Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men » Avengers vs. X-Men #4

Avengers vs. X-Men #4

Avengers vs. X-Men #4

"Avengers vs. X-Men" Part 4

Postacie
Zapowiedź

• Na całym świecie - w Savage Land, Tabula Rasa, Wakandzie - X-Men pojedynkują się z Avengers!
• Hope proponuje Loganowi samobójczą misję.
• Tymczasem w kosmosie Mściciele stają naprzeciw Phoenix Force.

Streszczenie

Antarktyda. Targający na grzbiecie dla zachowania ciepła truchło niedźwiedzia Wolverine podąża za tropem puszek z piwem. Tym sposobem odnajduje Hope, która chciała go zwabić.

Kosmos. Thor rzuca w Phoenix Force Mjolnirem, ale jego boski instrument rykoszetem trafia w pobliską planetę, niszcząc ją doszczętnie.

Antarktyda. Hope przekupuje Logana niezamrożonym piwem. Nie chce, by rzucił się jej do gardła zanim zdąży mu coś wyjaśnić. Prosi, by pozwolił jej spróbować ozdrowić homo superior, zanim ją zadźga. Wolverine niechętnie zgadza się. Startują w poszukiwaniu większego środka transportu.

Tajna kryjówka Hellfire Club. Emma przejmuje na odległość kontrolę nad znajdującym się w Instytucie im. Jean Grey Toadem. W jego ciele udaje się do Cerebry, dzięki czemu może sprawdzić, co się dzieje na całym świecie. Walki między X-Men a Avengers toczą się w Wakandzie, Tabula Rasa, Latverii i Savage Land. Tam odnajduje Kapitana Amerykę i delikatnie wchodzi do jego umysłu, by wyciągnąć z niego, co wiedzą Mściciele.

Avengers Tower. Będący w kontakcie z Rogersem Tony Stark pracuje nad ostatecznym sposobem zniszczenia Phoenix Force. Oblicza, że mają jakieś 10 godzin zanim nad Ziemią zawiśnie widmo zagłady. Rozmowę przerywa komunikator Capa. Wszyscy Mściciele mają wrócić do Avengers Tower, wiedzą już, gdzie Hope zmierza. A dzięki Emmie, wiedzą to i X-Men.

W jednej z baz AIM Wolverine i Hope sieją zniszczenie. Następnie porywają rakietę i ruszają nią na Księżyc.

Lądują w Niebieskiej Strefie. Hope czuje, że Phoenix Force jest blisko. Chce tu na nią zaczekać. Nie będzie jednak czekać sama, bo Mściciele już tu są. To Logan po nich zadzwonił, kiedy Hope się zdrzemnęła. Dziewczyna czuje się zdradzona. Wtedy na scenie pojawiają się X-Men, teleportowani tu przez Magik. Ma dojść do kolejnej walki, ale upadek Thora na powierzchnię Księżyca odwraca ich uwagę. Phoenix Force już tu jest.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men #4 Avengers vs. X-Men #4 Avengers vs. X-Men #4 Avengers vs. X-Men #4 Avengers vs. X-Men #4 Avengers vs. X-Men #4 Avengers vs. X-Men #4 Avengers vs. X-Men #4 Avengers vs. X-Men #4 Avengers vs. X-Men #4 Avengers vs. X-Men #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.