłych Thunderbolts.

Streszczenie

Centurius, Fixer i Moonstone postanawiają najpierw wyeliminować Hyde'a. Ich wspólny strzał powala osiłka, ale ten po chwili wraca do walki. Upiory, które owładnęły Sataną, są pod wrażeniem mocy Karli. Fixer chce zneutralizować serum Zabo, ale ten rozwala jego sprzęt przy pomocy bumerangu. Boomerang detonuje swoją broń. Eksplozja ogłusza Hyde'a. Bohaterowie są atakowani przez duchy. Szczególnie są one zainteresowane kobietami. Zamieszanie daje czas Zabo na pozbieranie się. Udaje mu się otrząsnąć z opętania. Teraz ciska jedną z upiorzyc w kierunku Troll, a ta przecina ją toporem. Był to główny duch, przez którego działała klątwa. W tym momencie większość strzyg znika. Pozostała jeszcze dwójka, która próbuje uciekać. Dopada do nich Satana, żądna zemsty za ubezwłasnowolnienie. Po chwili córka szatana zjada ich dusze. Ostatni z upiorów próbuje zawładnąć Troll, ale dziewczyna się nie daje. Zjawa próbuje uciekać w postaci motyla, ale dopada do niej Satana. Teraz przychodzi czas na wyjaśnienia. Okazuje się, że duchy uwięziły Satanę. Hyde próbował znaleźć kobietę, w której schowała się główna strzyga. Dodatkowo przez magię nie mógł odnaleźć swoich towarzyszy. Mają do czynienia z duchami celtyckich wojowniczek, które poległy w starciu z rzymskimi legionami. Ukryły one swoją siłę i duszę w samym Londynie. Wyczuły moc Satany i chciały ją wykorzystać, aby odrodzić się na nowo. Muszą wytropić resztę z nich i zamknąć ten problem.

Satana zaprowadza wszystkich do miejsca, gdzie Iceni porzucały swoje ofiary. Okazuje się, że duchy wykorzystały zamieszanie wokół brutalnych zabójstw Kuby Rozpruwacza i po cichu zabierały ludzi z najbiedniejszych dzielnic miasta. Nikt się o nich nie upomni i nikt nie będzie ich szukał. Teraz leżą przed bohaterami stery zwłok, z których wyssano życie. Zostało ich tylko trzy. W czasie dnia nie mają mocy i muszą się ukrywać wewnątrz osób, które opętały. Fixer wypala ich podobizny na kawałku drewna. Przekazuje go detektywom, aby ci przeszukali miasto. Dodatkowo przekazują im nadajnik. Jak tylko policja namierzy poszukiwane, mają wezwać bohaterów, a oni to dokończą.

W przyszłości wyczerpany Luke leży na ziemi. Po raz kolejny udało im się namierzyć topór, ale starożytny artefakt nie pozwala im się do niego przenieść. Songbird dokonuje kolejnej próby. Próbuje wlecieć z słup światła, ale ten ją odrzuca. Portal nie jest wystarczająco stabilny. Są w stanie co najwyżej obserwować uciekinierów. Ghost postanawia przeniknąć przez portal. Jak tylko to robi znika, a portal zostaje zamknięty.

W przeszłości Fixer i Moonstone próbują naprawić baterie. Hyde i Troll wrzucają trupy zabitych przez duchy do bagna. Zostają one natychmiast strawione przez ekosystem. Tymczasem Boomerang, Satana i policja próbują zastawić pułapkę na duchy. Oficerowie namierzyli odpowiednie prostytutki. Bohaterowie podchodzą do nich jako para, która chce wynająć kobiety do małej zabawy. Zbliża się zmierzch, więc wszyscy udają się do wynajętej kwatery. Tam duchy chcą przystąpić do ataku. Satana szybko zabije dwie z nich, a potem przygląda się, jak Boomerang męczy się ze swoją. Kiedy jest już po wszystkim, para wychodzi z hotelu. Do czekających policjantów podlatuje Centurius. Z zaskoczenia łapie ich i hipnotyzuje. Każe on oficerom zabrac zwłoki i podrzucić je w określone miejsce i określony czas, tak aby wszystko zgadzało się z historycznymi doniesieniami o Kubie Rozpruwaczu.

Wszyscy wracają do wieży. Czas na kolejną próbę powrotu do domu. Po skoku, wychodzą na dach, aby zobaczyć gdzie i kiedy są. Skanery wykrywają dwie formy życia w okolicy. Muszą je odnaleźć, aby zdobyć więcej informacji. Z oddali wieżę obserwuje Black Knight, który postanawia podjąć się zadania zbadania dziwnej konstrukcji.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #167 Thunderbolts #167 Thunderbolts #167 Thunderbolts #167 Thunderbolts #167 Thunderbolts #167

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.